Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Ben birseyi anlamak adina soruyorum

Sayin kullanici oncekendimi israillileri kotu evil kisiler olarak dusundugunu belirtti burada hersey clear
Peki diger kullanicilar yorum yapan kisiler islam hakkinda ne dusunuyorlar yada dunyadaki muslimanlikla islam gecisinin ve yorumlanisi hakkinda bu gercekten merak ettigim bir konu
Sosyal ağlarda paylaş

Abi demokrasi tepeden iner gibi gelmez ki? Biz de bile 80 yil gecti halen yamuk yumuk, ki bizim avantajimiz vardi. Lider kadrosu haricinde, Avrupa'ya yakin olmak. Gayri muslim yogunlugun olmasi ve bunlarin Avrupa-i yasamasi (ozellikle Istanbul ve Bati kentleri) Ataturk bile sapka devrimini Izmir'de yapmam demisti, anlami olmaz, muhafazakar bi yerde yapalim vs.

Simdi hic demokrasi gecmisi olmayan Arap ulkelerinin devrimden sonra direkt Turkiye'ye benzer bir demokrasi kurmasini beklemek dogru degil. Daha on yillarca alacak bir surec. Ama guzel bir yani var, demokrasi bizde ki gibi tepeden inme gelmiyor. Ha bazi ulkeler, Ingiltere gibi kansiz gerceklestirdi ama cogu ulkede surec kanli oldu ve uzun surdu.

Ben butun gonlumle destekliyorum Arap ulkelerinde ki devrimi (ucuncu partilerin silahli destegine karsiyim)
Sosyal ağlarda paylaş

Opusdei said:

Sayin kullanici oncekendimi israillileri kotu evil kisiler olarak dusundugunu belirtti burada hersey clear
Peki diger kullanicilar yorum yapan kisiler islam hakkinda ne dusunuyorlar yada dunyadaki muslimanlikla islam gecisinin ve yorumlanisi hakkinda bu gercekten merak ettigim bir konu

musliman değil o bi kere önce doğru yazmayı öğren merak ettiğin şeyi.

sorunun cevabı da din olayı toptan saçma sapan bi sistem zaten, bi sürü insan aynı şeyi söylüyor burda da.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Dusen ucaginin enkazi ile sehitlerin naasini 2 haftada bulmayi beceremeyip disardan yardim isteyen ve akabinde 24 saatte bulunan ulkemi dunyada basrol oyuncusu olucakmis?

Hayal kurmayin bosuna, ozguven iyidir ama bu milletin basina ne geldiyse asiri ozguven sahibi hayalperestler yuzunden geldi, ha turani jurmak icin 1. Dunya savasina girmissin, ha seni zerre sevmiyen araplari kendi boyundurugun altina sokmak icin 3. Dunya savasina sebep olmussun

Tarih tekerrurden inaret, enver yok yerine ahmet var iste

anlatmak istediğim anlaşılamaması cidden beni derin düşüncelerin içine gark ediyor...

bir tespit yapılmış, bende o tespiti biraz daha açarak başka bir senaryodan bahsettim ve eğer niyetleri buysa, gg olmuşuz zaten çoktan üzerine konuşmanın manası yok. benim görüşüme göre bu süre bu günden itibaren 20-30 sene gibi süre ki bu bence çin ve rusyanın efektif savaş kabiliyeti kazanması için gerek süre

ama şöyle bir olayda var önceden bahsettiğim gibi , eğer türkiye kartlarını doğru oynamış olsaydı, bu güdük siyasetçiler ile 10 sene kaybetmemiş, ve gelecek 10 seneye de daha farlı bir türkiye olabilir ve daha önceleri bir çok kez yapıldığı gibi bize özel dinamiklerimiz ile bahsettiğim veya diğer bir çok senaryoyu boza bilirdik, daha doğrusu bunu boza bilecek sadece biz varırız zaten, oldu oldu, olmadı büyük savaş zaten...

sene 2012 olmuş, bu kadar bilgili insanlarsınız hala turan için 1. dünya savaşına girildiğini söylüyorsunuz

sömürgeler için yapılan bir savaşta, istenen sömürgelerin nerdeyse %40 sahip diğerlerinin de geçiş yolları üstünde olan bir ülkenin ne yapması gerekiyordu?

nitekim aldıkları eğitim yüzünden fransız-ing. lere daha yakın olan partı ilk olarak onlara gitmiş, aldıkları cevapta "siz zaten öldünüz bizde payımız olmaya geliyoruz olunca" almanya tarafına geçilmiş mecburen
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Abi demokrasi tepeden iner gibi gelmez ki? Biz de bile 80 yil gecti halen yamuk yumuk, ki bizim avantajimiz vardi. Lider kadrosu haricinde, Avrupa'ya yakin olmak. Gayri muslim yogunlugun olmasi ve bunlarin Avrupa-i yasamasi (ozellikle Istanbul ve Bati kentleri) Ataturk bile sapka devrimini Izmir'de yapmam demisti, anlami olmaz, muhafazakar bi yerde yapalim vs.

Simdi hic demokrasi gecmisi olmayan Arap ulkelerinin devrimden sonra direkt Turkiye'ye benzer bir demokrasi kurmasini beklemek dogru degil. Daha on yillarca alacak bir surec. Ama guzel bir yani var, demokrasi bizde ki gibi tepeden inme gelmiyor. Ha bazi ulkeler, Ingiltere gibi kansiz gerceklestirdi ama cogu ulkede surec kanli oldu ve uzun surdu.

Ben butun gonlumle destekliyorum Arap ulkelerinde ki devrimi (ucuncu partilerin silahli destegine karsiyim)

yoo eğer isyan edenlerin amacı demokrasiden çok onlara destek çıkan ülkelerin güç vaadi ise bu demokrasi olmuyor, tepeden inme bile olmuyor. Bizde de ilk 10-20 sene boyunca iktidardakilerin halka olan güvensizliği sebebiyle demokratik bir seçim yapılamadım halk hazır değil denerekten tek parti devam edildi. Kısacası demokraside aslında bir halk bütünlüğü yoktu. Bunlarda da yok, halkın içersindeki bir kesim dış ülkelerin vaatleri ile ayaklanıp iktidarda söz sahibi oluyor. Bunu izleyen 10-20 sene içersinde bu ülkelerde aynen bizde olduğu gibi farklı grupların birbirine olan güvensizliği yüzünden ideolojik çatışmalar baş gösterecek. Libyada daha devrim biter bitmez başladı bu "siz bize eşit davranmadınız zamanında" adı altında petrolü zengin olan bölge gerekirse savaşarak semi-otonom bir bölge kuracaklarını açıkladı hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse durup dururken ayaklanmaz. O kadar kolay degil, halk destegi olmayan hic bir hareketin yasamasi mumkun degil. O kadar kolay olsaydi, venezuella da da devrim olurdu, Kuba da da.

Yarasi olani kasirlar. Turkiye'nin de Kurtler konusunda yarasi olmasa, isteyen istedigi kadar ugrassin kasiyamazlar, nitekim Sevr de Kurtlere toprak vaat edildigi halde, din icin vatan icin diyerek Turklerle savasmislardir.

Oyle dusundugunuz kadar kolay degil insanlari ayaklandirmak, insanlarin hareketini devrimini de kucumsemeyelim oyle kolay uc bes kurusa vaade indirmeyelim. Kan dokuyo bu insanlar, kimse canini kolay kolay vermez mutlu oldugu topraklarda.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Kimse durup dururken ayaklanmaz. O kadar kolay degil, halk destegi olmayan hic bir hareketin yasamasi mumkun degil. O kadar kolay olsaydi, venezuella da da devrim olurdu, Kuba da da.

Yarasi olani kasirlar. Turkiye'nin de Kurtler konusunda yarasi olmasa, isteyen istedigi kadar ugrassin kasiyamazlar, nitekim Sevr de Kurtlere toprak vaat edildigi halde, din icin vatan icin diyerek Turklerle savasmislardir.

Oyle dusundugunuz kadar kolay degil insanlari ayaklandirmak, insanlarin hareketini devrimini de kucumsemeyelim oyle kolay uc bes kurusa vaade indirmeyelim. Kan dokuyo bu insanlar, kimse canini kolay kolay vermez mutlu oldugu topraklarda.

E ben sana bizzat örneklerle yazıyorum işte isyan eden halkların kendi içinde çatışmalar başladı? Tamam isyan eden kişiler gerçekten çok mutsuz olabilir ama bütün halk bir bütün olarak isyan etmiyor öncelikle ya da çoğunluk olarak bile isyan etmiyor. Libyada da durum böyle mısırada da böyle, gördüğümüz üzere Suriyede iç savaş çıktığına göre orda da durum böyle. Türkiye kurulduktan sonra da pek çok isyan çıktı bu gelen yeni ülkeyi istemeyen insanlar tarafında, bizde de durum benzerdi. O yüzden bizde olduğu gibi bu ülkeleri de ilerleyen senelerde bence ideolojik çatışmalardan doğan sorunlar bekliyor. Başa gelen çoğunluk ya da grup onları istemeyen insanları bastırmaya çalışacak muhtemelen. Libyanın semiotonom olmak isteyen kısmı (isyancıların bir kısmı) gerekirse güç kullanarak semiotonom olacaklarını duyurdular? Diktatöre karşı aydınlanmış bir halkın sergilediği isyan gibi durmuyor bu hiç adamlar daha özgürleşir özgürleşmez gerekirse güç kullanarak semiotonom olacaklarını duyuruyorlar kendi ordularına güvenerek.

Bu durumda isyan eden kişi, tabi ki başka ülkelerin desteğini alarak kazanıyor bu savaşı. E bu geri kalanlar için yine tepeden inme oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dunya'nin hic bir yerinde tum halk bir olup isyan etmez. Oyle bir devrim gerceklesmedi daha Dunya'da. Diger devrimlerin Arap Dunyasindaki devrimlerden bi farki yok. Bazisi kansiz olur, ama devrim boyle olur. 32 milyon sokaga inmez yani. Devrimler sandiginizdan cok daha az insanla gerceklesir.

Baska ulkelerin olayi etkilemesi tabii ki dogru degil ama tamamen uzaktan izlesinler diye bi Dunya'da yok. Cok entegre bir Dunya'da yasiyoruz. Bugun Suriye'de tam bir soykirim baslasa bunun cezasini cekecek ulkelerden ilki Turkiye. (Ha hic bir kosulda silahli destek dogru degil, aman cezasini ben cekicem diye, (insanlik sucu islenirse dogru)), ama Turkiye yi soz hakki sahibi yapar, gerekli yerlerde legal sekilde baskisinida kurar)

Ataturk Ruslardan yardim aldi diye, bu devrimi yanlis kilmaz.

Her devrimde zarar goren yarar goren devletler vardir. Sen istesende istemesende karisirlar etki ederler, senin devrimini haksiz kilmaz bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlıyı Osmanlı yapan Türk kimliği değil mevcut Amerikan üst kimliği gibi olan Osmanlı kimliğiydi. Ne zaman ki bu sistemi batırdılar çöktüler zaten.

Ecdadımız kıymetlimiss diye geçmişe ah vah çekenler durup iki dk bi düşünseler Türklükten ziyade Osmanlıcılığın bu imparatorluğu ayakta tuttuğunu görürler. Padişahlar bile kendilerine Türk değil Osmanlı diyor. Bazıları hala ecdadımız diye ağlaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

türklük ile kurulan imparatorluğu, 2. mehmetin bizans devşirme osmanlı sistemi ile yürütmeye çalıştılar, oda yavuz un yaptığı fetihler yüzü suyu hürmetine ve bölgesel ve içsel tehditlerin kalması yüzünden bu kadar uzun süre kalabildi...

halk desteği tabi ki önemlidir ama halkın bir şeye destek vermesi için illa mazlum olması gerekmez...
Sosyal ağlarda paylaş

Opusdei said:

hacı 90 sayfa islam yalan rezil bişi dedik gelmiş bunu soruyorsun otur oku baştan 0
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Opusdei said:

hacı 90 sayfa islam yalan rezil bişi dedik gelmiş bunu soruyorsun otur oku baştan 0

hamsi rezil olan sensin ,biraz akilli olun arkadas yahu
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...