Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Osuran_boğa said:

benim dinle aram yok zaten ben orda var veya yok demedim sadece sana soruyorum daha önce bi bilgin varmıydı bu konuda yoksa aha böle bişi varmış benim düşüncelerimi destekliyo o zaman doğrudur" diye mi düşündün.

daha önce bunlara benzer şeyler olduğunu biliyordum tabii ki. içlerinde bir iki tane daha önce okumadığım vardı ama o misafirleri kovmaca falan bilinen şeyler çok yaygın olarak. kaldı ki şeytan ayetleri konusunuda biliyorum. kuranın içindeki bu kendi ayetleri zaten yetiyor benim için kurgu olduğunu anlamaya ekstradan daha abukluklarına bakmaya bile gerek yok yani felsefi vs hiçbir şeyi düşünmeden sırf kitabı okuyarak bile anlayabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Osuran_boğa said:

hayatında ilk defa okuduğun bi yazıyı sırf sende öle düşünüyorsun diye "fact" olarak görmek de ilginçmiş.hayır ne diye konuşuyoruz ki hepimiz güverciniz aslında ortada santranç oynamayı da bilen yok.

kuran'da yok mu diyorsun o ayetler?

http://www.youtube.com/watch?v=cWA_jr-AwyA
Sosyal ağlarda paylaş

pfff

saçmalamyı kesin

ikili tartışmayın

kilitlenmesi gerektiğinde biz kilitleyeceğiz.

konu feci geyikte yalnız.

az toparlayın kendinizi. kilitten önce ban gelir, geyik yaptığınızla kalırsınz.

güzel geyik ama bi ay yetmez bence.
keza bi ay yazamayacaksınız ban gelirse.

her neyse, take care.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

evet beklediğim cevap geldi ahahah iyiki dinsizsiniz lan yoksa ramazanda dayak atan tayfadan olurdunuz bu kafayla ( en üsttekine diyorum sana değil victor çünkü sana cevap yazmamın bi anlamı yok. aggro mu çekeyim 50 tane adamdan)

boşuna vakit kaybetmenin manası yok sevgili osuran_boğa, çünkü karşı çıktıkları dinlerin dogmalarına karşı kendi varsayımsal dogmalarını oluşturmuşlar ve karşı çıkanı direk afaroz ediyorlar,

sümer dediler, dilimiz döndüğünce, alternatif düşünce anlattık, yok sayıldı

putlar hakkında bir şeyler yazdık -ki aklımda kaldığı kadarı ile %70 doğru olduğunu iddia ediyorum- konu ile alakalı olmasına rağmen değinen yok

ayetler meselesini zaten daha öncede -2-3 hafta önce, başka bir konuda konuşmuştuk, ama o zaman şeytan ayetleri yoktu yeni çıktı.

benim meselem o değil, ortada genel geçer doğrulardan başka bir şeyde yok.

şeytan ayetleri şeytan ayetleri diyorsunuz da ne anlamak lazım hala onu anlamadım ki cevap vereyim

yazsa ne olur, yazmasa ne olur, eklese ne olur, çıksa ne olur, kuran bir formül kitabı değil ki bir değişkeni çıkartınca/ekleyince sonuç farklı çıksın, okurken içinden ne geçiyorsa onu anlıyorsun, o fikir kafanda kalıyor, sen şeytan ayetleri okurken, anlatığın şekilde fikir oluşturuyorsan, karı kız almayı, hurileri anlıyorsan zaten size diyecek başka bir şey yok.

bunu anlamıyorsunuz,

mantılı açıklamaları saçmalayarak yendiğinizi düşünüyorsunuz, size fanatikçe salıdıranlara dai varsayımsal doğrular üzerinden mantıklı cevaplar vermiş moduna giriyorsunuz

hayır inanmıyorsanız inanmayın, neyin reklamını yapıyorsunuz, bu dini bırakıp sizin dininize mi geçsin insanlar? ne farkınız kalıyor o zaman yerden yere vurulan dinden?

yazmayım yazmayım dedim, gün sonunda yine yazdırdınız helal olsun, dert değil ama sonra kendimden tiksiniyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Osuran_boğa said:

evet beklediğim cevap geldi ahahah iyiki dinsizsiniz lan yoksa ramazanda dayak atan tayfadan olurdunuz bu kafayla ( en üsttekine diyorum sana değil victor çünkü sana cevap yazmamın bi anlamı yok. aggro mu çekeyim 50 tane adamdan)

boşuna vakit kaybetmenin manası yok sevgili osuran_boğa, çünkü karşı çıktıkları dinlerin dogmalarına karşı kendi varsayımsal dogmalarını oluşturmuşlar ve karşı çıkanı direk afaroz ediyorlar,

putlar hakkında bir şeyler yazdık -ki aklımda kaldığı kadarı ile %70 doğru olduğunu iddia ediyorum- konu ile alakalı olmasına rağmen değinen yok

ayetler meselesini zaten daha öncede -2-3 hafta önce, başka bir konuda konuşmuştuk, ama o zaman şeytan ayetleri yoktu yeni çıktı.

şeytan ayetleri şeytan ayetleri diyorsunuz da ne anlamak lazım hala onu anlamadım ki cevap vereyim

yazsa ne olur, yazmasa ne olur, eklese ne olur, çıksa ne olur, kuran bir formül kitabı değil ki bir değişkeni çıkartınca/ekleyince sonuç farklı çıksın, okurken içinden ne geçiyorsa onu anlıyorsun, o fikir kafanda kalıyor, sen şeytan ayetleri okurken, anlatığın şekilde fikir oluşturuyorsan, karı kız almayı, hurileri anlıyorsan zaten size diyecek başka bir şey yok.

şeytan ayetleri yazsa ne olur yazmasa ne olur ne demek? kuranda o zaman alakasız bişi de senin için yazsa ne olur yazmasa ne olur yani? tüm dinleri suçlayan "değiştirilmiş onlar yalan olmuş" diyen tek gerçek değiştirilmemiş allahın sözlerinin olduğu en kutsal über kitap kuran diyen bir din'de sen kalkmış şeytanın peygamberi kandırtıp putperest ayetler koydurttuğunu kitaba umursamayıp "yazsa nolurrrr yazmasa nolur" mu diyorsun???
Sosyal ağlarda paylaş

aa sende de mi oluyor sonradan kendinden tiksinme olayı? ya internetle büyümedim diye mi öle oluyor bilemiyorum yüzyüze olmadığım birisine ne zaman kötü bişi sölesem tiskiniyorum kendimden.

şimdi ben şunu sölicem belki dindar arkadaşlarda kızıcak ama kuran taaaaaa kaç senede nerelerden kimlerin elinden hangi yorumlarla geçti.diğer kitaplar değişti diyoruz bizimki aynı ... valla ben kuranı değiştirsem içine mutlaka "bu kitap asla değişmicektir" i eklerim garanti olsun diye.kuranın içinden ayet ayet alıp aha bu allah olmadığını kanıtlar demek saçmadır.neymiş tutarsızlıklar varmış demekki allah yokmuş. ne yani süper tutarlı bi kitap yazsam şimdi hemen herşeye inanacakmısınız? yani "ölünce cennet var cehennem var" lafını ne kadar mantıklı yazabilirsin ki karşındaki inanmak istemediği halde inansın?
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

blacklabel budist tapinaklarina paldir kuldur girrbilirmisin?peki ya maskeli baloya?

camiilerinde bir kutsalligi var ,ibadet islam dinine gore harami gormeyecegin,bulasmayacagin yerlerde yapilir.oyle paldir kuldur giremezsin,ne dusundukleri cokda onemli degil ama tr ye gelmis birine sorarsa camii ye girme adabini ona soyler.fatih camii imamlarida koca camiinin 4-5 kapisivar milletin giydigiyle ugrasmak icinde nobet tutmaz

yanlarında dayım var diyorum islam hakkında muhtemelen forumdakilerin çoğundan fazla bilgiye sahiptir.. bizim cemaatten kimseyi bir camiye çayhaneye girer gibi girerken göremezsin ama maşallah st.antuana gidip bakın dingiller Hz.İsa heykelinin önünde tşşak geçer gibi poz veriyorlar bilmiyorum kim hangi dine saygı gösteriyor. ayrıca tek taraflı baktığınız için böyle düşünüyorsunuz kiliseye mini etekle gelen ağzında sakızla orspu gibi oturan kilisede cep telefonuyla konuşan pek çok müslüman gördüm ben kiliselerimizde(katolik kiliselerini geçtim onlar zaten allahlık vaziyette ortodoks kiliselerinden bahsediyorum) tabiki 3e 5e bakıp geneli yargılayamayız ama kimin ne kadar saygı gösterdiği konusundaki kanılarınız tam aksi istikamette
Sosyal ağlarda paylaş

BlackLabelSociety said:

oncekendimi said:

blacklabel budist tapinaklarina paldir kuldur girrbilirmisin?peki ya maskeli baloya?

camiilerinde bir kutsalligi var ,ibadet islam dinine gore harami gormeyecegin,bulasmayacagin yerlerde yapilir.oyle paldir kuldur giremezsin,ne dusundukleri cokda onemli degil ama tr ye gelmis birine sorarsa camii ye girme adabini ona soyler.fatih camii imamlarida koca camiinin 4-5 kapisivar milletin giydigiyle ugrasmak icinde nobet tutmaz

yanlarında dayım var diyorum islam hakkında muhtemelen forumdakilerin çoğundan fazla bilgiye sahiptir.. bizim cemaatten kimseyi bir camiye çayhaneye girer gibi girerken göremezsin ama maşallah st.antuana gidip bakın dingiller Hz.İsa heykelinin önünde tşşak geçer gibi poz veriyorlar bilmiyorum kim hangi dine saygı gösteriyor. ayrıca tek taraflı baktığınız için böyle düşünüyorsunuz kiliseye mini etekle gelen ağzında sakızla orspu gibi oturan kilisede cep telefonuyla konuşan pek çok müslüman gördüm ben kiliselerimizde(katolik kiliselerini geçtim onlar zaten allahlık vaziyette ortodoks kiliselerinden bahsediyorum) tabiki 3e 5e bakıp geneli yargılayamayız ama kimin ne kadar saygı gösterdiği konusundaki kanılarınız tam aksi istikamette

bu çoooooooook çok doğru işte kendi dinlerinin peygamberinin başına hz. yazılmadı diye bile adam öldürebilirler müslümanlar ama türkiyedeki kiliselerde adeta ahırdaymış gibi davranır çoğu
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Feamer said:

Osuran_boğa said:

şeytan ayetleri yazsa ne olur yazmasa ne olur ne demek? kuranda o zaman alakasız bişi de senin için yazsa ne olur yazmasa ne olur yani? tüm dinleri suçlayan "değiştirilmiş onlar yalan olmuş" diyen tek gerçek değiştirilmemiş allahın sözlerinin olduğu en kutsal über kitap kuran diyen bir din'de sen kalkmış şeytanın peygamberi kandırtıp putperest ayetler koydurttuğunu kitaba umursamayıp "yazsa nolurrrr yazmasa nolur" mu diyorsun???

ya bir müslüman, kuranda ve peygamberlerin hayatlarındaki iyi davranışları yapmak ve ilah olarak Allahtan başka bir şeye/ beşere tapmamakla yükümlüdür, ben okuduğum kitapktan bunu anlıyorum, nedir bunlar sizinde olmasını istediğiniz bütün iyi davranışlar. bu yüzden araya o girmiş buna eğilmiş o ona bunu demiş bunlar beni ve benim manteliteme göre inanan bir müslümanı bağlamamalı

ama pegamberin yaptığı bütün iyi davranışları es geçip ahaa 12 yaşında kızla evlenmış işte denemesine laf söylüyorum.

bunu neden böyle olduğunda zaten daha önce uzun uzun yazdım
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

aa sende de mi oluyor sonradan kendinden tiksinme olayı? ya internetle büyümedim diye mi öle oluyor bilemiyorum yüzyüze olmadığım birisine ne zaman kötü bişi sölesem tiskiniyorum kendimden.

şimdi ben şunu sölicem belki dindar arkadaşlarda kızıcak ama kuran taaaaaa kaç senede nerelerden kimlerin elinden hangi yorumlarla geçti.diğer kitaplar değişti diyoruz bizimki aynı ... valla ben kuranı değiştirsem içine mutlaka "bu kitap asla değişmicektir" i eklerim garanti olsun diye.kuranın içinden ayet ayet alıp aha bu allah olmadığını kanıtlar demek saçmadır.neymiş tutarsızlıklar varmış demekki allah yokmuş. ne yani süper tutarlı bi kitap yazsam şimdi hemen herşeye inanacakmısınız? yani "ölünce cennet var cehennem var" lafını ne kadar mantıklı yazabilirsin ki karşındaki inanmak istemediği halde inansın?

Bunun ustunden bu topicde tek bi kisi bile allah var veya yok demedi, allah yok diye kuranin tutarsizliklari zaten ispat olarak sunulamaz cunki insan eliyle yazilmis bir kitap, onu diyoruz 24 saattir

Ne allahin varligi nede yoklugu gerek mantiksal gerek bilimsel olarak ispatlanamaz, kimse bu konuda %100 eminim seklinde bi beyanda bulunamaz, %100 eminim demek bi konuda direk kendini tanri zannetmektir zaten, tanri var yok tartisma konusu degil burda o yuzden

Topic tamamen islam dini ile ilgili, islami aileden boluk porcuk alip, dogmalari cigneyip kafasina gore bi din yaratip gercek islam bu degil argumani ile gelenler icindir bu, gercek islamin ne olsugunu anlattik iste
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

kalem suresi diye bir şey var, rivayet odur ki, dönemin ünlü arap şailerinden birisi ben muhammetin şiilerinden daha iyisini yazarım diye yazmaya başlamış ama kalem suresine gelince kalemini kırıp töve etmiş, meali siz yorumlayın

68-el-kalem

mekke'de nâzil olmuştur, 52 (elliiki) âyettir. "nûn" sûresi diye de anılır. adını ilk âyetindeki "kalem" kelimesinden alır.

rahmân ve rahîm (olan) allah'ın adıyla.

1. nûn. kaleme ve (kalem tutanların) yazdıklarına andolsun ki,

2. sen -rabbinin nimeti sayesinde- mecnun değilsin.

3. hiç şüphesiz senin için bitip tükenmeyen bir mükâfat vardır.

4. ve sen elbette yüce bir ahlâk üzeresin.

5. (sen de) göreceksin, onlar da görecekler,

6. hanginizde delilik olduğunu yakında .

7. doğrusu rabbin, kendi yolundan sapan kişiyi en iyi bilendir, hidayete erenleri de en iyi bilen o'dur

8. o halde, (hakikati) yalan sayanlara boyun eğme!

9. onlar isterler ki, sen yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar.

10. şunların hiçbirine itâat etme :yemin edip duran,aşağılık,

11. (herkesi) kötüleğen,söz götürüp getiren,

12. hayra engel olan, mütecâviz ve saldırgan günahkar,

13. kaba ve kötülükle damgalı,

14. mal ve oğullar sahibi olmuş diye (böyle yolunu şaşırmış)

15. ona âyetlerimiz okunduğu zaman o, "öncekilerin masalları!" der.

16. biz yakında onun burnuna damga vuracağız (kibirini kırıp rezil edeceğiz).

17. biz, vaktiyle "bahçe sahipleri" ne belâ verdiğimiz gibi, onlara da belâ verdik. hani onlar (bahçe sahipleri), sabah olurken (kimse görmeden) onu (mahsullerini) devşireceklerine yemin etmişlerdi.

18. onlar istisna da etmiyorlardı.

19. fakat onlar daha uykudayken rabbinin katından (gönderilen) kuşatıcı bir âfet (ateş) bahçeyi sarıverdi de,

20. bahçe kapkara kesildi.

21. sabah olurken birbirlerine seslendiler.

22. "madem devşireceksiniz, hadi erkenden mahsülünüzün başına gidin!" diye.

23. derken yürüyorlardı; fısıldaşıyorlardı.

24. "sakın bugün hiçbir yoksul bahçeye girip yanınıza sokulmasın"diye.

25. (evet yoksullara yardıma) güçleri yettiği halde, onları yardımdan mahrum etmek niyet ve azmi ile erkenden yola düştüler.

26. fakat bahçeyi gördüklerinde: mutlaka yolumuzu şaşırmış olmalıyız! dediler.

27. yok yok, doğrusu biz mahrum bırakılmışız!

28. içlerinden en makul olanı şöyle dedi: ben size "rabbinizi tesbih etsenize" dememiş miydim?

29. rabbimizi tesbih ederiz; doğrusu biz (kendi kendimize) yazık etmişiz, dediler.

30. ardından, kabahati birbirlerine yüklemeye başladılar.

31. (nihayet) şöyle dediler: yazıklar olsun bize! gerçekten biz azgın kişilermişiz.

32. belki rabbimiz bize bunun yerine daha iyisini verir. çünkü biz (artık) rabbimizi(o'nun hoşnutluğunu) arzuluyoruz.

33. işte azap böyledir. ahiret azabı ise elbette daha büyüktür. keşke bilselerdi!

34. şu da muhakkak ki, takvâ sahipleri için rableri katında nimetleri bol cennetler vardır.

35. öyle ya, (allah'a) teslimiyet gösterenleri, (o) günahkârlar gibi tutar mıyız hiç?

36. size ne oluyor? ne biçim hüküm veriyorsunuz?

37. yoksa size ait bir kitap var da, (bu bâtıl inanışları) onda mı okuyorsunuz?

38. onda, beğendiğiniz her şey sizin için mutlaka vardır (diye mi yazılı)?

39. yoksa, "ne hükmederseniz mutlaka sizindir" diye sizin lehinize olarak tarafımızdan verilmiş, kıyamet gününe kadar geçerli kesin sözler mi var?

40. sor onlara: bu iddiayı onların hangisi savunacak?

41. yoksa ortakları mı var onların? sözlerinde doğru iseler, hadi getirsinler ortaklarını!

42. o gün incikten açılır ve secdeye davet edilirler; fakat güç getiremezler.

43. gözleri horluktan aşağı düşmüş bir halde kendilerini zillet bürür. halbuki onlar, sapasağlam iken de secdeye davet ediliyorlardı (fakat yine secde etmiyorlardı).

44. (resûlüm!) sen bu sözü (kur'an'ı) yalan sayanı bana bırak (kendini üzme). biz onları, bilmedikleri bir yönden yavaş yavaş azaba yaklaştırıyoruz.

45. onlara mühlet veriyorum. doğrusu benim fendim çok sağlamdır!

46. yoksa sen onlardan bir ücret istiyorsun da bu yüzden onlar ağır bir borç altında mı kalıyorlar?

47. yahut gaybın bilgisi onların nezdinde de, onlar mı (istedikleri gibi) yazıyorlar?

48. sen rabbinin hükmünü sabırla bekle. balık sahibi (yunus) gibi olma. hani o, dertli dertli rabbine niyaz etmişti.

49. şayet rabbinden ona bir nimet yetişmemiş olsaydı o, mutlaka, kınanacak bir halde ıssız bir diyara atılacaktı.

50. fakat ardından, rabbi onu seçti (vahiy verdi) ve onu sâlihlerden kıldı.

51. o inkâr edenler zikr'i (kur'an'ı) işittikleri zaman, neredeyse seni gözleriyle devirivereceklerdi. hâla da (kin ve hasetlerinden:) "hiç şüphe yok o bir delidir" derler.

52. oysa o (kur'an), âlemler için ancak bir öğüttür.
Sosyal ağlarda paylaş

@hamsipilav

o konuya değinmek bile istemedim. müslüman din adamları bile peygamberlerden bahsederken Hz.Muhammed der ama ne hikmetse ağızlarından hep İsa çıkar babalarının uşaklarıdır ya(!)

insanın içinden gelecek saygı duymak 'abi kitapta yazıyo ben saygı duyuyorum' diyerek olmaz bak konuştukların bile seni ele veriyor
Sosyal ağlarda paylaş

gecen iki arap muhammedin yazdigindan daha iyisini yazdi zaten, az arayin bulursunuz lol

huruf-u mukatta ve edebiyat kismina giriyoruz, peygamber bosuna donemin sairleri yaka paca toplatip ortadan kaybetmemis, bir siir kitabi gibi yazilmistir kuran

eger sanatsal basariyi ilahiyete vurucaksak allahtan buyuk mozart var, dante var
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...