Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 Temmuz'un yıldönümü

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

gerçekten de kalplerdeki kaymak.

ölenlerin yakınlarına sabır diliyorum. ışık oldular, şehit oldular,daha mutlu bir yerdeler gibi şeylere inanmıyorum, hatta işi sulandırıp kaybedilenin değerini azalttığını düşünüyorum. buradan başka bir yer yok, ikinci hakları olmayacak, suçlularda burada cezasını çekmezse yanlarına kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an CNNTÜRK'te Hayatın Tanığı isimli belgesel programda Madımak Katliamı anlatılmış. Unutuyoruz tabi ayrıntıları. Belki de o yıllarda hiç gösterilmedi o görüntüler. Düşünün, cayır cayır yanan otelin üst katlarına kaçmış olan insanlar "İmdaaatt! İmdaaattt!" diye bağırıyorlar. Ve aşağıda, otelin çevresinde bütün bir Sivas "Ya Allah, Bismillah, Allahu ekber" diye bağırıyorlar. "Allah'ın ateşi bu" diyorlar.
Hangi Allah, hangi EKBER yaratık kendi yarattıklarının cayır cayır yakılmasını istiyor?
Devletin polisinin ve daha sonrada askerinin saatlerce hiçbir müdahalede bulunmaması asla unutulmayacaktır, unutulmamalıdır.
Aradan geçen 20 senede ve öncesindeki olaylarıda düşününce diyorum ki; bugünlere gelen yolların taşları işte o günlerde döşenmiş sanki.
Yazıklar olsun 20 saat boyunca bir şehirde çıkan isyanı bastıramayan, çoğu gencecik sanatçının cayır cayır yakılmasına seyirci kalan herkese. Yazıklar olsun Sİvas iline, canlarına sahip çıkamadığı için.

O katilleri savunanların hangi partide milletvekili ve hatta bakan olduklarını söylememe de gerek yoktur sanırım?
Sosyal ağlarda paylaş

Programı izliyorum. Yangını çıkaran şerefsizlerin yargılandığı mahkemede birisi bağırıyor, "yaşasın kafirler için cehennem".

Yok yok...Bugün eğer akepe iktidar ise nedeni Madımak yangınına engel olamayan devlettir. Eğer o gün Madımak yangınına engel olunsaydı bugün şeriatçı kafalar bu kadar pervasız, bu kadar saldırgan, bu kadar şımarık olmayacaklardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Bu hukumet ve bu yandas yargi ile sivas katliami suclularina hicbir sey olmaz , hatta yarin obur gun , bakan basbakan olurlar.Su eski sivas belediye baskaninin, simdiye kadar 10 kere muebbet yemesi gerekiyordu.

Bu arada osie , yorunge disina ucmak icin baya cabalamis:)

zanlıların cogu akp de milletvekili
Sosyal ağlarda paylaş

Yangında ölmeyen 80lik Aziz Nesin yangın merdiveninden aşağı inerken onu tanıyıp saldıran Cafer Erçakmak isimli belediye meclisi üyesi yıllarca bulunamadı, Avrupa'da dendi. Meğer köyünde saklanmış, 2011 yılında da kalp krizinden ölmüş. 10 Temmuz 2011'de ölmüş. Kim bilir, 18 sene önce yine bir Temmuz günü yaptıkları kalbini biraz olsun rahatsız etmiş midir? Diri diri dumandan boğulurken "imdaatt!imdaatt!" diye bağıran insanların çığlıkları hiç aklına gelmiş midir?

ben sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...