Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Spurs'te bir olay yok ki. Bu sezon EPL cidden çok dengesizdi ve bana kalırsa kötüydü. Hani basit bir karşılaştırma ama AVB'nin Chelsea'nin başında kaldığı dönem ile Tottenham başında kaldığı dönemi karşılaştırdığında Chelsea'de çok daha başarılı olduğu ortaya çıkmıştı. Ama Chelsea'nin başında lig 6.'sı mı neyken Tottenham'da o dönem 3'ydü yanılmıyorsam.

Bale'in gidişi Tottenham'a çok büyük güç kaybettirecek ama dahasını beklemekte saçmalık, Tottenham gibi takımların EPL'de kapasiteleri belli. Sevecen, hoş, sempatik takımlar ama buraya kadar, yapılabilecek en iyi işleri yapıp baş altı takım olmaya devam etmek.

Bale için üstteki gibi bir teklif varsa 1 dakika düşünmeden satmaları gerekiyor. Bu durumu devam ettirip belki de daha yukarılara taşınmak için...
Sosyal ağlarda paylaş

zerre alakası yok, kendinle bir tutma... klasik türk kafasında değilim ben skora göre tek maça göre takım tutayım. Öyle olsaydı herkes gibi REAL !! BARÇA!!! diye gezerdik. Michael Owen ile başladı benim Liverpool'a olan düşkünlüğüm. Fransa 98'i izlerken ki, benim jenerasyonda Liverpool'u destekleyen adamların hepsi bu zamanlarda tutmaya başlamıştır.

Ayrıca şu Liverpool'u Anadolu takımı gibi küçümsemekte cidden büyük salaklık... Gelir kaleminden tut, taraftar profiline, dünyadaki prestijine ve geçmiş başarıyla şuan dünyanın sayılı futbol kulüplerinden biridir. Son 3 senesi başarısız geçiyor diye dibe vurmak kadar zavallıca bir görüşte olamaz. Cehalet kafası olsa gerek.

Tottenham nasıl son 3-4 yılında sportif olarak atağa geçtiyse Liverpool'un da düşüşte olması normal. Ha birde klasik kafa, "LİGDE ŞAMPİYONLUKLARI YOK!!!" Ligde şampiyonluğu olmayan takımın son şampiyonluğundan itibaren kazandığı kupaların sayısı ve prestijinin büyüklüğü şuan zirvede yer alan bir çok takımınkinden çok daha fazla...

Tottenham'ın genel kapasitesi şuan ne Liverpool'u yakalayabilir ne de başka ülkelerdeki benzer statüdeki takımları yakalayabilir. Sportif olarak geçtiği dönemler elbet olur ama Liverpool'du Dortmund'du, Arsenal'di falan bunlar gibi konuma gelmesi için önlerinde onlarca yıl var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi, normal değil. Olay Liverpool değil burada kişiye göre yaptırım aslında. Misal Evra'ya ırkçılık yaptığı geyiği çıktı. Halbuki yerel dilinde ırkçılıkla zerre alakası olmayan bir şey, kendi kendine söyleniyor. Hernandez bile o lafta bir sakınca olmadığını söyleyip Evra'yı değil Suarez'i desteklemişti. Ama işte maksimumdan cezayı kestiler 10 maç... Bu ceza olayı tamamen medyadaki MANU lobisinin eseri ki yıllardır ne kadar güçlü olduklarını hatta ligi bu sayede manipule ettiklerini sizde biliyorsunuz.

Öyle bir ceza yedikten sonra kim olsa kapıyı yine 10 maçtan açarlar. Adı çıkma olayı işte tamamen, bu adamın geçmişinde bu var diyip normalde atıyorum 1-2 maç ile cezalandırılması gereken adam için maksimum ceza veriliyor.

Abi daha kötü ısırma olayı oldu işte Defoe'nın ki... Maç içinde olaya sarı kartla cezalandırılma yapıldı diye herife ceza vermemişti aynı federasyon ama burada 10 maçtan kapıyı açıp laps diye yapıştırdılar cezayı.

Bu arada cezanın maks 5 maç olması bekleniyordu. 10 maç olunca adada olay oldu çok fazla diye, bayağı şaşırdı millet açıp bakabilirsiniz spor sitelerine falan ...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi liverpoolun tarihi yeter, gitmişsiniz totenhamla karşılaştırmışsınız.

Totenham ancak fenerbahçeyle hedeyle hödöyle karşılaştırılabilir. Rakiplerin avrupadaki tarihlerine bakmadan hiçbirşey yapmadan BİZ BÜYÜĞÜZ EN BÜYÜĞÜZ diye geziyorlar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

oğlum dangalak mısınız cidden, liverpool vs. manu'ya ne bağlıyorsunuz olayı

MANU lobisi dediğim orada Suarez'e yapılan haksızlıktı. Taman Suarez belki çok düzgün bir tip değil, sahada hayvanlaşıyor ama Evra ile içine düştüğü durumda minimum cezaları geç, hiç ceza almayan adamlar vardı.

İngiltere'de MANU'lu bir futbolcuya bir şey yaparsan o futbolcunun minimum ile cezalandırılması söz konusu bile olamaz. Burada olay Liverpool, Chelsea, Arsenal falan değil, takım fark etmez.

Güçlüler, aşırı güçlüler. İngiltere'de medya gücünü en iyi şekilde kullanan takım, yıllardır hakemleri bile etkiliyorlar böylelikle. Ha haklı kazanım birazda, Liverpool'du Arsenal'di boş beleş takılırken, Leeds'ler falan alt liglerde şike yapmakla uğraşırken adamlar ligi domine ederek bunu kazandılar. Ama sonuçta adamların gücünün bu konuda uç konularda olduğunu da artık kabul etmek gerekiyor.

Suarez kendi dilini geç, Güney Amerika'da hakaret bile olmayan bir söz söylediği için 10 maç ceza aldı. Kimine göre maç içindeki diğer hareketlerinin kefaleti olduğu için kimseye koymadı ama aynı dönemde Newcastle'lı bir oyuncuydu yanılmıyorsam ismini unuttum, direk suratına karşı kanıtlı ırkçılık yapılmasına rağmen 4 maç mı ne ceza almıştı.

Emre yine mesela Yobo, Lescott ve Tim Howard'a üçlü kombo çekmişti. Yine yanılmıyorsam Türkçe küfretmiş mi ne diye suçsuz bulunmuştu. Bunların canı yok mu hacı?

Olay tamamen burada MANU'ya kurban gitmesi. Bir kere onlara kurban gidersen de benzer her türlü olayda ceza o limitten açılır. Hani onlara kurban gitmeyin 4-5 maç alsaydı da oralardan açılacaktı yanlış anlaşılmasın. Bu cezayı da MANU lobisi tek başına yazdı, MASON BUNLAR MASON demiyorum.

İlk aldığı 10 maçlık ceza olmasaydı bu sefer de 10 maç ceza almayacaktı. Demek istediğim bu esasen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha birde en güzel örnek John Terry, en güncellerinden çünkü.

Adam Suarez'e kıyasla çok daha ciddi ve nasıl desem, kat be kat ırkçılık yapmış olmasına rağmen sadece 4 maç + ufak miktarda para ile ceza almıştı. Zati yaptırım da budur.

Bunu gidip Evra'ya yapsaydı Terry bile olsa 10 maç alacaktı. Onu demeye çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

suarez olduğu için cezanın arttığını ben de biliyorum da, united lobisine gerek yok bunun için. kendi kuyusunu kazıyor suarez. cezanın hakkı 5 veya en fazla 7'ydi ama suarez o kadar kanırtıyo ki ekstra ceza almak için yapacak bir şey kalmıyor.

bir de doğru düzgün konuş lütfen. insanlar bütün saçmalamalarına rağmen sana hala düzgün şekilde cevap verebiliyorsa sen de ahmet çakar seviyesinde hakaret etmeden cevap verebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Onda darbede vardı asdfsdafsd

Orada da salaklık etmişti. Otman Bakkal'ı gidip ısırmıştı takım arkadaşını attırdı diye, haksız karardı yani hakem hatasıydı ama sana ne... Oyun durmuşken hakemin gözü önünde yapılınca kart cezası da almıştı. Yedi maçın 2 maçı falan kart cezasıydı. Zaten o olaydan kısa bir süre sonra Liverpool'a transfer oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Hagi'de tükürüyordu, her türlü çirkefliği yapıyordu. Zago'da acımasızca dalıyordu, çok sert adamdı. Emre zaten Suarez ile karşılaştırılabilecek en güzel yerel örnek... Ülkemizde bile bu tip adamlara onlarca örnek verirsin.

Olayı anlamıyorsunuz halen,

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/04/22/article-2313210-01528D1600001005-595_634x459.jpg

şu ceza almadı. Ama şu;

http://i1.mirror.co.uk/incoming/article1846999.ece/ALTERNATES/s615/liveLuis-Suarez-bites-Branislav-Ivanovic-1846999.jpg

10 maç aldı.

Niye?

Çünkü birinde Suarez var.

Cezanın dengesizliğinin tek sebebi bu, adamına göre muameledir bu...

Siz şeyi de halen kavrayamadınız. Bu yeni 10 maçlık cezayı MANU'LULAR ALDIRDI demiyorum, demedim. Kotayı onlar belirledi. Belirledikleri olayın ise tarihteki emsallerinde en fazla 4 maç çıkmıştı. Güçleriyle 10 çıkarttılar, kota da aşağı yukarı öyle belirlendi.

Sabahtan beri anlatmaya çalıştığım şey bu. Olayı Liverpool vs. All, Suarez Lover'a falan bağlıyorsunuz saçma yerlerden...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...