Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

Bu arada çok çok önemli bir iddia var ortada. Genelkurmay Elektronik Sistemleri MİT'e devredildi biliyorsunuz. Bu sistemler sınır komşulardan kalkan askeri uçaklardan tut, ateşlenen füzelere, füze rampalarının hareketlerine kadar herşeyi takip edebilen bir sistem. Birçok emekli subayın dediğine göre bırakın füzenin ateşlenmesini füze rampasının hareketini algılayabilen sistemler mevcut. Dolayısıyla düşürülen Türk jetinin bu konuda uyarılması gerekirdi. Uyarılsaydı pilotlar atlayabilirdi zamanında diyorlar.

Ortada çok büyük bir zaafiyet var. Bunun kasıtlı mı değil mi olduğu araştırılmalı. Ama kim araştıracak, kim üstüne gidebilecek, kim gitmesine izin verecek orası meçhul.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Bu sistemler sınır komşulardan kalkan askeri uçaklardan tut, ateşlenen füzelere, füze rampalarının hareketlerine kadar herşeyi takip edebilen bir sistem.

o sistem karşı istihbarat üzerine iletişim takibi için kullanılan bir sistem. öyle bahsettiğin yetenekte bir sistemin türkiye'de olduğuna inanmıyorum, başka bir yerde olduğunu da duymadım işitmedim. bin kilometre uzaktan çük kadar füzeyi bırak rampasının kafa çevirmesini takip etmek fazla ütopik geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ya oğlum, açık açık "biz akepe ne yapsa savunuruz"diyin de yormayalım kendimizi. mani'nin söylediği sistem türkiye'de var ve hatta bırak senin deyiminle <<çük>> kadar füzeyi(o nasıl oluyorsa,öyle bir çük kadar füze neredeyse), yunanistan'da kalkmak üzere olan uçağın bile motor hareketini bu sistem görüyor(du)...ama anlaşılan sistemin kontrolü devredilen adamlar ya bu işi bilmiyorlar, ya da zavallı pilotlarımız kurban edildi. her durumda kurbandılar ya, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ütopik bi sistem değil var ve kullanılıyor. Uzay teknolojisi falan değil yani. Bahsettiğim teknoloji öyle bilgisayar sistemlerine sızıp, kod çalan vs vs hollywood filmlerinde gördüğümüz abigidik gubidik şeyler değil.

Hem elektronik haberleşme yoluyla dinleme, hem radar kontrolü, hem ses kontrolü (bu ütopik birşey değil jet motoru ve füze rampalarının çıkardığı sesleri analiz eden sistemler mevcut ama tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum ama kesin var diyorum böyle bir sistem) yapabilen sistemler var. Geçenlerde emekli bir korgeneral açıklama yapmıştı televizyonda. Zamanında Ege'de eğitim uçuşları sırasında Yunan uçakları önleme yapmak için havalandığında uçaklar havalanmadan evvel motor çalıştırdığı an istihbarat alabildiklerini ve pilotlarını bilgilendirdiklerini söylemişti. İstihbaratın füze atışını bilmesi gerektiğini söylüyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

ya oğlum, açık açık "biz akepe ne yapsa savunuruz"diyin de yormayalım kendimizi. mani'nin söylediği sistem türkiye'de var ve hatta bırak senin deyiminle <<çük>> kadar füzeyi(o nasıl oluyorsa,öyle bir çük kadar füze neredeyse), yunanistan'da kalkmak üzere olan uçağın bile motor hareketini bu sistem görüyor(du)...ama anlaşılan sistemin kontrolü devredilen adamlar ya bu işi bilmiyorlar, ya da zavallı pilotlarımız kurban edildi. her durumda kurbandılar ya, neyse.

veeee bu sistemin varlığına dair deliller askerde sana anlatan 10 başıdan geliyor di mi? bi yürüyün gidin abi, mal gibi gidip awacs niye satın aldık madem öyle bir sistem var. parasını verdik daha uçakları alamadık ayrıca. üfürmek kolay anasını satayım, bi de akp ne yapsa savunmaktan girmişsin işe.

dünya yuvarlak biliyorsunuz di mi? daha atmosferden yansımalı radar falan yapılmadı öyle anasının nikahından 12 yaşında seks yapmaya başlayan veledin çükü kadar füzeyi görecek.
Sosyal ağlarda paylaş

füze kitlenmeden haber veren bi sistem yok abi. yok yanı bildiğin.
kafasını cevirince dönüp sana baktığını görücek uydu var, ama kitlenmeden o bilginin pilota ulasması mümkün değil.

kitlenmeye baslamadan bi numara olduğunu öngören sistem var, ama oda yine durmadan radyo sinyallerini, infraredleri kontrol eden ucaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

cetoritto said:

veeee bu sistemin varlığına dair deliller askerde sana anlatan 10 başıdan geliyor di mi? bi yürüyün gidin abi, mal gibi gidip awacs niye satın aldık madem öyle bir sistem var. parasını verdik daha uçakları alamadık ayrıca. üfürmek kolay anasını satayım, bi de akp ne yapsa savunmaktan girmişsin işe.

dünya yuvarlak biliyorsunuz di mi? daha atmosferden yansımalı radar falan yapılmadı öyle anasının nikahından 12 yaşında seks yapmaya başlayan veledin çükü kadar füzeyi görecek.

senin bana yazdığın mesajın hemen üzerinde bir link verdim. zahmet ediver, tıkla, oku. Onbaşı değil, korgeneral anlatıyor neyin ne olduğunu. "o korgeneral yalan söylüyor, yandaş basın ve akepe doğru söylüyor" diyorsan o başka. zaten bir önceki mesajımda da bunu söyledim.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

O korgeneral, Erdoğan Karakuş(ADD Genel Başkan Yardımcısı).

Aşağıda da ilgili haberin linklerinden birisini veriyorum:

http://www.haber1.com/emekli-korgeneral-mitin-elindeki-sistem-niye-calismadi.html

Bu dedikleri dogru ise cok buyuk birguce sahibiz demektir :) ve naziler gibi hissettim kendimizi :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Genelkurmay'dan MİT'e devredilmiş GES, füzenin fırlatıldığını nasıl tespit edemedi? Bu sistem Genelkurmay'dayken, Ege'de biz eğitim uçuşu yaparken, karşı koymak için hangi adadaki Yunan uçağının motor çalıştırmaya başladığını daha yerdeyken tespit ederdi.

adam uçağın kapısını açtığında mesaj gidiyomuş bizimkilere, doğru.

abartmayı nası seviyoruz ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

said:
Genelkurmay'dan MİT'e devredilmiş GES, füzenin fırlatıldığını nasıl tespit edemedi? Bu sistem Genelkurmay'dayken, Ege'de biz eğitim uçuşu yaparken, karşı koymak için hangi adadaki Yunan uçağının motor çalıştırmaya başladığını daha yerdeyken tespit ederdi.

adam uçağın kapısını açtığında mesaj gidiyomuş bizimkilere, doğru.

abartmayı nası seviyoruz ya.

Karakus ufo gormus bunlarimi bilemeyecek
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye ve S.Arabistan'A ağır suçlama.

Nadiren Batı televizyonlarına röportaj veren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bugün bir Alman televizyonuna verdiği röportajda Kofi Annan'ın Suriye'de 16 aydır süren katliamı durdurmak için hazırladığı barış planının Türkiye ve Suudi Arabistan gibi 'teröristlere' yardım eden ülkelerden dolayı engellendiğini söyledi.Esad röportajda bir soru üzerine sonunun Mısır ve Libya'nın devrik liderleri gibi olmasından korkmadığını, çünkü onlarla hiçbir ortak noktası olmadığını belirtti.

Esad, ayrıca ABD'nin ülkesindeki çatışmanın bir parçası olduğunu ve Suriye'deki istikrarı bozmak için çeteleri koruduğunu ve siyasi destek verdiğini söyledi.

Esad, röportajda ayrıca görevini bırakmayı reddetti ve Suriye'nin içinde bulunduğu zor durumla başa çıkmak için görevinde kalacağını belirtti. Esad, 'Devlet Başkanı sorunlardan kaçmamalı ve şu anda Suriye'de ulusal bir sorunla karşı karşıyayız' dedi. Esad, Washington'daki müzakereleri de göz ardı etmeyeceklerini belirtti.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/planet/20941892.asp
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...