Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

Buddha said:

Ya ben herşeyi anlıyorumda Suriye neden eğitim uçağını vursun hemde kendi sınırlarına girmemiş. Hani Suriye böyle birşey yaparak kendine nasıl bir fayda yaratacak diye düşünüyorum aklıma bişey gelmiyor. Niye yav bilen biri anlatsın Suriye neden böyle birşey yapar.

Göz dağı veriyor. Silah sistemini deniyor. esadın canı sıkılmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Ya ben herşeyi anlıyorumda Suriye neden eğitim uçağını vursun hemde kendi sınırlarına girmemiş. Hani Suriye böyle birşey yaparak kendine nasıl bir fayda yaratacak diye düşünüyorum aklıma bişey gelmiyor. Niye yav bilen biri anlatsın Suriye neden böyle birşey yapar.

eğitim ucagı degıldı kı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Esad'ın canı sıkılmıştır? Canımı sıkılmış canına mı susamış. Nato toplanacak neden böyle birşey yapsın ki? Daha mantıklı bir açıklaması olan yok mu? Gündemi takip etmediğimden soruyorum. En son bakkaldan bişeyler alırken bakkalın TV'de mecliste resmen Suriye'ye müdahale etmek isteyenler ve karşı çıkanlar vardı baya gergin bir ortam. Suriye'liden çok Suriye'yi merak ediyormuşuz gibi bir hava vardı. Kendimizden bile çok. 1 ay sonra pat uçak düşüyor ne oluyor yahu?

Ardeth bu kadar gündem bombardımanı olmamıştı bişey mi olacak falan diyordu çoğu mesajında. Yoksa bu mu acaba olan =)

Edit: Nato
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Esad'ın gitmesi demek Suriye'deki Kürtlerin de Irak'taki gibi merkezi yönetimden ayrılması demektir.

Bunun ilersinde hedef olarak bizim ünlü kırmızı çizgilerimizi ezen Irak-Suriye-İran-Türkiye Kürtlerinin birleşip Kürdistan'ı kurmalarının yattığı aşikar, yani biz aslında kendi ayağımıza sıkıyoruz Esad ile uğraşarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Esad'ın canı sıkılmıştır? Canımı sıkılmış canına mı susamış. Nato toplanacak neden böyle birşey yapsın ki? Daha mantıklı bir açıklaması olan yok mu? Gündemi takip etmediğimden soruyorum. En son bakkaldan bişeyler alırken bakkalın TV'de mecliste resmen Suriye'ye müdahale etmek isteyenler ve karşı çıkanlar vardı baya gergin bir ortam. Suriye'liden çok Suriye'yi merak ediyormuşuz gibi bir hava vardı. Kendimizden bile çok. 1 ay sonra pat uçak düşüyor ne oluyor yahu?

Ardeth bu kadar gündem bombardımanı olmamıştı bişey mi olacak falan diyordu çoğu mesajında. Yoksa bu mu acaba olan =)

Edit: Nato

Esad iç siyasette Türklere fazla güvenmeyin mesajı verdi. Uçağın bizim olduğunu bile bile indirdiler bu çok açık. Bizimkiler de radar sistemlerini mi ne deniyormuş öyle diyorlar. Pilot ihlal ediyor havasahasını uyarılıyor, sonra manevrayı tekrarlamak istediğini bildiriyor daha sonrada bağlantı kopuyor.

Anlamadığım güçlü birşeyle vurulduysa uçak patlamaz mı. 13 küsür milde vurulup nasıl suriye sahasına düşmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

1. dünya savaşı sonrası bütün bu coğrafyayı şekillendirenler her ülkenin başına bi diktatör koydular, şimdide yeniden şekil değişikliğine gidiyolar, biz de takılmışız esad niye saldırdı uçak düştümü sınır ihlali varmı yokmu, kap kom ların kapışmasındaki bu büyük resmi yorumlamak lazım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Rusya neden sessiz bu ara asllinda bizim rusya ile de konusmamiz gerekiyor. Biz misilleme yapicaz o ucaksavar bataryalarini vuracagiz desek rusyanin tepkisi ne olur orasi onemli sonucta biz hakliyiz biz girsek bisi olmaz ama kalkipta nato, amerika oalyin icine girerse ozaman rusya yine bize bulasicak...
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Rusya neden sessiz bu ara asllinda bizim rusya ile de konusmamiz gerekiyor. Biz misilleme yapicaz o ucaksavar bataryalarini vuracagiz desek rusyanin tepkisi ne olur orasi onemli sonucta biz hakliyiz biz girsek bisi olmaz ama kalkipta nato, amerika oalyin icine girerse ozaman rusya yine bize bulasicak...

abi ne misillemesi ne diyosun,cılız cok afedersin .ki kalkmaz bir ülkeyiz ne misillemesi allah aşkına
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sacmalamayin TUrkiyenin itibarini cok kotu zedeler bu durum sadece ozurdileyin diyip birakirsak...

23 yil oncede buna benzer bi olay oldu Suriye ucagimizi vurmustu ama nesekilde tam ayrinti bilmiyorum...

Gunlerce ucaklarimiz sinir ihlali yapip tacizde bulunmuslardi 23 YIL ONce ozurdilemeye zorlamistik.
ve o olayda yanlislikla vurmuslardi...

Peki simdi ne ? RTE nin aciklamasina misilleme yapip vurdular... resmen onlar missilleme yapio misilleme bir savas nedenidir...

Twitterda Devlet baskanlarimidir disisleri bakanlarimidir nededi ? hemen ucak vuruldugu gibi tweet atti adam TURK Ucagi sinirimizi ihlal etmistir ve hakkini bulmustur yazdi... sonra sildi ? Bune peki aciklasin biri bunu ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...