Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Parayı öde, dizide oyna

pascalnouman

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

"Devlet eliyle sanat mı olur, hani özgür yaratış" (bkz. tövbe haşa, yaratmak allaha mahsustur ehe) falan diye ağlamak size mi kaldı ben onu anlamadım, siz mi oynuyorsunuz?

Bu durumdan memnun olmayan adam bırakır devlet tiyatrosunu, memnun olan da senaryoyu kendi yazmadan saf oyunculuk yeteneğiyle oynar. Köylerde orada burada da insanlar 3 TL'ye tiyatroya gitmeye devam edebilir böylece.

Yok siz padişah RTE gibi iki-üç tane temeli olmayan, dışardan güzel görünüp içi boş olan argümanın altına saklanıyorsanız, "yandaş tiyatrocuyu biz her türlü yürütürüz, Atatürk'çüler kültürlüler de bizden maaş tırtıklamasın kendi işlerini kursunlar, köydeki halk da kültürü napacak çocuk yapıp bize oy atmaya vakti artar işte tiyatrosuz" diyorsanız; evet, yavşak cahil şakirtin önde gidenisiniz demektir.

Devlet eliyle ihale, devlet eliyle basın, devlet eliyle adalet falan hepsi oluyor da tiyatro hatalı olmuş işte, tüh.

this
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

goldbären said:

bana da mahsunun filminde cemaat liderli başrol versinler ben de öyle demeçler veririm

Büyük sanatçı ateist olduğu halde bir cemaat liderini bile başarıyla canlandırabilendir, erkek olduğu halde sahnede bir kadını, yahudi olduğu halde Hitler'i canlandırabilendir. Bundan mı rahatsız oldun?

Bu şekilde düşünüyorsan, ama aynı zamanda ana argümanın olarak "tiyatrocu devletin verdiği senaryoyu ezbere nasıl oynar kendi yaratmadıktan sonra!!!!111" diyorsan; biraz kendini çürütmüş ya da kıvırmış olmuyor musun ama, o nasıl olacak?
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Bu şekilde düşünüyorsan, ama aynı zamanda ana argümanın olarak "tiyatrocu devletin verdiği senaryoyu ezbere nasıl oynar kendi yaratmadıktan sonra!!!!111" diyorsan; biraz kendini çürütmüş ya da kıvırmış olmuyor musun ama, o nasıl olacak?

off off çok fail.

Tiyatrodaki yaratımı ezberlenen repliğe indirmek baya cehaletten de öte bir şey olmuş. Adını koyamadım şimdi.
Bir tiyatro oyununda yaratım süreklidir ve aynı oyunu bin kere de aynı replikle oynasan sahnede her oynayışında her şeyi baştan yaratırsın.

Böyle yeniden bir yaratım olmasaydı biz buna tiyatro oyunu demezdik zaten, sinema filmi derdik.
Sosyal ağlarda paylaş

Oh tüm tiyatrocular istifa edip dizi oyuncusu olsun. Daha çekilmemiş, abuse edilmemiş tonla romanımız var zaten. Onları geçtim yabancı dizilerin çakmaları, eski sinema filmleri var daha bi sürü...

Sinemadan bile daha ucuz olan devlet tiyatrolarında da nasıl namaz kılınır falan oynatırlar arık, hatta bu stv nin kanal 7 nin programlarını oraya taşırlar. Bi de beleş yaparlar onu, long liv piresidınt.
Sosyal ağlarda paylaş

istenilen de o bence bir bakıma simdi diziler oyuncularını kaybetmek istemicek veririz biz o 30% diyecek diger yandan ici bosalan DT ler de lav edilip binalari ya araplara satilacak ya da yalaka inşaat firmalarına komik bi bedelle peşkeş cekilecek bunu hukumetin daha onceki icraatlarını biraz analiz edebilen birinin gormesi cok basit yani : ortaya bir konu at,milleti kutuplastir, o arada da voleyi yapistir.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Baggio said:

off off çok fail.

Tiyatrodaki yaratımı ezberlenen repliğe indirmek baya cehaletten de öte bir şey olmuş. Adını koyamadım şimdi.
Bir tiyatro oyununda yaratım süreklidir ve aynı oyunu bin kere de aynı replikle oynasan sahnede her oynayışında her şeyi baştan yaratırsın.

Böyle yeniden bir yaratım olmasaydı biz buna tiyatro oyunu demezdik zaten, sinema filmi derdik.

İşine gelmeyen ilk mesajıma tek kelime cevap veremeyip, sonra lafı dolandırıp çarpıtabildiğine cevap vermek kadar fail olamaz hiçbir şey :)
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

İşine gelmeyen ilk mesajıma tek kelime cevap veremeyip, sonra lafı dolandırıp çarpıtabildiğine cevap vermek kadar fail olamaz hiçbir şey :)

Genelde alıntılandığım mesajlara cevap yazarım.

bkz.
Baggio said:

throine said:

Büyük sanatçı ateist olduğu halde bir cemaat liderini bile başarıyla canlandırabilendir, erkek olduğu halde sahnede bir kadını, yahudi olduğu halde Hitler'i canlandırabilendir. Bundan mı rahatsız oldun?

Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"devlet memuru" sanatçı olayı bir kere yanlış. devlet eliyle sanat icra edilmez ki? nerede özgürlük, istediğin gibi yaratmak?

devlet desteğinin, devlet zorlamasıyla devlet dayatmasıyla devlet sansürüyle gelmesine gerek yok.
devlet'in imkan tandığı destek verdiği sanat gayette olur, sahanede olur.

hadı basbakan, mal mal hangi gelişmiş devlette varmıs devlet tiyatroları destekliyomus acıklamarını yaptıda, bari sen yapma.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

devlet desteğinin, devlet zorlamasıyla devlet dayatmasıyla devlet sansürüyle gelmesine gerek yok.
devlet'in imkan tandığı destek verdiği sanat gayette olur, sahanede olur.

hadı basbakan, mal mal hangi gelişmiş devlette varmıs devlet tiyatroları destekliyomus acıklamarını yaptıda, bari sen yapma.

Abi devletin desteklemesi ile sanatçılara maaş bağlaması apayrı şeyler.

Ben de desteklesin, fon oluştursun, sponsor bulsun, çeşitli kolaylıklar sağlasın isterim ama gidip sanatçıyı devlet memuru yapıp, ona adliyedeki katip ile aynı statüyü verip, başına "amir" diktikten sonra bu insana "sanatçı" diyemezsin. Sanatçının "amiri" olduğu nerede görülmüş? Cidden de adliyedeki katipten bir farkı kalmıyor, bir katip icraatleri ve söylemlerinde ne kadar özgürse DT sanatçısı da o kadar özgür oluyor.

Tiyatro her zaman muhalif olmuştur, aykırı görüşleri dile getirmiştir ama devletten maaş alınca bu muhaliflik de yalan oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

devlet destekleyecek sponsor bulacak fon olusturacak
sanatcıda devlete muhalefet sanat yapacak

norvecte belki

abi norveçi geçtim fransada, almanya'da devlet deli gibi para ayırıyor tiyatro işine ve hiç karışmıyor içeriğe. adamlar gidip kasabalara bile adam gibi tiyatro kuruyorlar. ama aynı devletlerde vatandaş gidip tek başına gezide başbakanı protesto ediyor kimse bir şey demiyor, başbakanı tiye almak için oyuncağını yapıyorlar abuk sabuk kimse bir şey demiyor. anlayış meselesi hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Devletin maaşlı oyuncusuyla sonuç bu. Sümeyye'ye göz kırptın diye oyuna müdahale ediliyor. Ee ne de olsa herkesin "amiri, müdürü" var, devlet memurusun bakanlığa şikayet eder, süründürür.

Sanatmış, özgürce içinden geldiği gibi oynamak da neymiş? Salla başını al maaşını.

http://gundem.milliyet.com.tr/oyundaki-o-sahne-degisti/gundem/gundemdetay/17.04.2011/1378702/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...