Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

65cm'lik demiri hissedeceksiniz!

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

İleri demokrasi, "aynı yoldan geçmişiz biz, aynı sudan içmişiz biz", 5 senedir içeride tutuklu bulunan yazarlar-gazeteciler-siyasetçiler-askerler, karşı düşünceye hoşgörüsüzlüğün yüzlerce örneği...bunlara ilaveten biber gazı, orantısız güç, tabii ki herkesin tanıdığı haydarlar...

Ben "sadece suçlulara karşı kullanılacak" cümlesinin anlamını anladığımı düşünüyorum ama senin anladığını sandığın şeyi anladığını düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

cetoritto said:

suçlulara karşı kullanılacak ne demek?

3 kelimelik cümlenen neresini anlamadın tam olarak?

birinin suclu olup olmadığına karar vermek polisin görevi değildir.

sadece ceza evinde kullanılmadığı surece, tümüyle heryeri patlark 3 kelimelik bir cümle. belki bu yüzden sormustur.

ayarsız kuvvet olduğu gerceğini zaten dğeiştirmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Bir polis memuru kolundan tuttuğu ortalama irilikte bir protestocununa kafasına 17kN'luk bir kuvvetle ve 35 derecelik bir açı yapacak şekilde vuruyorsa;
a) Protestocunun kafası karpuz gibi yarılmadan önce toplamda kaç vuruşa dayanır?
b) 5 dakikalık bir olayda bir polisin sarfedeceği enerji kaç kW olur=
(Sorular eşit puanlıdır, istediğiniz sorudanasdadas
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

toggie said:

cetoritto said:

suçlulara karşı kullanılacak ne demek?

3 kelimelik cümlenen neresini anlamadın tam olarak?

birinin suclu olup olmadığına karar vermek polisin görevi değildir.

sadece ceza evinde kullanılmadığı surece, tümüyle heryeri patlark 3 kelimelik bir cümle. belki bu yüzden sormustur.

ayarsız kuvvet olduğu gerceğini zaten dğeiştirmiyor

e silah da kullanmasın bu adamlar o zaman? bak coptan daha tehlikeli.

sadece baslıgı gorup yorum yapmak da olmuyor ama, haberi okumayacak kadar tembel olmanız dolayısı ile cumleyi anlayamayabiliyorsunuz.

ayarsız kuvvet icin copa ihtiyac yok. cezaevlerinde kullanılması bir seyi degistirmez. ne suclu, ne de sucsuz, polisin her hangi bir insanı yaralaması, kullandıgı copun yapıldıgı materyal ile bagdastırılamaz.

bu ulkede polisi sevmem, ama yaptıkları isin kolay oldugunu da soyleyemem. kolay kolay bu adamları savunmam da. ancak hayat sizin bilgisayar ekranından takip ettiginiz gibi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

ay cok biliyon ben hayatı nerden takip ediyorum.

poliretan cop yeterli iken, daha riskli ve tehlikeli bir alet kullanmasına gerek yok polisin. bu dediğimi anladımı sen?
suclu sucsuz zaten sacma, önemli değil bile orası. ben dedimkimi poliretan copla suclu sucsuz yargılasın celikle yargılamasın.

silah kullanmanın sartlarım durumları kısıtlamaları belli.

cop kullanmanında kuralları belli, bu kurallar içinde pek güzelde vurduğu adamı etkisiz hala getirebilir iken, etkisiz hala getirmenin ötesinde zarar vermekten farklı bi özelliği olmayan celik coba gecmenin hiç bir yararı yok. aksine zararı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...