Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zaman ve Uzayın madde karşısında ezilip büzülmesi.

Fistan

Öne çıkan mesajlar

çogunuz okumuştur amerika yeni bi mekik gönderdi uzaya einstein in teorisini gerçekmi değilmi diye araştıracaklar.kusursuz kristal toplar hızlı bi şekilde dönecek yörüngelerindeki sapmalar hesaplanacak.

cok ilginc geldi bana izafiyet teorisi.şimdi einstein diyoki uzaydaki gezegenler yada dünya neyse artik dönerken yörüngelerinde sapmalar meydana geliyor,bu şekilde zamanda bi büzülme sünme uzama gibi bişeyler oluyor.

bi bal kavanozunun içinde düşünün dünyayı dünya döndükçe kavanozdaki balıda döndürecek diye örnek vermişler.
yani milyonlarca yıl sonra bir gün 35 saat olabilir yada şimdiki 1sn 4milyar yıl sonra şimdikinin yarısı olabilir gibi şeyler.
ispatlayabilirlermi bunu amerikalılar bide ispatlarlarsa ne olur?bence boşa para kaybı eheh[signature][hline]i love this game!
Sosyal ağlarda paylaş

Uzay projelerini hiç anlayamamışımdır. Politik üstünlük dışında ne halta yaradığını sorar dururum kendime. Hiç de cevap bulamadım bugüne kadar.[signature][hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII
Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

bi de zaman-yer kavramının insan beyninin dış dünyayı anlayabilmek için olaylara atadığı değerler olduğunu öneren bir fikir var ..[signature][hline]BabacumMostors, 01 Temmuz 2003 00:10 sularında dralnu'nun evinde banyodan çıktıktan sonra demiş ki:
Kaan, abi sizin sabunların hastasıyım !
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir fikir varsa ben katılıyorum... :D Hatta kısaca bu fikri "insanın kafasının basmadığı şeyleri kıçından uydurduklarıyla değerlerle anlamaya çalışması" da diyebiliriz ki bunu yazarken ultima'da öldük peh![signature][hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII
Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Amerikalılar politik üstünlük kazanmak için herşeyi yapıyorlar :hrr:!ama eğer böyle birşey doğruysa dünyada herşey altüst olacağı kesin.yanlız birşey var ben böyle birşey olduğunu zannetmiyorum.[signature][hline]Are you gonna bark all day, little doggle, or are you gonna bite?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 30 Nisan 2004 10:57 tarihinde demiş ki:
yani milyonlarca yıl sonra bir gün 35 saat olabilir yada şimdiki 1sn 4milyar yıl sonra şimdikinin yarısı olabilir gibi şeyler.
ispatlayabilirlermi bunu amerikalılar bide ispatlarlarsa ne olur?bence boşa para kaybı eheh

1sn 4milyar yıl sonra şimdikinin yarısı nasıl olabilirki ?1sn nin yarısı 1snin yarısıdır
senin slow-mo hareket etmeni sağlamadıkça 1sn 1sn dir
Sosyal ağlarda paylaş

evren de bazı degerler sabittir mesela ışık hızı gibi ama son zamnda yapılan bazı araştırmalar kanun niteliğindeki fizk kurallarinin çok çok ufak ölçütlerde değişebileceğini ve bunun çok eski zamanlarda oldugunu göstermiştir[signature][hline]Engineers motto; If it doesn't fit, force it. If it breaks it needed replacing anyway.
Sosyal ağlarda paylaş

bunların nedeni yanılmıyorsam kütle çekimdir.Aynı kütle çekim ışığın yolundan sapmasına neden olur.bu sayede hubble gibi teleskoplara odaklama imkanı verir.eğer bu etki olmasaydı evren de bze dogru gelemeyen ışık dışında hiç bir ışığı göremezdik.[signature][hline]Engineers motto; If it doesn't fit, force it. If it breaks it needed replacing anyway.
Sosyal ağlarda paylaş

" Politik üstünlük dışında ne halta yaradığını sorar dururum kendime. Hiç de cevap bulamadım bugüne kadar."

bu yapılanlar sayesinde sen bugun bir bilgisayara bir saate vs. sahipsin......[signature][hline]Engineers motto; If it doesn't fit, force it. If it breaks it needed replacing anyway.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar sizin uo oynadığınız vakitte hayatta uğraşmaya değer nadir işlerden birini yapıyorlar, gün gelir de uzaylılar beyninize çakınca potasyum godanilyum pozitronik heteroidlerini kurtarırsınız kendinizi +5 shield ile..[signature][hline]Sam of Paticik - Lvl 9 Maydonoz - Çokbilmiş
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe,Sam Gordon Freeman bile kıçını zar zor yarı yaşar tarzda çıkarabiliyor oradan ;)
Ranchor gibi yada Dragon gibi bir uzaylı çıktığında nabıcaz?
Erkekliğin yüzdesini kullanıcaz...
Kaçıcaz :P[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
[29.04.2002-29.04.2004]
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
mandrake zaman bir olgu saniye saat ise bizlerin kafadan salladiklari birer gunes takvimi olgusu yani bunlara takilip kalmamak lazim asil onemli gunun 24 saat olarak kalip kalmayacagi yada bir yil kac gun olacak yada bri insanin yasi neye gore belirlenecek kavramlari.bunlar degisebilir degerledir. eger sen parametreleri degisririrsen ki degisir. (izafiyet teoremi gibi)[signature][hline]msn:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Hep merak etmişimdir . Eğer bigbang sırasında ikinci bir evren oluştuysa ve bu patlama sıranda şuanda bulundğuğmuz evrendekinden başka bi madde ki bu kanıtlanılabilinir bir şeydir ( Zaman herşeyin ilacıkdır doğru bi laf ). Eğer bulunduğumuz evrenden başka pararlel zaman aralıklarıyla bir birine dikek olarak bağlı başka bir evren varsa ve bu karşı yani anti maddeyse . Yeni bir evren yaratılabilirmi ?[signature][hline]Dut ağacında üzüm YETİŞMEZ !! | ©émååt

Evrende bir toz bile sayılamayacak ufakıkta bir yer kürenin üstünde küçüklüğü belki hesaba bile katılamayacak bir varlığımız var;ne var ki aklımızla büyüğüz . Aklımıza güvenelim | " 9 " Day

[Bu mesaj Black_Lupin tarafından 27 Ekim 2004 15:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Black_Lupin, 27 Ekim 2004 15:15 tarihinde demiş ki:
Hep merak etmişimdir . Eğer bigbang sırasında ikinci bir evren oluştuysa ve bu patlama sıranda şuanda bulundğuğmuz evrendekinden başka bi madde ki bu kanıtlanılabilinir bir şeydir ( Zaman herşeyin ilacıkdır doğru bi laf ). Eğer bulunduğumuz evrenden başka pararlel zaman aralıklarıyla bir birine dikek olarak bağlı başka bir evren varsa ve bu karşı yani anti maddeyse . Yeni bir evren yaratılabilirmi ?
Bir evrenin bir evrene paralel olması demek özelliklerin birebir benzer olduğu anlamına gelir. paralellik aradaki açıyı belirtmiyor yani. bu nedende dikey olması gibi birşey yok tabiki. anti madde olayına gelince bu evrenin var oluşunda anlatılan teorilerden biri. başlangıçta sadece madde ve anti madde vardı. daha sonra bunlar birbirlerini yokettiler ve sadece madde kaldı. dolayısıyla anti madde niteliği taşıyabilecek herhangi bir şey kalmadı bu teoriye göre. ha bahsettiğin başka bir sistemin bizim sistemimizi etkileyip altüst etmesi ve bunun sonucunda yeni bir sistem meydana gelmesi ise -ki imkanzsız. yıkılırken aynı zamanda yapıcı olamaz bu meret- bu maddenin maddeye olan bir yıkımı olacaktır. arada anti madde yoktur.

zaman ile ilgili birşeyler yazacağım fakat tam hatırlamıyorum. kitabımı bulursam bir yerden bakıp yazacağım. zamanın genişlemesi ve modern fizik dersinde gördüklerimle alakalı bir kaç şey ...[signature][hline]ICQ#85889898
If you need a host, contact me.
ıcın değil için, ıyı değil iyi, ınsan değil insan, mılyon değil milyon...

Klavyeniz TR olmaz yazamazsınız, ı yerine i yazarsınız ama i yerine ı yazmak ne dingilliktir çözmüş değilim! Her gördüğümde monitöre kafa atasım geliyor! Hiç mi rahatsız olmuyorsunuz yazarken be!
Sosyal ağlarda paylaş

eheuhe yaw dur kızma . Biliyorsun Hayal kurmak bir şeyi yapmanın yarısıdır derlerki ben buna inanyorum . Tabiki şuanda bulunduğumuz teknoloji ve zekayla bu bahsettiğimiz şeyin olabilme olasılığı 1987192847102978401297512581275098172079841243 de bir bile değildir . :D .

Sadece bi fikir ve hayal gücünün çalıştırılması :)
Ozaman şöyle bir şey söyliyim bilirsin evren yukarlak değildir . bir kağıt parçası gibi düz de değildir . kırıştırılmış bir kumaş gibi dalgalıdır . Bakınız hayal gücünün neler yaratabildiğini düşünün . Biz bir radyo vericisinden cıkan bir radyo dalgasıyız ve dinleyiciye ulaşıncaya kadar olan sure bizim yaşamımız ve evrenimiz . Ve dinleyici bizi duyduğu anda herşey hiç bir şey olmamış gibi biticek :D
Garip dimi . ve daha neler neler .
İş sadece düşünmekten geçiyo . Hayal gücümü bu yüzden seviyorum[signature][hline]Dut ağacında üzüm YETİŞMEZ !! | ©émååt

Evrende bir toz bile sayılamayacak ufakıkta bir yer kürenin üstünde küçüklüğü belki hesaba bile katılamayacak bir varlığımız var;ne var ki aklımızla büyüğüz . Aklımıza güvenelim | " 9 " Day
Sosyal ağlarda paylaş

yok kızmadım da yeni uyandım ben :)
birde haya gücünü fln karıştırmayın bak kötü olur walla :p

birde
said:
kavel, 27 Ekim 2004 02:18 tarihinde demiş ki:
(bkz: Kavel'in zaman ile ilgili bişeyler sallaması ve sonuç olarak ne kimsenin çürütebilmesi ne de Kavel'in ispatlayabilmesi olayı)
eheh kaşınana anlatılır :)

diye bişi vardı. bak bende kurarım kalırsınız öle :-p[signature][hline]ICQ#85889898

Klavyeniz TR olmaz yazamazsınız, ı yerine i yazarsınız ama i yerine ı yazmak ne dingilliktir çözmüş değilim! Her gördüğümde monitöre kafa atasım geliyor! Hiç mi rahatsız olmuyorsunuz yazarken be!
Sosyal ağlarda paylaş

walla ben günlerin 30 saat olmasına fit'im.
zaten hiç bi boka zamanım yetmiyo.[signature][hline]I don't think people meant to be by themselves.
That's why actually you find someone you care about, hold them tight.
Because nothing sucks more than feeling all alone,no matter how many people are around. Scrubs
Sosyal ağlarda paylaş

onu bende diyorum hatta 40 saat istiyorum çoğu zaman ama alışma süreci ya çok zor olacak ya da uyku düzeni 2 parça halinde olacak. bünyenin pek dayanabileceğini sanmıyorum ...[signature][hline]ICQ#85889898

Sosyal ağlarda paylaş

yok ya 40 fazla.
30 iyidir.[signature][hline]I don't think people meant to be by themselves.
That's why actually you find someone you care about, hold them tight.
Because nothing sucks more than feeling all alone,no matter how many people are around. Scrubs
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...
paralel evrenler teorisi hakkında bi detay sormak istiyorum detaylarını okumuş olanlara. her seçimden sonra oluştuğu söylenir paralel evrenlerin. ama bu seçimden ne kastedildiği önceden tanımlı değil ki. yürürken yönümüzü iki derece değiştirsek bile bu da seçim sayılmıyor mu, ya da atılan her adım? eğer böyleyse paralel evrenlerin teoriye göre belirli periyodlarla değil de arka arkaya akarmış gibi, aralarında milisaniyelik bile fark olmadan yaratılması gerekmiyo mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...