Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%3.5 zam peehhhh

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Bu insanları anlamak mümkün deil

Tayyeap amca çıkıyor memurumuzu mağdur etmeyiz siz iyisiniz güzelsiniz yalarım filan diyor iyide diyior allah için hiç mağdur olmadık

Durun size bir hesap yapayım

Milletvekili

maaşı 10.000,00 TL %45 zam alıyor oldu maaşı 14500,00 TL

bir memur

maaşı 1.624,00 TL %3 zam alıyor oldu maaşı 1.674,00 TL

yani geçen sene aldığım paradan ortalama 600,00 TL fazla maaş alıcam bu yıl

Elektriğe 1 yılda yapılan zam %21

yani geçen sene ayda 100 TL elektrik faturası ödeyen bir kişi bu yıl 121 TL ödeyecek yani bu demek oluyorki geçen yılda 1.200,00 TL yıllık elektrik ödediysem bu yıl 1.452,00 TL ödeyeceğim yani 252,00 TL fazla ödeme yapacağım

Doğalgaza 1 yılda yapılan zam % 20

yani geçen sene ayda 100 tl doğalgaz faturası ödeyen bir kişi bu yıl 120 TL ödeyecek yani bu demek oluyorki geçen yılda 1.200,00 TL yıllık doğalgaz ödediysem bu yıl 1.440,00 TL ödeyeceğim yani 240,00 TL fazla ödeme yapacağım

ee bana kaldı 100 TL bu kalan para ile ailemimi geçindireyim yol paramı mı karşıliim yemek mi yiyeyim su ve diğer giderleri mi ödeyeyim gezmeme ve kültürel faaliyetleremi ayırayım siz söyleyin arkadaşlar

İşte %3 ün hikayesi kabaca budur yorum sizin
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Memur ile aynı işi yapan özel sektörde olanlar asgari ücreti anca alabiliyor, ilk önce onların maaşında bir düzeltme yapsınlar ondan sonra memura geçsinler.

ya hocam benim burdaki sitemim tabiiki şahsi değil ben tüm bizim durumumuzda olan insanları baz alarak söylüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

memur eskiden de ağlıyordu. bunu bile bile memur olmuşsun. artık yapacak bişey yok. gg

arkadaş ne güzel aciklamis buna şu kadar zam var buna şu kadar ama gel gör memura azıcık zam veriyorlar demiş
senin yaptigin yorumun akla mantiga sigar bi yanı var mı?
neden bu acımasızlık? düşen adama düşmeseydin kardeşim diyen şoparlar gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

ee hani ülke büyüyordu ?

Hani dünyanın en büyük 10 ekonomisi olmasına adaydık

hani ülkeye para girişi çoğalmıştı

Neden bizim Türk vatandaşımız bu büyümeden payını alamıyor ??

Kim alıyorsa benim payımı haram zıkkım olsun :)

payını alıyorsun abi. wikipedia ya girdiğinde ağaoğlunun, sabancının bilmem kimin gelirini bölüp kişibaşına düşen geliri hesaplıyolar işte. ekonomi kötü diyenere, çıkıp "20 BİN DOLAR OLDU LAA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR" diye savunmalar yapabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

memur eskiden de ağlıyordu. bunu bile bile memur olmuşsun. artık yapacak bişey yok. gg

sen de ağla eğer memurlar gibi insanca yaşayamıyorsan.
ama 3 kuruşa tamah etmeyi alışkanlık haline getirdiysen, emeğinin karşılığı yerine verilen sadakayla da yaşayabiliyorsan o senin tercihin.

ama bunu kader bellemeyip susmayanlara da ağlıyorsun, bile bile memur oldun deme. hak verilmez alınır her zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...