Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orduevlerinde kılık kıyafet düzenlemesi

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Birde benim yıllardır çözemediğim nokta şu. Üniversiteye türbanla girilmesin çünkü ideolojik simge. Tamam diyelim.

Peki, o kız kafadan türbanı çıkarınca ideolojisini de mi çıkarıyor? Fikirleri türbana yapışık bi şekilde dışarıda mı kalıyor? Türbandan bağımsız değil mi birine bi fikri empoze edip etmemesi? Hiçbir ideolojik simge taşımayan bazı kişilerin de üniversite içinde kendi fikirlerini empoze etmeye çalıştığını kaç kez gördüm ben. Hem de cemaatçi kesimin tam zıttı kesim diyebilirim. Ama ideolojik fikir dayatmaya çalışıyorlardı ve simgeleri yoktu. Olay türban poşu haç, simge değil yani.

O kadar takıldınız ki türban üzerinde, adamlar resmen zafer simgesi haline getirdi. Bi yerlere türbanla girildi diye o kadar ağladınız ki "OLM NASIL KAZANDIK AHAHAH" diye geziyo herifler. Bu kadar ilgi göstermeseydiniz şimdiye burda konusu bile açılmamış olacaktı.

Heriflere koz verdiniz, üzerine düştünüz, önem kazandırdınız, şimdi hala aynı şeyler yapıyorsunuz. Bırakın ilgilenmeyin, taze tutmayın konuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ceto susayim diyorumda,adami cin kufur edersin abi,sanane insanlarin giyim kusamindan,her okulda ataturk bustu var ,bundan kimse rahatsiz olmuyor ,kirilmiyor edilmiyor, niye ?bu ulkede hala hosgorunun h si dimaglarimizda dolasiyor,gel seninle bunu tartisalİm,benim esim basi acikti turban takti,eger bir kere zorladiysam gencligimin hayrini gormiyim,turbanin en buyuk sebebi modernlesme asamasinda musluman kadinlarin carsafi giymek istememesidir,siyasetle ne alakasi var,bizim hanim mhp ye oy verir babasindan gordugu icin ,simdi siyasi simge ise akp ye saadete vermesi lazim,memlekete her kose basina bir bust dikilecegine,cesme yapilsa,ataturkun aziz hatirasina diye de yazi konulsa ,herkes bir dua eder gecer,hemde susuzluguma derman olur,ama o kadar bati ozentisinizki,hala ninelerimizin cepheye mermi gonderirken taktigi basortusuyle onlarin torunlarinin taktigi turbanin arasina isinize gelmedigi icin cizgi cekmeye calisiyorsunuz,boyle kisir cekismelerle 50 sene daha bu rejimi gotureceginizi saniyorsaniz yaniliyorsunuz,cunku sehit oldugunda elini optugunuZ turbanli anneleri,esleri o kapidan iceri almamak icin bahaneler urettmeye devam edin,hic bir sey yoksa o analarin okul kapisindan zittirettigoniz kizlarin ahi yakanizi birakmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

en komiği de baş örtüsü giyip üstüne bir ton makyaj topuklu falan giyenler. hatta mini etek + yırtmaçlı bile görmüştüm maslak plazalarda.

kafalar çok karışık heheh bir yandan bir "dinin" dayattığı eşitsizliği kabul ediyorlar diğer yandan metropolitan bir bölgede yaşamanın verdiği hırs ile diğer kadınlarla yarışmaya falan çalışıyorlar

Gerçekten dini inançları ile takanlar ile bir gruba aidiyetini göstermek için takanların farkı burdan çıkıyor zaten. Bahsettiğin tiptekiler çok fazla evet. Ama efendi efendi giyinip gezen de çok var. Ama biz "TÜRBANLIĞĞ" diye hepsini aynı kefeye koyuyoruz. Gerçi ben koymuyorum da, ayırt edemeyenler var onlar koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aklıma akp nin ilk secim kazandıgı zaman geldi

alsancakta evime dönmek icin durakta bekliyordum,önümüzden akp minibüsü geçerken pencereden kafasını çıkaran türbanlı kızlar provakasyon için bize söylemediklerini bırakmamıslardı,duraktaki kalabalık icinde insanlar birbirine bakarak güldü,kimse çüküne takmadı o ayrı,sonra niye yözdil niye haksız skldhşlkgjadh
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Fin said:

ne farkeder ?
isterse türban taksın,skiny jeans giysin,buzdolabı kolisiyle gezsin ne zararı var ?

zararını senin karın/kızın her neyse "artık başını kapatması, çarşaf giymesi lazım" diye kapına geldiklerinde anlarsın.

tekerlekli sandalyeden mi geliyor bu postlar nedir anlamadımki
sene olmuş 2012 rahatsız oluyorsun/görmek istemiyorsun diye başka birinin taktığını yadırgamak ne oluyor

ister inancı için takar yada ne için takıyorsa takar hiç umrumda değilde ülkemizi bölüyorlar modunda tepki göstermek saçma türban bile savunur duruma düştüm ahauha

hayır bunun tepkisi olarak mikro faşizm çıkıyor ortaya o daha da vahim
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

en komiği de baş örtüsü giyip üstüne bir ton makyaj topuklu falan giyenler. hatta mini etek + yırtmaçlı bile görmüştüm maslak plazalarda.

kafalar çok karışık heheh bir yandan bir "dinin" dayattığı eşitsizliği kabul ediyorlar diğer yandan metropolitan bir bölgede yaşamanın verdiği hırs ile diğer kadınlarla yarışmaya falan çalışıyorlar

sonra insanlarda gelip tespit yapıyor işte
ee sonra

hani nasıl bir algı varsa
başı açık kız neden makyaj yapıyor/yapmıyor veya
dekolte giyinmemiş ama başı açık kafası işte

hani bunu yadırgamak, neden penbe renk giyiyor ki demek gibi bir şey
başkasının dini kurallara göre yaşamasının şartlarını sağlamaya çalışmak, onları uyarmak, gerçek x bu değil demek neden insanların vazifesi olsun ki di mi
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Birde benim yıllardır çözemediğim nokta şu. Üniversiteye türbanla girilmesin çünkü ideolojik simge. Tamam diyelim.

Peki, o kız kafadan türbanı çıkarınca ideolojisini de mi çıkarıyor? Fikirleri türbana yapışık bi şekilde dışarıda mı kalıyor? Türbandan bağımsız değil mi birine bi fikri empoze edip etmemesi? Hiçbir ideolojik simge taşımayan bazı kişilerin de üniversite içinde kendi fikirlerini empoze etmeye çalıştığını kaç kez gördüm ben. Hem de cemaatçi kesimin tam zıttı kesim diyebilirim. Ama ideolojik fikir dayatmaya çalışıyorlardı ve simgeleri yoktu. Olay türban poşu haç, simge değil yani.

O kadar takıldınız ki türban üzerinde, adamlar resmen zafer simgesi haline getirdi. Bi yerlere türbanla girildi diye o kadar ağladınız ki "OLM NASIL KAZANDIK AHAHAH" diye geziyo herifler. Bu kadar ilgi göstermeseydiniz şimdiye burda konusu bile açılmamış olacaktı.

Heriflere koz verdiniz, üzerine düştünüz, önem kazandırdınız, şimdi hala aynı şeyler yapıyorsunuz. Bırakın ilgilenmeyin, taze tutmayın konuyu.

evet çözüm ignore'lamak. yani mantığa gel, iki insan arasındaki ilişki değil bu "abi takma, sen üstüne gitmezsen bırakır" muhabbeti yapasın.

lol eğer öyle olsaydı türkiye galaktik güçtü şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

Ardeth said:

ee sonra

başkasının dini kurallara göre yaşamasını şartlarını yerine getirmek neden başka insanların vazifesi olsun ki di mi

pembe renk giyenlerin "pembe renk giymeyenler benim inancıma göre günah işler,pembe renk giymeyen herkes cehenneme gidecek" diye bir doktrini ya da "pembe renk giyenler" diye bir siyasi oluşumu var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

pembe renk giyenlerin "pembe renk giymeyenler benim inancıma göre günah işler,pembe renk giymeyen herkes cehenneme gidecek" diye bir doktrini ya da "pembe renk giyenler" diye bir siyasi oluşumu var mı ?

olsaydı ne farketcek ti

niye penbe giymiyorlar diye sinirden eli ayağı mı titreyecekti insanların
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Çünkü o insanların kafasında mesele bir kesime karşı üstünlük kurmak. Hatta daha da kötüsü belki o tarz insanların üniversiteye girmesini engelleyerek kültür ve eğitim seviyelerini arttırmasını engellemek ve donanımlı insanlar haline gelmesini engellemek. Kısacası karşı ideolojideki insanlara çaktırmadan çaktırmadan "defolun gidin bu ülkenin önemli insanları arasından" diyen tek kişi RTE değil.

Olay TFde flag capture haline döndü artık, biri başörtüsü çıkarırsa puan kazanıyosun, biri başörtüsü takarsa puan kaybediyosun sdsf
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi,ama inandigim islam dininin peygamberi hz muhammed (sav) sahih bir hadisinde ,ahir zamanda ummetimden bir kisim kadinlar baslarini deve horgucu gibi yapacaklar,Allahin ve meleklerinin laneti onlarin uzerine olsun demistir,katilacagim nokta uste basortu giyip alta kot giymenin yirtil rahibeden farki olmuyor onu belirteyimde :)
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

ee sonra

başkasının dini kurallara göre yaşamasının şartlarını sağlamaya çalışmak, onları uyarmak, gerçek x bu değil demek neden insanların vazifesi olsun ki di mi

demek ki sadece onların değil senin de kafan karışık heh
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

Ardeth said:

ee sonra

Benim en çok kanıma ne dokunuyor biliyor musun? Savunuyorsunuz bir boku ama hakkında bir bok bilmiyorsunuz.

Ulan neyin savunuyorsunuz o zaman? Hayır maksat trollükse söyleyin?

Kapalı kadın neden makyaj yapmasınmış. Şimdi sen muhafazakar bir adamsın değil mi? Aklınca savunuyorsun bir şeyleri.

Peki be adam, nasıl bilmezsin?

Kapalı kadın dindar kadın mıdır? Eyvallah.

Dindar bir kimsenin yuvası dışında süslenmesi, erkeklere daha çekici görünmesi kerahattir, haramdır. Bir kadının kendisine nikah düşecek erkeklerin yanında makyaj yaparak gezmesi günahtır.

Ulan bizim dinimiz imanımız yok, sizden çok biliyoruz. Emin olun biz şu halimizle cennete gider, siz bu vicdansızlıkla cehennemde yanarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

bu şeyi kafaya takan kişinin niyeti zaten belli, ve girdikleri ortamlarda da kendi taraflarına çekme potansiyeli olan kişileri din gibi itiraz kabul edilmeyen bi konuyu kullanıp çoğunluk yaratmaya çalışıyorlar.

müslüman çıhatını kadınları böyle adice kullanarak yapanlardan resmen tiksiniyorum.

sonuç üni.lerde yasaklandı ama yanlış tabi bilgisizlik sonucu oluşan bilgi kirliğinin sonucu oluşan ortam bunları besliyor.

yinede azınlık kişiler dini inanç olarak bu sıkmabaşı kullanıyorlar geri kalan, çoğunluk günceli yakalamak, kızlarını kapatarak kolay müslüman olmak ve ihalleri kaybetmemek uğruna yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

Feamer said:

Fin said:

ne farkeder ?
isterse türban taksın,skiny jeans giysin,buzdolabı kolisiyle gezsin ne zararı var ?

zararını senin karın/kızın her neyse "artık başını kapatması, çarşaf giymesi lazım" diye kapına geldiklerinde anlarsın.

tekerlekli sandalyeden mi geliyor bu postlar nedir anlamadımki
sene olmuş 2012 rahatsız oluyorsun/görmek istemiyorsun diye başka birinin taktığını yadırgamak ne oluyor

ister inancı için takar yada ne için takıyorsa takar hiç umrumda değilde ülkemizi bölüyorlar modunda tepki göstermek saçma türban bile savunur duruma düştüm ahauha

hayır bunun tepkisi olarak mikro faşizm çıkıyor ortaya o daha da vahim

niye saldırıyorsun ki, eğer niyet iyi ise isteyen istediğini taksın aksini söyleyeni ben hiç bir yerde görmedim zaten

ben diyorum ki, adamların kapımıza gelip "senin burada barınman için karını kızının kafasını kapatması lazım" deme tehlikesi var, sorun buradan çıkıyor diyorum.

sen bana faşist diyorsun.

??????
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Yok abi,ama inandigim islam dininin peygamberi hz muhammed (sav) sahih bir hadisinde ,ahir zamanda ummetimden bir kisim kadinlar baslarini deve horgucu gibi yapacaklar,Allahin ve meleklerinin laneti onlarin uzerine olsun demistir,katilacagim nokta uste basortu giyip alta kot giymenin yirtil rahibeden farki olmuyor onu belirteyimde :)

ne olur hadis alıntısı yapmayın ya, milleti dinden soğutuyorsunuz.

elimizin altında kuran var, hala hadis kitapları peşinde koşuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

forgiver said:

Ardeth said:

ee sonra

Benim en çok kanıma ne dokunuyor biliyor musun? Savunuyorsunuz bir boku ama hakkında bir bok bilmiyorsunuz.

Ulan neyin savunuyorsunuz o zaman? Hayır maksat trollükse söyleyin?

Kapalı kadın neden makyaj yapmasınmış. Şimdi sen muhafazakar bir adamsın değil mi? Aklınca savunuyorsun bir şeyleri.

Peki be adam, nasıl bilmezsin?

Kapalı kadın dindar kadın mıdır? Eyvallah.

Dindar bir kimsenin yuvası dışında süslenmesi, erkeklere daha çekici görünmesi kerahattir, haramdır. Bir kadının kendisine nikah düşecek erkeklerin yanında makyaj yaparak gezmesi günahtır.

Ulan bizim dinimiz imanımız yok, sizden çok biliyoruz. Emin olun biz şu halimizle cennete gider, siz bu vicdansızlıkla cehennemde yanarsınız.

adam haklı, bundan bahsediyoruz bizde zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...