Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

II.Dünya savaşı

HIV

Öne çıkan mesajlar

said:
Foxx, 11 August 2003 02:29 tarihinde demiş ki:
Bak bilmislik gibi algilama ama ben 12 yasimdayken babamin bir isi yuzunden Hiroshimada 1 yil yasadim, japon kulturunu burdaki herkesden daha iyi biliyorumdur. O adamlarin katliam islediklerine inanmak cok guc.

Bu da naifçe bir yaklaşım tabi. Zaten katliamı da o adamlar işlememiştir. Babaları büyükbabaları filan. Yani demek istediğim tarihi bir bütün olarak ele almak doğru değil. Biz mesela bugün (her ne kadar türk olup olmadığımız muallakta ise (ki ben büyük ihtimalle rum soyundan geliyorum)) "yemeğimiz bitti yan ülkelere saldırıp onların yemeeni yiyelim" mantığındaki atalarımızdan oldukça farklıyız. Tarih dönemleri inceler. Ve en güzeli de şu: "Tarih yargı yapmaz"[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

yahudiler gaz odasina atilmadi savini savunmanin sacmaligi, nazilerin nasil akil hastasi ve sakat almanlari gaz odasina attiginin incelenmesiyle anlasilabilir :

http://www.historyplace.com/worldwar2/holocaust/h-euthanasia.htm[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bizim Almanlar lafı öylesine yazmıştım hiç bir sempatik veya benzeri bişi yoktur. Lafı başka tarafa çekmeyin... Cahillikle ne alakası olduğunuda anlamış değilim ?

Ayrıca Almanlar ve Japonlar bence gayet ingliz, fransız ve amerikan bozmalarından çok daha iyidir. Adamlar en azından toplu katliamla o ülkenin insanı öldürüyorlar. Yukarda saymış olduğum tiksinç ülkeler gibi kültürlerini yok ederek insanları köle yapmıyorlar...[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soulless, 11 August 2003 13:26 tarihinde demiş ki:
Unity , hala seninle cok uzak noktalardayız , iki kucuk liman sehride nedemek yahu ? Milyonlar öldü , kücügü büyügümü var bu isin? Derin bir nefes al ve birlikte düsünelim , muttefikleri yenilmis , kendiside yenilmek uzere olan bir japonya , amerikayı istila falan edecegi yok , kendi elindeki adalari kaybetmesi an meselesi , savas zaten bitmis neredeyse , sen kalkip bu ülkeye atom bombasi atiyorsun , üstelik 2 tane. Bunun herhangi bir sekilde insanlara yutturulacak bir yanı yok , üstelik kalkıp milyonlarca yahudinin öldürülmesiyle milyonlarca japonun öldürülmesi aynı kefeye konulamaz diyorsun , eh ozaman bence sende bizim almanlar yazdıgı icin elestirdigin insanlar kadar cahilsin.(ki bizim almanlar lafını senin düsündügün anlamda yazmadigi fikrindeyim o arkadasın) 4,5,6 atarlarmıs...savasa ragmen atılan 2 atom bombası yuzunden dunyadan nekadar tepki geldiginide okumussundur sanırım , bombaları yagdırıp japonları silselerdi dunya uzerinden , aynı seyin kendi baslarına gelebileceginden korkup (haklı olarak) herkes amerikalılara düsman olmazmıydı ?

savas neredeyse bitmis degildi, aslinda konvansiyonel bir savas secilseydi en az 6 ayi ve en az 5 milyon uzerinde daha iki taraftan da kayip dinamigi vardi. japonlarin propaganda filmlerinde 5 yasinda cocuklar ucunda gercek celik delici uclar bulunan kucuk mizrak - sungu karisimi meretlerle adam oldurmeyi ogreniyor, arkada da gururlu bir japon subayi egitim veriyor. japonyadaki diktatorya - hirohito degil, tojo ve cevresi - japonyayi teslim olmadan savasarak olmeye hazirliyordu. bunun ne kadar kati bir gercek oldugu adalarda amerikalilarla savasan ve neredeyse hic teslim olmayan ve olen, ya da savasin bittigini 1970 li yillarda ogrenip ulkesine donen ormanda saklanan japonlarin inatciligindan anlasilabilir.

ben demedim ki atom bombasi iyi bir seydi. ama atilmadan once bunun nasil bir etki biraktigini, etkisinin kac yil surdugunu kimse kestiremiyordu. ayrica atom bombasi atildiktan sonra tepki filan da gelmemistir ikinci dunya savasi ve izleyen yillarda. tepki 50 lerden sonra dogmustur. dunyadan tepki demissin, hangi dunya tepki vericekti, butun sehirleri yikilmis almalar mi, fasizmin izlerinden kurtulmaya calisan italyanlar mi, dogu avrupayi kendine koparmaya calisan ruslar mi. gercekten de o donem amerikayi engelleyecek bir guc yoktu.

bizim almanlar lafini ne sekilde yazdigini tahmin edebiliyorum ben bazi arkadaslarin. gencken bende de vardi alman silahlarina, disiplinine vesairesine hayranlik. maalesef hala bazi arkadaslarimda var bu. fakat gercekler her tur hayranliktan keskin olarak kabul edilmelidir.

kimin ne amacla hareket ettigini, goring, gobels, himmler ve hitlerin konusmalarindan ve soylevlerinden ogreniyoruz. bir suru link verdim gaz odasi mevzuuyla ilgili, bunlarda bu kisilerin konusmalarindan alintilar da var. yahudileri avrupadan `extermine` etmekten bahsediyor bunlar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 11 August 2003 13:32 tarihinde demiş ki:
Ayrıca Almanlar ve Japonlar bence gayet ingliz, fransız ve amerikan bozmalarından çok daha iyidir. Adamlar en azından toplu katliamla o ülkenin insanı öldürüyorlar. Yukarda saymış olduğum tiksinç ülkeler gibi kültürlerini yok ederek insanları köle yapmıyorlar...[hline]

akil hastasi ve sakatlari dahi gaz odasina gonderen insanlar nasil savas esirini neredeyse kendi askeriyle ayni kosulda esir tutan tarafla bi tutulabilir ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 11 August 2003 13:38 tarihinde demiş ki:
said:

akil hastasi ve sakatlari dahi gaz odasina gonderen insanlar nasil savas esirini neredeyse kendi askeriyle ayni kosulda esir tutan tarafla bi tutulabilir ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Nasıl kendi esirleriyle aynı koşullarda ?!
Savaş bittikten sonra savaş esirleri Batı Avrupa 'da Naziler haricinde zaten olmadı direniş olmasın diye. Sovietler zaten hepsi mahvetti çeşitli kitaplarda bunları okuyabilirsin. 1.Dünya Savaşından sonra kaç tane Türk asker Hindistan daki *eşit şartlar* daki kamplarda telef oldu. Savaş sırasında o inglizler
amerikalılar savaş esiri olan almanları vurmuşlardır. Ayrıca tahminden yolla çıkmak her zaman doğru değil[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 11 August 2003 13:44 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 11 August 2003 13:38 tarihinde demiş ki:
said:

www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Nasıl kendi esirleriyle aynı koşullarda ?!
Savaş bittikten sonra savaş esirleri Batı Avrupa 'da Naziler haricinde zaten olmadı direniş olmasın diye. Sovietler zaten hepsi mahvetti çeşitli kitaplarda bunları okuyabilirsin. 1.Dünya Savaşından sonra kaç tane Türk asker Hindistan daki *eşit şartlar* daki kamplarda telef oldu. Savaş sırasında o inglizler
amerikalılar savaş esiri olan almanları vurmuşlardır. Ayrıca tahminden yolla çıkmak her zaman doğru değil[hline]

savas bittikten sonra savas esiri olmaz. ruslar avrupanin bir yarisini aldilar, dolayisiyla tum almanlari yok etmelerine imkan yok. bunun oncesinde savas sirasinda alinan alman esirler amerikadaki esir kamplarinda matematik, fizik calisarak zaman gecirdiler. bunlar kendilerinin naklettigi seylerdir. bu vesileyle bu insanlarin 50-60 li yillardaki alman mucizesinin ortaya cikmasinda buyuk katkisi olmasi muhtemeldir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

6 ay yada 1 yıl daha surecek olması atom bombası kullanılması icin bahane olamaz , kullanılmıssada bunun adı caniliktir.

Kimin ne amacla hareket ettigi konusunda ise japonlar ve amerikalilar karsilastirmasi yapiyordum , almanları örnek vermissin.[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 11 August 2003 14:25 tarihinde demiş ki:
bu amerikada ki nazilere bir kanıt gösterebilirmisin? nerede okudun yada nerde duydun?

Ruslar daha savaş sırasında bunları yapıyorlardı bknz Nazi İmparatorluğu.[hline]

bu alman savas esirlerine su an direkt kanit gosteremiycem. yillar once izlemis oldugum bir belgeselde sahislar kendileri anlatmisti.

ruslar da yapiyorlardi, almanlar da yapiyorlardi. muhakkak amerikan toplama kamplarinda da ayni tur muameleler olmustur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soulless, 11 August 2003 14:24 tarihinde demiş ki:
6 ay yada 1 yıl daha surecek olması atom bombası kullanılması icin bahane olamaz , kullanılmıssada bunun adı caniliktir.

Kimin ne amacla hareket ettigi konusunda ise japonlar ve amerikalilar karsilastirmasi yapiyordum , almanları örnek vermissin.[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

o bahane olmaz bu bahane olmaz e peki ne bahane olur abi ? peki alman, japonlarin isledigi katliamlar icin ne bahane olur ? senin one surdugun hicbisey bahane olamaz kavrami, japonlarin, almanlarin amerikadan kat be kat suclu olmasi durumunu degistirir mi ? etkisinin ne olacagini tam kestiremedigin bir silahi atiyor olman seni soykirim sucu islemis duruma mi sokar ? almanya yapsaydi ne olacakti atom bombasini ? ya da japonya ?

japonlar ve amerikalilar karsilastirmasi yaparsak niyet hususunda, japonlarin almanlardan temiz 10 yil daha once basladigini goruruz soykirima. 30 larda baslamislardi japonlar soykirima, almanlar gibi ikinci dunya savasinda degil. bu da birak niyeti, uygulama demektir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 11 August 2003 14:52 tarihinde demiş ki:
o bahane olmaz bu bahane olmaz e peki ne bahane olur abi ?

Hiçbişi bahane olamaz tabii ki. Hiçbişi.

Neyin kötü olduğunu tanımlamaya, tutum belirlemeye ve bakış açısına göre değişir bu olaylar. Ben şahsen fiili soykırımdansa soykırıma sebebiyet vermeyi, mass destruction silahları kullanmayı, tercih edecek tiynette birisi olmadığımı belirtmek isterim. Her fiilin bir sonucu olur.

Şunu diyelim de bitirelim isterseniz. Japonlar da Amerikalılar da insanlık adına nefret uyandırıcı ve utanç verici şeyler yaptılar II dünya savaşı esnasında.

Uygun mudur?[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu daha uygun. ben bunun altini, japonlarin ve almanlarin cok daha tiksindirici ve sistemli bir kotu niyetle hareket etmis olduklarini ve bugun nufus cuzdanlarimizda Reich - 6b sinifi turk kole yerine tc vatandasi yazmasini muttefiklerin zaferi kazanmasina borclu oldugumuz serhi koyarak imzaliyorum.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Unity, ordaki verdigim kitap ornegini okumadin mi? bana verdigin gaz odalari linkleri hep amerikan sitelerinden, yani sana orda bagira bagira bunlarin hepsi propaganda, ayni ermenilerin bugun bize yapmaya calistigi gibi diyorum sen hala ayni seyi soyluyorsun. Simdi buraya kitaplardan bir suru alintilar yazarim ama usendim acikcasi.

Bu arada hayatimda ilk defa soulless a katiliyorum dediklerini tekrar yazmak istemiyorum. Ne olursa olsun hicbir nedenden oturu coluk cocuk oldurulmez, amerikanin atom bombasini savunman cok sacma, gecmiste japonlar cinlere onu yaptiysa bile amerikanin atom bomba atma nedeni gecmisteki cin olaylari degildi sonucta.

Soz cinden acilmisken soyleyim bati sermayesiyle donen cin demissin, peki cin neden natoda degil, veya neden Amerikayla hicbir ortak projede calismiyor, neden butun dunya birlikte uzay istasyonu kurarken cin tek basina cikiyor? Bati sermayesiyle donemez bir kere cin komunist ulke.

Unity, sende anlasilmaz bir japon antipatisi var nerden gelmis neden gelmis bilinmez :) ama sunu soyleyim , dediklerin dogru bile olsa artik japonya cok farkli bir ulke, su anda onlara nefret beslemen gerekmez gecmisteki seyler icin. Ayrica biri amerika deyince hemen almanya diyorsun, 2'si de kotu seyler yapmis ama artik almanlar da japonlar da cok degistiler hicbiri eskisi gibi degil, artik Japon Imparatorlugu veya Alman fasizmi diye birsey yok o yuzden kafa yapini degistirmen gerekir. Ama degismeyen tek toplum Amerika/Ingilizler, eskiden beri musul kerkuku ele gecirmek icin ugrastilar, en sonunda irakin en zayif oldugu bir donemde bahane ile ele gecirdiler. Hatta bunlada kalmayip Siradaki hedefleri de soylediler Bermuda seytan ucgeni misali Iran, Kuzey Kore falan diye.

Ben artik amerikanin bahane olsun diye kendi kendine WTC yiktigina inanmaya da basladim yapar yaparlar yani Kennedy yi vietnama savas acmiyor diye oldurduler , cunku silah ureticileri zor durumdaydi, kennedyden sonra baskan olan Jackson'un ilk isi vietnama savas acmak oldu. Bu adamlardan hersey beklenir. Sonucta unutmayin Amerikada bir silah sanayii var ve dikkat ederseniz periyodik araliklarla amerika birileriyle surekli savasiyor dunyada. Bakin 4-5 sene icinde gene birine savas acicak, bu iran olur baska yer olur bilmem ama kesinlikle bunun olacagina eminim.

Bush'a da 2 laf soyleyim. Amerikada gizli devlet var Baskan degisir ama baskanin Advisorlari hicbir zaman degismez, yani muhtemelen Bush secilmese baskasi olsa da iraka savas acilacakti. Ama bush cok cabuk gaza gelen birisi, hizli karar verip idiotca seyler yapiyor. O yuzden su anda amerika icin bush bicilmis kaftan. Tekrar secilirse hic sasmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Foxx, 11 August 2003 15:24 tarihinde demiş ki:
...yani Kennedy yi vietnama savas acmiyor diye oldurduler , cunku silah ureticileri zor durumdaydi, kennedyden sonra baskan olan Jackson'un ilk isi vietnama savas acmak oldu...

Geçen seçimlerdeki oy ve sayım olayı da ne kadar manidardır..[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soulless, 11 August 2003 15:23 tarihinde demiş ki:
Atom bombasi kullanilmasina bahanemi ariyorsun Unity ? Eger öyleyse söyle bende baska cevap yazmak icin kendimi yormayayim[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

burada atom bombasinin kullanilmasini alman ve japonlarin niyetli, planlanmis, sistematik soykirimindan daha kotu gibi gosterilmesine karsi tartisiyorum.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Foxx, 11 August 2003 15:24 tarihinde demiş ki:
Unity, ordaki verdigim kitap ornegini okumadin mi? bana verdigin gaz odalari linkleri hep amerikan sitelerinden, yani sana orda bagira bagira bunlarin hepsi propaganda, ayni ermenilerin bugun bize yapmaya calistigi gibi diyorum sen hala ayni seyi soyluyorsun. Simdi buraya kitaplardan bir suru alintilar yazarim ama usendim acikcasi.

senin verdigin kitap ornegi peki neden propaganda degil ? gaz odasinda kendinden once annesi oldurulen, kendisi muttefik top sesleri cok yaklastigi icin alman garnizonunun kacmasiyla kurtulan bir soykirim kurbaninin anlattiklarina, bugun kici rahat koltukta bir universite odasindan hede zamandaki ve hodo zamandaki falanca yargicin yorumlarindan daha fazla inanirim. ustelik bu kisilerin delil olarak one surdugu savlarin bazilari da hitler himler ve gobels gibi denyolarin soylevlerinde soyledikleri cumlelerdeki gramerden cikarilan manalar. adam yahudileri avrupadan silecegiz diyor, bunu da bakin oldurup katledecegiz degil, silecegiz yani cikartacagiz demek istemisler diye yorumlamis adamlar. bir madagaskara gonderme plani fi tarihinde ortaya atilip rafa kaldirilmis diye onu isaret ettigini soyluyorlar. boyle karsi delil olmaz. ben senin one surdugun tezin saglam delil olarak ortaya koydugu seyleri yazan siteleri okudum arastirirken. sen inceledin mi peki benim verdigim linkleri. amerikan sitesi demissin. karsit gorustekiler de alman ya da irkci. en buyuk destekcilerinden biri senin kitabinda soylenen fikrin, jean marie le pen. pek guvenilir, pek saygideger bir insan kendisi.

said:

Bu arada hayatimda ilk defa soulless a katiliyorum dediklerini tekrar yazmak istemiyorum. Ne olursa olsun hicbir nedenden oturu coluk cocuk oldurulmez, amerikanin atom bombasini savunman cok sacma, gecmiste japonlar cinlere onu yaptiysa bile amerikanin atom bomba atma nedeni gecmisteki cin olaylari degildi sonucta.

tekrar tekrar soyluyorum, ben burada atom bombasinin sistemli japon ve alman soykirimlarindan daha kotu bir sey gibi gosterilmesine karsi tartisiyorum.

said:

Soz cinden acilmisken soyleyim bati sermayesiyle donen cin demissin, peki cin neden natoda degil, veya neden Amerikayla hicbir ortak projede calismiyor, neden butun dunya birlikte uzay istasyonu kurarken cin tek basina cikiyor? Bati sermayesiyle donemez bir kere cin komunist ulke.

cin dunya ticaret orgutune katildi. imzayi basti, dolayisiyla bati urunu olan dunya ticaret orgutunun sart ve yonetmeliklerini kabul etti. uzay istasyonunu ancak gucu yeten ulkeler yapiyor. cin ve hindistanin gucu su an icin ancak yorungeye uydu firlatma tesebbuslerine yetiyor.

bati somurgesiyle donmez dedigin ulke su an batili sirketlerin en cok ragbet edip yatirim yaptiklari pazar. yonetimin olusturdugu serbest ekonomi ticaret bolgelerinde eskiden yasakli olan butun bati mallari tuketiliyor.

said:

Unity, sende anlasilmaz bir japon antipatisi var nerden gelmis neden gelmis bilinmez :) ama sunu soyleyim , dediklerin dogru bile olsa artik japonya cok farkli bir ulke, su anda onlara nefret beslemen gerekmez gecmisteki seyler icin. Ayrica biri amerika deyince hemen almanya diyorsun, 2'si de kotu seyler yapmis ama artik almanlar da japonlar da cok degistiler hicbiri eskisi gibi degil, artik Japon Imparatorlugu veya Alman fasizmi diye birsey yok o yuzden kafa yapini degistirmen gerekir. Ama degismeyen tek toplum Amerika/Ingilizler, eskiden beri musul kerkuku ele gecirmek icin ugrastilar, en sonunda irakin en zayif oldugu bir donemde bahane ile ele gecirdiler. Hatta bunlada kalmayip Siradaki hedefleri de soylediler Bermuda seytan ucgeni misali Iran, Kuzey Kore falan diye.

bende japon antipatisi yok. tartistigimiz donem 2. dunya savasidir. biz dolayisiyla o donemdeki almanlari, amerikalilari, japonlari tartisiyoruz. insanlar degisti, olaylar degisti artik. bugun amerika 2. dunya savasindaki yararliklari ya da rooseveltin demokrasinin savunuculugunu amerikaya ustlendirmesi mirasindan dolayi ovulemeyecegi gibi, o gunun amerikasi da bugunun dumbya bush u, ve aptal moruklar rumsfeld, wolfovits ve bunlarin izledigi politikalar yuzunden yerilemez.

bugun zamaninda katliama katilan bircok japon askeri pismandir. yaptiklarini aglayarak anlatirlar. aile babalari, dedeleridir. fakat bu, o zaman icerisinde bir suc islenmis oldugu gercegini degistirmez.

her seyi yerine koymak, yerilmesi gereken seyi yermek ovulmesi gereken seyi ovmek lazim. ben yerilmesi gereken seyi, donemi ve milletleri yerdim. ovulmesi gerekenleri de ovdum.

said:

Ben artik amerikanin bahane olsun diye kendi kendine WTC yiktigina inanmaya da basladim yapar yaparlar yani Kennedy yi vietnama savas acmiyor diye oldurduler , cunku silah ureticileri zor durumdaydi, kennedyden sonra baskan olan Jackson'un ilk isi vietnama savas acmak oldu. Bu adamlardan hersey beklenir. Sonucta unutmayin Amerikada bir silah sanayii var ve dikkat ederseniz periyodik araliklarla amerika biri
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 11 August 2003 16:00 tarihinde demiş ki:
bende japon antipatisi yok. tartistigimiz donem 2. dunya savasidir. biz dolayisiyla o donemdeki almanlari, amerikalilari, japonlari tartisiyoruz. insanlar degisti, olaylar degisti artik.

hah.[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soulless, 11 August 2003 15:57 tarihinde demiş ki:
Kimsenin atom bombasini almanlarin yaptigi soykirimdan daha kötü göstermeye calistigini sanmiyorum , buradaki yaklasim daha cok seni atom bombasinin daha iyi birsey olmadigina ikna etmeye calismak yönünde :)[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

daha yeni gordum.

daha once de demistim bazi postlarda almanya ve japonyayi neredeyse sutten cikmis ak kasik olarak gosteren savlar soylendi. ben ise aynen daha once soyledigim gibi iki mihver ulkesi tarafindan islenen sistemli ve planli soykirimin iki atom bombasi atmaktan kat be kat kotu oldugunu soyluyorum.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 11 August 2003 16:21 tarihinde demiş ki:
peki o zaman madem seviyoruz yeni bi tartışmaya girelim.
Neye göre daha kötü? Niye daha kötü?[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

yahu daha once kac postta yazdim.

bilincli, niyetli ve planli olarak bir zumreyi tamamen dunya yuzunden silmek amaciyla girisilmis seri cinayetler soykirimdir. niyetin kotulugu ve bunu icra etmedeki istek, bunu isleyenleri evrendeki en buyuk suclardan birini islemis hale getirir.

yeni kesfedilmis bir teknolojiyi, 2 adet askeri hedefe (nagasaki ve hiroshima japonyanin en buyuk askeri donanma tershaneleriydi o zaman) "kuvvetli bir bomba yaptik" dusuncesiyle atmak ise, ortada yukaridaki sucta olan zumreye karsi kasitli ortadan kaldirma niyeti olmamasi, asil hedefin sehirde yasayan insanlar degil, tershane olmasi, ve bombalamanin surdurulmemesinden - daha once de soyledigim gibi hicbir engel yoktu, bir arkadasimiz dunyadan gelen tepki dedi, fakat izah ettigim gibi tepki gelip de ciddiye alinacak ulke kalmamisti o zaman - atom bombasi atma olayi bir soykirim sucu statusune sokulamaz. dolayisiyla, soykirim kadar serefsizce ve canice bir suc degildir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...