Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

oyun dediğim bf4 diil yaw eve falan.

şu an mesela hp probook 4540s var altımda, ekran kartı bile yok garibin, hani bu kadar olmasın ama bu bile fena diil

bak şu tarz
1774tl laptop
http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-377440-z500-notebook-core-i5-260ghz-8gb-1tb-sshd-2gb-156-w8--tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69010

çatır çatır diilmi bu - yani baksana 1tb harddisk camış gibi ram 2gig ekran kartıda var - tam köylü gözüyle bakınca canavar gibi aletmiş gibi gelio bu.

e aynı kalibre aletin 850lira olması lazım diimi?
bunun hafızasından biraz kısıp ( 1tb nabıcam baba diyip )
işte raminden biraz kısıp 500-600 e düşürülemez mi

abi ozii_x 1800 e canavar gibi laptop satıo. alsana onu. bildiğin 4k lık alet yani

edit: anlamamışım boş konuşmuşum ben pardon bir an laptop arıosun zannettim
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

abi HKK denen bisey var. Literaturde hanim kabul katsayisi olarak gecer. Bizler uygulamasindan haberdar degiliz ama olanlar korkuyor iste. yapicak bisey yok.

hhahahaha

Bizde HKK süper. hatta çarpan. (benim isteğim)x2.5 olarak işliyor sağolsun. ama ceteris paribus çalışıyor. ekonomik denge, gelir gider gibi değişkenleri etkisiz sayıyor. otomatik cevap da "alalım hayatım öderiz" lol
Sosyal ağlarda paylaş

simdi zamanında kharon toplamıstı bu pc yi bana 4 sene once, i7 filan ilk cıkmıstı fena para bayılmıstım, bi bakın bakalım bazı upg ile idare edermi yoksa komple satıp yeni sistemmi kurmalıyım?

ekran kartı boku yedi toz ve sigara kulunden bu arada psu da aynı cok ses cıkarıyor. kasanın degismesi lazım tum fanlari bozuldu. iyi bi kasa istiyorum.

QuadCore Intel Core i7-920, 2833 MHz (21 x 135)
Gigabyte GA-EX58-UD5 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 3 PCI-E x16, 6 DDR3 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) - bundan 6 tane var.

4850 ekran kartı var
WDC WD1001FALS-00J7B1 ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

thermaltake in psu su ve kasası var ama dedigim gibi yalan. ssd filanda almak lazım.

bu anakart ve işlemci uzerine yapılırmı bisiler? yani umarım yapılır cıkarıp 5000tl bayılma durumum yok suan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ortak havuzda para. basit. evlenince anlarsın :)

ha sen ciddi çok iyi kazanıyorsundur, senin paran ev ve sana yeter, hanıma da "kendi paranı alışverişe kendine harca" diyebiliyorsundur, o zaman karışmaz doğru

ve evet karışıyorum alışverişine şu an malesef.

Doğrudur bak bu. Ben şimdiden nişanlıya diyorum sen 3 bin milyon milyar sen bu maaşı naptın ?
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

http://forum.paticik.com/read.php?6,7272617,7276654,page=3#msg-7275340
su konuda odeon a yaptigimiz makineyi alin.
http://i.imgur.com/Gs9JUT2.png

belki bir iki duzeltme olabilir;
ekran kartini istedigi gibi alsin,
O.C. yapacaksa 4670k , yapmayacaksa bu islemci kalsin.
ssd yi 512 e arttirsin ram ve board u degistirerek baya bi kar ettik cunku.

geriye de bisey kalmiyor sanki?

Bende buna bakıyorum şimdi gordum.

Bütçem en fazla 3bin. Geriside klavye mouse falan olur sanırım.

Bunları nerden alabiliriz şu an ?
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan

INTEL Core i5 4570 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci 545 TL
MSI H87M-G43 Intel H87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI 319 TL
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL10 Kit Ram 416 TL
ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı 726 TL
SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 169 TL
CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R MIDT ATX SİYAH KASA 197 TL
OCZ ZS SERİSİ 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI 212 TL
Monitor 400 TL

Toplam : 2984 TL

Vatandan çıkardım listeyi, Online alacaksan bu yada benzer parçaları farklı yerlerden daha uygun fiyatada bulabilirsin.

İşin içine monitorde dahil olduğu için SSD'e bütçe kalmadı. Ayrıca stoklarda çoğu monitor olmadığından uygun olan birşey bulamadım ama ortalama 400TL DVI çıkışlı bir monitor beğenir alırsın.

GTX770 ler yaklaşık 1000TL olmuş durumda yani bütçeyi baya zorluyor. Aynı şekilde AMD 'de R9 280X lerde aynı fiyat aralığında.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ekran kartina yuklenmek yerine ordan biraz kisip (hatta belki ramden de) ssd almanin sart oldugu kanisindayim. Harcanan dolar basina alinacak performans cok dramatik artiyor ssd ile birlikte.

jonq un yazdigini goz onunde bulundurarak;
ben sahsen bu seneki gigabyte ve msi setuplarini begenmiyorum. cok fazla maliyet kisimina gittikleri heryerlerinden belli ve guzel yerlerden kismamislar hic. Rakiplerine gore kalitesizler ayni paralar soz konusu oldugunda. Benim ilk tercihlerim degiller.

ocz power supply les.
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

Ben ekran kartina yuklenmek yerine ordan biraz kisip (hatta belki ramden de) ssd almanin sart oldugu kanisindayim. Harcanan dolar basina alinacak performans cok dramatik artiyor ssd ile birlikte.

jonq un yazdigini goz onunde bulundurarak;
ben sahsen bu seneki gigabyte ve msi setuplarini begenmiyorum. cok fazla maliyet kisimina gittikleri heryerlerinden belli ve guzel yerlerden kismamislar hic. Rakiplerine gore kalitesizler ayni paralar soz konusu oldugunda. Benim ilk tercihlerim degiller.

ocz power supply les.

seasonic psu alırım da anakart da asrock büyük ihtimal. Ram 8gb yeter gibi. Kesinlikle ssd olacak zaten. Sizin odeon a topladığınız pc ye belki bir iki upgrade yaparım oyle bir şey çıkar ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...