Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Kasa
1 x Dark GTX High Power 550W Güç Kaynaklı, SSD Ready ATX Performans Kasa 121,09 TL+KDV
İşlemci
1 x INTEL Core i5-3330 LGA 1155 6MB 3.0GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) 388,10 TL+KDV
Anakart
1 x Asrock H77 PRO4/MVP Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (Ivy Bridge) 193,69 TL+KDV
Bellek
2 x Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL11 Tek Modül Bellek (CMX8GX3M1A1600C11) 218,78 TL+KDV
Ekran Kartı
1 x Powercolor ATI HD7850 PCS+ 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (AX7850 2GBD5-2DHPP) 431,42 TL+KDV
HDD
1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 167,93 TL+KDV
Optik Sürücü
1 x SAMSUNG 24X SH-S224BB Sata Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 45,42 TL+KDV
İşletim Sistemi
1 x Microsoft Windows 8 Single Language 64 Bit Türkçe DVD OEM İşletim Sistemi (4HR-00070) 167,75 TL+KDV

Sistemi böyle yaptım, 19 inç ekranım var değiştirmeyeceğim her oyunu maks 1280x1024 oynayacağım zaten sırf BF3 için alıyorum.

Birazdan teknobiyotiklden sipariş vereceğim.

Bekleyeyeim dedim biraz belki şunu bunu yap gibi tavsiyeleriniz olusa diye
Sosyal ağlarda paylaş

Dark GTX 500W adresinde ayrıntıları yazıyor. PSU'su 80+ sertifikalı değil yani sen o PSU'dan 500W altında bir performans alacaksın ki bu da o ekran kartı için sıkıntı yaratır.

Kasanın iç yapısına bakarsak PSU üstte. Bu da sıcaklık bakımından kasaya olumsuz etki yaratacaktır. ( Bunun tartışması çok yapıldı )

Ayrıca genişlik olarak kasanın iç ölçüleri uzun ekran kartları için uygun değil. Alacağın ekran kart içine oturur ancak ilerde başka (uzun) bir kart takmak istersen sıkıntı yaşarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Kasa olarak bunda karar kıldım.

CM Storm Enforcer Çift USB 3.0 Portlu 650W 80+ Bronz Pencereli Miditower Kasa

Kasa Rengi : Siyah
Kasa İç Yüzey Boyası : Siyah
Kasa Tipi : Mid Tower
Desteklediği Anakart Tipi : ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Malzeme : SECC (Çelik)
Şasi Kalınlığı : Hayır
Güç Kaynağı : 650
Güç Kaynağı Konumu : Altta
Kasa Güç Kaynağı Detayları : Cooler Master GX 650W 80+ Bronz Güç Kaynağı
* 1x 20+4 pin anakart güç çıkışı,
* 1x 4+4-pin CPU 12V çıkışı,
* 2x PCI-Express Ekran Kartı için 6+2 pin güç çıkışı,
* 3x 4-pin çıkış (IDE HDD/DVD),
* 1x 4 pin Floppy çıkışı,
* 6x SATA çıkışı
Fan Yuvaları : 1x12cm, 1x20cm
Takılı Fan Detayı : 1x120mm Eksoz Fanı, 1x200mm Kırmızı Ledli Ön Panel Fanı
Kasa Yan Kapak : Şeffaf Pencereli
3.5" Yuva (Dış) : 1
5.25" Yuva : 4
2.5" HDD Yuva Sayısı : 4
HDD Yuvası : 6
Vidasız Montaj : 5.25" yuvalar
PCI Yuva Sayısı : 8
Ekstra Özellikler : Kablo Yönetimi, SSD Desteği, Su Soğutma Hazır, USB 3.0
Kasa Net Ağırlığı : 8,9 Kg.
Kasa Boyutu (Yük x Gen x Der) : 484.5 x 229 x 523.5 mm
USB Çıkış : 4
Sosyal ağlarda paylaş

Sipariş vereceğim kaç gündür karar veremedim.

Kasa
1 x CM Storm Enforcer Çift USB 3.0 Portlu 650W 80+ Bronz Pencereli Miditower Kasa 296,33 TL+KDV
İşlemci
1 x INTEL Core i5-3570K LGA 1155 6MB 3.4GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) 508,00 TL+KDV
Anakart
1 x Asus P8H77-V LE Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (Ivy Bridge) 226,61 TL+KDV
Bellek
2 x Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL10 PC Belleği (CMZ8GX3M1A1600C10) 229,08 TL+KDV
Ekran Kartı
1 x Powercolor ATI HD7850 PCS+ 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (AX7850 2GBD5-2DHPP) 434,58 TL+KDV
HDD
1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 169,16 TL+KDV
Optik Sürücü
1 x SAMSUNG 24X SH-S224BB Sata Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 45,75 TL+KDV
İşletim Sistemi
1 x Microsoft Windows 8 Single Language 64 Bit Türkçe DVD OEM İşletim Sistemi (4HR-00070) 168,98 TL+KDV

indirimi karta bonusu derken 2100 tl civarı oluyor.

KAsayı değiştrdim yukardaki gibi oldu, ikinci bir 7850 alıp crosfrie yapacağım 3-4 ay sonra. Kasa boyu, psu yetiyor crossfire için.

http://www.teknobiyotik.com/aerocool-silent-master-20cm-kirmizi-led-li-kasa-fani.html fan aldım birde kasanın tepe egsoz yeri için.

Yukarıda ki işlemciyi 3.4 ghz yaptım önceki 3.0 ghz di arada 120 tl fark var değer mi o farka, ekran kartına yatırmadım o parayı nasılsa crossfire yapacağım deyu.
Sosyal ağlarda paylaş

Siparişi teknobiyotikden verdim bugün geldi. Oncelikle kasayı toplamislar, test etmişler sistemi fakat ekran kartını sokup kutusunda göndermişler , haricen aldığım fanı takın dememe rağmen takmamislar.

Birde ethernet kartının yazılımıni yuklememisler. Ekran Kartı yazılımı da yüklü değil. 1saat bunlarla uğraştım. Hani hiç anlamayan biri power tuşuna basacak ama alet çalışmayacak. Sonra uğraş dur.

40 tl haricen para ödüyor insanlar test ve kurulum için ama durum ortada. Yahu daha fazla alın ama adam gibi yapın şu toplama işimi power tuşuna basınca sorunsuz çalışsın ugrastirmasinlar yeter.

Bunun dışında 3. gün teslimat yapıldı ve her parça sağlam ve çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak bilmesem de. kutusuz demek ikinci el vs demek değil öncelikle. kullanılmamış ürünler diye biliyorum.garantisi de var.
sadece kutusu yok ve içinden çıkan cd ve ide kablosu olmuyor.
o kablolarda zaten kasanın içinde mevcut oluyor diye biliyorum.
maddi olarak güzel bir seçenek gibi geliyor bana.

edit: sonradan satarken kutusu var demek satış şansını yükseltecektir tabi ki. ilerde satmak istersen diye bir ayrıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

asrock z77 extreme 4

kullanıyorum, bi sıkıntısını görmedim, gayet iyiymiş hatta. bunca senedir niye paraları gömmüşüz markalara dedirten bir anakart.

i5 2570 i günlük 4.2 kullanıyorum, öyle kasmıyosun voltaj ayarlıycam diye. Yani detay istersen kasıyosun tabi de uğraşmak istemediğim için biostan tek tuşla easy o.c yapmak cok daha işime geliyor.

biosu da cok rahat bu arada, özelleştirilmiş menuleriyle insana oh be dedirtiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sorum var. Şimdi diyelim x oyununu, a ayarlarında 50 fps ortalama ile oynuyorum ve işlemcinin ısısı atıyorum 50'C olsun.

Diyelim işlemcinin ısısını bir şekilde 20 veya 30 dereceye çektim aynı oyunu aynı ayarlarda oynuyorum, ısıyı düşürdüm diye FPS de artar mı ?

Yani işlemciye daha iyi soğutma sistemleri eklenmesinin amacı OC için mi ? OC sonrası ısı artacağı ve standart fanın ve şu metal zımbırtının yetmeyeceği kaygısı için mi ?

Yoksa Isı düştükçe, yani tehlike sıcaklık sınırını cpu aşmadığı halde normal güvenli çalışma ısısının altına çekilse dahi performans artışı sağlaması mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

asrock z77 extreme 4

kullanıyorum, bi sıkıntısını görmedim, gayet iyiymiş hatta. bunca senedir niye paraları gömmüşüz markalara dedirten bir anakart.

i5 2570 i günlük 4.2 kullanıyorum, öyle kasmıyosun voltaj ayarlıycam diye. Yani detay istersen kasıyosun tabi de uğraşmak istemediğim için biostan tek tuşla easy o.c yapmak cok daha işime geliyor.

biosu da cok rahat bu arada, özelleştirilmiş menuleriyle insana oh be dedirtiyor.

çok fazla oc ile falan uğraşan biri değilim hatta hiç yapmadım
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Bir sorum var. Şimdi diyelim x oyununu, a ayarlarında 50 fps ortalama ile oynuyorum ve işlemcinin ısısı atıyorum 50'C olsun.

Diyelim işlemcinin ısısını bir şekilde 20 veya 30 dereceye çektim aynı oyunu aynı ayarlarda oynuyorum, ısıyı düşürdüm diye FPS de artar mı ?

Yani işlemciye daha iyi soğutma sistemleri eklenmesinin amacı OC için mi ? OC sonrası ısı artacağı ve standart fanın ve şu metal zımbırtının yetmeyeceği kaygısı için mi ?

Yoksa Isı düştükçe, yani tehlike sıcaklık sınırını cpu aşmadığı halde normal güvenli çalışma ısısının altına çekilse dahi performans artışı sağlaması mı ?

reelde her işlemcinin bi threshold u var. atıyorum bu senin işlemcin için 75 ise, üzeri sıcaklıklarda performans kaybı olur, ama bu işlemci 30da calışırsa ekstra bir performans sağlamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağdakinde 1600mhz lik ramler takabilirsin sadece, soldakinde 1600mhz üstü ramlere çıkılıyor, ram seçerken buna dikkat et. Her ikisindede crossfire olması lazım.

Sağdaki işini görür.

Ben bunu aldım 226 tl ye teknobiyotikden "Asus P8H77-V LE Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (Ivy Bridge)" asrock daha önce duymadığım bir markaydı, Asus iyi bir marka diye biliyorum bende asus aldım.

Crossifre özelliğide var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...