Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

s.a.

nameless said:

beyler 2 tane ihtiyacım var, yol gösterirseniz sevinirim.

evde development için, üzerinde domain controller, 2 iis server (sharepoint için), tfs ve sql server2008 r2 çalışacak bir server kurucam. 32gb ram ve 2tb hdd yeterli olacaktır. host makinede win8 server, sanallarda win2008 r2 olacak. minimum fiyatta arıyorum.

diğer ihtiyacım da bir ultrabook, yazılım danışmanlığı yaptığım için haftanın 3-4 günü seyahat halindeyim. 8gb ram'e yükseltilebilecek ya da 8gb ram'li, i7 işlemcili ve ssd + tekerli hdd'ye sahip bir ultrabook tavsiye ederseniz sevinirim. ekran çözünürlüğü da 1920*x olursa çok şukela olur. bunda fiyat sınırlaması 3bin tl <3
Sosyal ağlarda paylaş

Bir pc toplamaya çalışıyorum da bazı sorularım olacaktı. Düşündüğüm sistem şu şekilde(Hepsini inventustan toplamak istiyorum):

Anakart
Asrock Z77 extreme4
veya
Asrock Z77 Pro3

İşlemci
i5 2500K

Ram
GSKILL Ripjawsx 2x4gb 1600mhz cl9

Sabit Disk:
Seagate Barracuda 1TB

DVD Yazıcı:
Asus DVDRW 24B5ST 24x

Ekran Kartı:
Sapphire HD7850
veya
Sapphire HD7850 OC
veya
MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC (Gerçi bu stokta yok ama yakın zamanda gelebilirse olabilir, yine de yokmuş gibi düşünelim :D )

Sistem bu şekilde bir de kasa-güç kaynağı ile monitör lazım. Güç kaynağı için ilk sayfaya göre hesaplara ve google'dan baktığım 1-2 hesaplayıcıya göre 500W 80+ özelliklerde bir güç kaynağı yetiyor galiba. Yalnız bir durum var. Şimdi olmasa bile seneye overclock yapabilirim. Eğer bana ona göre inventustan toplamda 200$'ın üstüne çıkmayacak şekilde kasa ve güç kaynağı önerirseniz çok sevinirim. Benim aklıma Xigmatek Utgard (Dahili 700W PSU) veya Zalman Z9plus/Dark Raptor + 600w 80+ Psu şeklinde üç çözüm geliyor. Daha iyi önerileriniz varsa bekliyorum.

Anakarta iki örnek yazdım. Extreme4, Pro3'ten yaklaşık 70TL daha pahalı. Sizce o farka değer mi yoksa pro3 mü alayım(ilerde overclock yapabileceğimi de göz önünde olmalı).

Yine ekran kartları için de 7850'nin 3 ayrı modelini yazdım. Bu sapphire'in OC olanı, olmayanından 30TL daha pahalı. Bu fiyat farkı sadece Oc'den dolayı mıdır yoksa biri diğerinden başka bir şekilde üstün müdür? (örneğin fan kalitesi). Demek istediğim ikisini de OC yapmak istediğimde çıkabileceğim üst değer aynı olur mu?

Son olarak monitör işi var. Samsung S22B350H almayı düşünüyorum ama eğer aynı ya da daha düşük fiyata önerebileceğiniz bir şeyler varsa önerilerinizi bekliyorum. (Bu inventustan olmak zorunda değil). Mümkünse DVI ve/veya HDMI girişli olsun tabi.8-)

Soracaklarım bu kadar. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman bir ara telefon edip sorayım MSI için. Peki PSU için işlemci ve GPU'ya (belki RAM'e de) OC yaparsam max ne kadar güce ihtiyaç duyarım? XFX'in 550W 80+ PSU'su iyi görünüyor ama yeterli mi acaba? Bir de sistemin kullandığı güç PSU'nun limitine yaklaştıkça gürültü gibi problemler oluşabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

E iyi o zaman. Kasa ve PSU ikilisini şu şekilde yapayım öyleyse. Tabi eğer dur o şundan dolayı uygun olmaz diyen olursa başka türlü düşünmek gerekecek.

Zalman Z9 Plus
XFX 550W 80+

Caviar Black iyi ama hem fiyatı fazla hem de çok ses çıkardığını duydum. O yüzden vazgeçtim. İlerde az daha para biriktirip SSD almayı düşünebilirim.

Önerileriniz için hepinize teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Half_Cow said:

E iyi o zaman. Kasa ve PSU ikilisini şu şekilde yapayım öyleyse. Tabi eğer dur o şundan dolayı uygun olmaz diyen olursa başka türlü düşünmek gerekecek.

Zalman Z9 Plus
XFX 550W 80+

Caviar Black iyi ama hem fiyatı fazla hem de çok ses çıkardığını duydum. O yüzden vazgeçtim. İlerde az daha para biriktirip SSD almayı düşünebilirim.

Önerileriniz için hepinize teşekkürler.

kasa guzel,poweri sundan al bence

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5165
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bi pc toplamak istiyorum. Uzun zamandır uzak kaldım piyasaya yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1500 tl civarında orta halli bi pc lazım. Genel amaç oyun oynamak olucak fakat yüksek grafikli oynanabilirlik şart değil. Fiyat- performans açısından uygun bişey arıyorum.

Bana gerekli olanlar Cpu-Mobo-Gpu-Ram-Kasa(psu)
Hdd'im var monitörüm var. Bilmiyorum eğer uygun fiyatlı bişeyler varsa 60 gb sdd olabilir. Sayfalara baktığımda amd önerildiğini gördüm bi önceki sistemimde amd idi yani intel şart değil. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

ASROCK 990FX Extreme3 AMD 990FX,DDR3,AM3+,SATA6Gb/s, USB3.0, ATX

AMD Phenom II X4 965 Black Ed. C3 HDZ965FBGMBOX, 3.40GHz, 8MB, 2000MHz HT, 125W, AM3

CORSAIR CMZ4GX3M1A1600C9 VENGEANCE 4GB DDR3-1600Mhz CL9 (9-9-9-24) 1.5V Bellek

SAPPHIRE 11180-00-20R HD 6850 1GB PCI-E16 2.1, 1GB/256bit GDDR5,

Gibi inventustan almayı düşünüyorum. Yanına Kasa+Psu olarak marka ve SSd marka model önerebilirseniz sevinirim. Şu anda 975,39TL tutuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...