Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yemezler!!!

Feamer

Öne çıkan mesajlar

biyolojik değerinden kastın heralde "domatesi kestim içi boş ve halen beyazmış" di mi? Orası çiftçinin eşekliği oluyor. Çeşit dandiktir falan o ayrı da, çiftçi gidip hemen satayım kafasıyla hormonu falan basınca öyle oluyo.

Ha, hormon meselesinde de dezenformasyon var çok fazla. Hormon zaten doğal olarak var meyvede, haricen verilerek takviye ediliyo sadece. Ama oranı o kadar narin ki (10 lt suya 2-3 gr falan gibi sapıkça değerleri var sdf) çiftçinin bunu doğru tutturması kolay iş değil. Zaten yasak güya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yok besin değeri anlamında soruyorum. Mesela şöyle birşey okumuştum "1950 ye kıyasla bile yediğimiz ürünlerin besin değeri 3 ila 4 kat arasında düştü" gibisinden. Vitamini açısından soruyorum.

Birde bu hibrit in ve gdolu tohumun üretilme sebebini merak ediyorum? İnsanlığı doyurmak diyorlar. Fakat onun palavra olduğunu söylüyorlar. Çünkü dünyadaki ekilebilir alanlarla geleneksel tarımla bile 12 milyar insanın doyacağını söylüyorlar ve modern tarımın açlığı hiçbir şekilde bitirmediğinden bahsediyorlar. Durum böyleyken hibrit tohuma veya gdolu tarıma niye ihtiyacımız olsun?
Sosyal ağlarda paylaş

İşte zaten sorun orda. Biz yiyelim diye üretilmiyor birileri kar elde etsin diye üretiliyor o ürünler. Milyon yıllık sebze ve meyveyi ve suyu product haline getirenlerin şerefsizliğidir bu. Gözünü para hırsı bürümüş insan toplulukları. Nasıl bir eziklikle geliştiler tarih boyunca anlamak mümkün değil.

Yani öyle birşey ki madem iyi beslenemiyoruz vitamin açığımızı kapayalım diyoruz hemen aynı adamlar multi vitamin satıyorlar fakat o sattıkları multivitamin inde biyolojik değeri yok. İnsanın kullandığı forma uyugn olan çok az multi vitamin var onu alalım diyoruz oda 100$ nerdeyse ve trde yok. Para denkleştirip amerikadan getirtmek istesen devlet el koyuyor. Hayır getirtemezsin çünkü burada sana dandik ürün satıp para kazanmak isteyen firmalar var onların dandik ürünlerinden almak zorundasın diyor. Dandik biyolojik değeri olmayan sebze ve meyve yemek zorundasın diyor. Ucuz olduğu için bimin kanser reyonuna mahkumsun diyor.

Bunlara karşı çıkmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

o herşeyde öyle. benim çalıştığım şirket bikaç yüzyıl önce (abartmıyorum) çiftçiler tarafından kooperatif olarak kurulmuş zamanında. bu işten para kazanan adamlarmış yani. e o kadar sanayi devrimi, iki tane dünya savaşı bilmemne falan geçince aradan dinamiği değişiyo işin tabii. direkt tohum şirketlerinin suçu değil bu, düzen öyle. bu düzene karşı koyan bi şirket olursa yokolur anında.

Bu arada üretilen meyvelerin kalite kalite ayrılıp, genelde en iyilerinin yurtdışına gönderildiğini BİLİYOR MUYDUNUZ? sdgsdfg

neyse ya ben yatiim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...