Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikle ilgili akil rica edecegim

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Giovanni said:

Bir de biri Amerika'da olmak uzere iki master diplomam olacak. Boyle bir seyin olumlu katkisi olur mu? Cevrenizden duydugunuz bir seyler var mi? [Avukatim]

Oo süper bu yazını okumamıştım ,çok rahat edersin kısa dönem bile gitsen .Eğer tugaya filan düşersen hukuk şube başkanlığı gibi bir şey var tam adını hatırlamıyorum eğer oraya düşersen bütün hafta adliyeye gider gelirsin sonra rütbeliler seninle iyi gecinmek zorunda bi ton hukuksal sorunları filan vardır onların onlara yardımcı olursun. Bağlı olduğun komutanında meslektaşın olacağı için çok rahat askerlik yaparsın
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

senko said:

arkadaşım

askerlikle ilgili yapılması gereken tek bir şey varsa o da yapılmaması gerektiğidir.

bak bende kaçıyorum köşe bucak, istanbula gidince mastera başlıyacam bitince doktora yardıracam o ara da bedelli gelecek neyse parası verip kurtulacam.
tabi o ara gözlerim 1 numara daha bozulursa para vermeden çürük alıcam kafam rahat edicek.

askerlikle ilgili planım bu

Gözlük takma

e nası görecem :D
Sosyal ağlarda paylaş

hiç gitmeme gibi bir şans varsa yurtdışı/çürük/bedelli fln gibi uzatabildiğin kadar uzat çekilecek dert değil bu devirde ama yüzde 90 gideceğim yırtma şansım pek yok diyorsan ne kadar erken gidersen o kadar iyi. Yaş okul fln farketmiyor orada daha iyi şart olur deme.

Benim pek yırtma ihtimalim yoktu. 22 bitmeden okul bitti. Yurtdışı fln gibi ihtimal yok bedelli de gelip gelmeyeceği belli değildi ve gelse de yaş sınırı için 10 sene daha öğrenci mi olacağım dedim. yani seve seve gidecektim askerliğe hiç işe başlamadan gittim o yüzden. aradan çıktığı için kafam çok rahat şimdi. yüksek fln kafama esince yapacağım askerlik gibi acele ettirecek bi etken kalmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

FesTivaL said:

Git gel kurtul.Yaşta önemli..Ne kadar erken, o kadar rahat..

sonuçta askerliğin zor yada kolay olması senin elinde.

Ben askerliği Astek olarak yaptım.Üni. bitirdim gittim..
35 yaşında,evli ve çocuklu bir Dr vardı. Adam resmen kafayı yiyordu .Biraz daha zorlasan nerdeyse firar edecekti.Sonunda balataları sıyırdı , piskopata vurdu kendini.

Bunun gibi birkaç örnek gördüğüm için erken gitmenin faydalı olacağını düşünüyorum.Senin gibi örnekler çok yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

FesTivaL said:

deady said:

FesTivaL said:

Git gel kurtul.Yaşta önemli..Ne kadar erken, o kadar rahat..

sonuçta askerliğin zor yada kolay olması senin elinde.

Ben askerliği Astek olarak yaptım.Üni. bitirdim gittim..
35 yaşında,evli ve çocuklu bir Dr vardı. Adam resmen kafayı yiyordu .Biraz daha zorlasan nerdeyse firar edecekti.Sonunda balataları sıyırdı , piskopata vurdu kendini.

Bunun gibi birkaç örnek gördüğüm için erken gitmenin faydalı olacağını düşünüyorum.Senin gibi örnekler çok yok :)

Bende askere gittiğim dönemde aynı durumdaydım evliydim ve 3 yaşında oğlum vardı tabiki hasretlik çekiyosun ama bu olayı dram yaparsan zor oluyor. İlk günlerde benide sarstı ,oğlumdan ilk kez bu kadar ayrı kaldım, oturup ağladığımı hatırlıyorum. Bir şekilde hayatın üstesinden gelmeye alışıksan bazı şeyleride atlatıyosun.

Askerliğinizi ister rütbeli ister er olarak yapın ama beraber aynı kaderi yaşadığınız insanları hiç bir zaman hor görmeyin çünkü ilk gittiğinizde cahil ilkokul mezunu diye aşağıladığınız adam yarın yemekhaneci, banyo sorumlusu yada ne bileyim koğuş sorumlusu olduğunda sizin hor görmenizi hatırlayıp size kırkbin türlü zorluk çıkaracaktır. Örnek vereyim usta birliğine gittiğimizde bize mıntıka temizliği yaptırıp dalga geçen çocuğu yazıcı olduğumda teskereye 3 gün geç gönderdim.Olay çok basit doğu illerinde askerliğiniz bittiğinde kışladan çıkıp elinizi kolunuzu sallaya sallaya gidemezsini memleketinize, önce belirli illerde olan toplanma merkezlerine konvoyla gideceksiniz oradanda memleketinize gidersiniz bende bu arkadaşı belirli günlerde giden konvoy listesine yazmadım ve diğer konvoyu beklemek zorunda kaldı bu arada askerliği bitti 3 günde fazladan askerlik yaptı :D Az kasarsanız üstünüzdeki uzman cavuş ve astsubay gibi adamlara bile istediğiniz dersi verirsiniz :D
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Osie16 said:

senko said:

arkadaşım

askerlikle ilgili yapılması gereken tek bir şey varsa o da yapılmaması gerektiğidir.

bak bende kaçıyorum köşe bucak, istanbula gidince mastera başlıyacam bitince doktora yardıracam o ara da bedelli gelecek neyse parası verip kurtulacam.
tabi o ara gözlerim 1 numara daha bozulursa para vermeden çürük alıcam kafam rahat edicek.

askerlikle ilgili planım bu

Gözlük takma

e nası görecem :D

Zor oluo ama sağlam bozuluyo göz tecrübeyle sabit :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...