Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ben diyetimle ilgili bir soru sorucam, şu aşağıdaki listeye günde 2-3 yumurta beyazı eklemem gerekiyor mu yoksa zaten yeterince protein alıyor muyum?

sabah 2 kaşık fıstık ezmesi
öğlen iş yerinde tavuk veya et, yanında makarna varsa makarna.. pilav/börek/ekmek yok. baklagillerden varsa onlardan ve yoğurt.
akşam et/tavuk, yanında yine makarna veya hiçbir şey, yoğurt
gece yatmadan lor peyniri
Sosyal ağlarda paylaş

yumurta ve makarnayi bilemedim

yagli peynirde ise kalori derdine gore olmali
diyetisyenimin diyetini uygularken peynirini light alma tam yagli olsun diyordu

%0 ve %11 yagli peynirler var burada, tad katsin diye yiyorsam yaglisini aliyorum muhakkak
kirec gibi peynir yiyecegime agzimin tadi olsun, aradaki fark 100 gram icin 90 100 kalori nedir ki
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 10 sene body building yapan bir arkadaşım söyledi. makarna, pilav, bulgur pilavı, börek, patates, ekmek arasında şu tercih sırasını uygulamak lazımmış

makatna - bulgur pilavı - pirinç pilavı - patates - börek - ekmek

spora başladığım yerdeki eleman da eğer kilo verip vücudun şekle girsin istiyorsan, diyetine de dikkat etmen lazım, çok önemli dedi. mesela gidip bol bol pirinç pilavı yersen adeta boşa çalışmış olursun dedi. makarnayı sorduğumda, o daha iyi, en azından onu yemeye çalış, diyetisyenler de makarna veriyor zaten pirinç pilavı yerine dedi. diyetisyen kısmı ne kadar doğru bilmiyorum...

eh 2 tecrübeli adam böyle söylemişken, gidip pirinç pilavı yemem ben artık :D

yumurta ve genel olarak o diet konusunda hala fikirlerinizi bekliyorum bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

ayik kafayla okudum da boy/kilon ve aldigin etin tavugun porsiyonlari onemli ne zaman ne yediginden ziyade, onceki sayfa konularda da var

kendimden ornek vereyim
178 boy/85 kiloyum
ayda 4-5 kg vermek icin 100-120 gr protein olmak suretiyle 1200 kalori benim hedefim gunluk,

kahvalti yapamiyorum pek, azicik peynir ve alman ekmegi ile gecistirip ise veya spora kosuyorum, 10 gr hadi
isyerinde yedigim et 30 gri asamiyor
tavuk veya hindi fileto/dana kiyma,steak vs ile 30-60 gr
sut yogurt vs 10-20 gr

bu durumda 30-40 gr acigim kaliyor misal, bunun karsiligi bir kutu yagsiz ton baligini oyun oynarken bir yandan da catalliyorum
sende de bu tarz bir acik varsa yumurta aki koy araya
veya peynirini etini buyut

kalori acigi kaliyorsa da bunlar o ogunlerle beraber yenen sebze ekmek meyve yeri geldiginde tatlilar ile kapaniyor
kaynagini hatirlarsam verecegim, yavas sindirilen besin guzel ama gunun sonunda aldigin kalori en onemli sey
Sosyal ağlarda paylaş

bugun yaptıgım programı yazayım bari. arada sırada boyle programımı yazarım. tili'nin verdigine uymaya calısıyorum. henuz %100 sync olmasa da elimden geldigi kadar yapıyorum iste.

leg raise
hanging leg raise
incline crunch
reverse crunch
shoulder press
lateral raise
one arm db row
chest press
biceps curl
dips
triceps pushdown

sıraları dogru degil, karısık yazdım. bi de cok kalabalık gorundugune bakmayın. mesela reverse crunch 2x8 yaptım. chest press 2x10 yaptım. digerlerinde normal olması gerektigi gibi setleri cıkardım.

vucudumu agırlıga hazırlamaya calısıyorum biraz. zor geliyor ilk baska agırlıklar dusuk olsa bile. sol biceps mesela geberik durumda. 7.5 kg dumbbell'i ilk sette yaparken zorlanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

yaklaşık 10 sene body building yapan bir arkadaşım söyledi. makarna, pilav, bulgur pilavı, börek, patates, ekmek arasında şu tercih sırasını uygulamak lazımmış

makatna - bulgur pilavı - pirinç pilavı - patates - börek - ekmek

spora başladığım yerdeki eleman da eğer kilo verip vücudun şekle girsin istiyorsan, diyetine de dikkat etmen lazım, çok önemli dedi. mesela gidip bol bol pirinç pilavı yersen adeta boşa çalışmış olursun dedi. makarnayı sorduğumda, o daha iyi, en azından onu yemeye çalış, diyetisyenler de makarna veriyor zaten pirinç pilavı yerine dedi. diyetisyen kısmı ne kadar doğru bilmiyorum...

eh 2 tecrübeli adam böyle söylemişken, gidip pirinç pilavı yemem ben artık :D

yumurta ve genel olarak o diet konusunda hala fikirlerinizi bekliyorum bu arada

pirinç yerine makarna mı? wtf
Sosyal ağlarda paylaş

Starting strenght ilk 5-6 ay içerisinde yaptığın bir çalışa mıydı? İlk başlarda yemek bile yemesen zaten güçleneceksin ki. Fiber aktivasyonu mu neydi, hypertrophy olmadan da olan birşey. Ağırlığa yeni başlayan bireyler için değil; belli bir süreyi aşmış kişiler için daha geçerli bence burda konuştuklarımız.
Sosyal ağlarda paylaş

Starting Strength i ilk spora başladığım sıralar yaptım. Hatta Mirage önerdi ilk 6 ay yaptım. Starting Strength deki myofibriler hipertrofi oluyor kas kütlesi değil kas yoğunluğu artıyor. Ben çok yararını gördüm açıkcası yalnız tabi bodybuilding terminolojisine uzak kaldım yavaş yavaş onları öğreniyorum ve yarın kas kütlesini arttırmak için düzgün bir programa başlıyorum ve hiç tahıl tüketmeden yapıcam bunu 100% paleo.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...