Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Kullanmayin arkadasim kimse zorlamiyor. Ama 5 ay sonra gormeyelim burda abi hangi creatine i tercih ediyosunuz diye. :)

Bu arada yukarda cok yanlis bir bilgi var. yag yakma agirlik calismasi iliskisi sadece oyle olmuyor. sen agirlik calisirken zaten ciddi miktarda kalori yakiyorsun. ustune kas kutlen arttikca vucudun daha fazla yakiyorsun. oysa sadece kardio yaptiginda 300 cal yaktin bitti. Hiit yapmadigin surece yaktigin orda kalir. yahu ben neyi anlatiyorum ki hala :) tum dunyanin kabul ettigi uyguladigi birsey bu. agirlik calisarak cok daha hizli forma girersiniz yani daha nasil anlatiyim? Vaktiniz, imkaniniz varsa calisin iste :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya iste arada denge kurmak gerekir mi. simdi benim istemedigim bi gobegim var. henuz sarkmıs degil ufak bi gobek. bundan kurtulmak istiyorum. agırlık calısarak gobegi eritemeyecegime gore salona ilk girdigimde 20-25 dk kosup, devamında agırlık calısmam dogru olmaz mı?

zaten gobek dısında biraz gogus bolgesinde yag var, diger her yerlerim oldukca iyi durumda. omuz, biceps, triceps, forearm falan ne cok ince ne cok siskin. hatta forearm biraz fazla siskin cunku gecmiste cok calısmıstım o bolgeye :)

typo
Sosyal ağlarda paylaş

Niye agirlik calisarak kilo veremeyecegini dusunuyorsun? Mesela ben su an agirlik calisarak kilo veriyorum. Gecen ay sadece haftada 1 kere kardio yapiyordum. bu ay 3e cikardim. Yani agirlik calismasi sadece kas kutlesi arttirmak icin degil ki. Hem iyi miktarda kalori harcatiyor, hem de yag yakma doneminde mevcut kutleyi korumak adina calisilmasi iyi sonuc veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cardio ile daha çok yağ yakıyosun, daha hızlı kilo veriyosun. ama sadece cardio ve diet yaparsan yağ kas hepsi eriyip gidebilir 4-5 ay içinde. göbek möbek kalmaz ama çelimsiz bişey olursun.

ama öte yandan cardio az, ağırlık çalışma yüksek tempolu çalışınca zaten ağırlık kaldırırken de kalori yakıyosun, e diyetin de düzgünse hem yağ yakıp hem kas yapmış olup 5-6 ay içinde muazzam sonuçlar alabiliyosun.

ayrıca düzgün dietsiz kesinlikle göbekten kurtulmak yalan, midenin ufalması ve az yemeye alışmak gerekiyor ki zayıfladığın halde ön tarafta ayva göbek dediğimiz şeyden olmasın (mide büyük kalmasın)

ps: yazdıklarım sadece kendi deneyimlerimden yaptığım çıkarımlar, bilimsel bi noktaya dayanmıyorlar. 68kg-> 79kg, 79->70 , 70->93kg , 93kg->72 kg
git gelleri yaptığımdan son 4 senede , bu sonuçları gözlemledim.
Sosyal ağlarda paylaş

120'den 75-85 bolgesine bir yilda inip iki yildir koruyabilen biri olarak diyorum

agirlik calis

aga doksan kilo benc bastim moduna girmene gerek yok, ben de fitness kafasinda yapiyorum detaylari soruyorum buraya
bos bos yurumekten daha eglenceli
yag yakimina faydali
bolgesel erime diye bisey yok ama vucudunun kullanmaya karar verdigi bolgelerdeki yaglar kaybolduktan sonra oralarin daha gelismis duracak

vs vs
guzel bisey
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

sende ne çatlak vardır hacı
adam sibel can'ın erkek versiyonu

sorma ondan çok korkuyordum ama hiç yok şükür. boyun, koltukaltı, bel, kol, yanlar sıfır çatlak matlak allahtan. ben öyle bir şey olduğunu bile bilmiyodum eskiden kilo alıp verince çatlak vs :d sonra bi kontrol ettim oramı buramı hiç yok kasıklarda var sadece testislerin orayla bacakların birleştiği yerlerde o da varsın olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

180cm
81 kg
%17 yağ

Spor salonu program falan vermedide, eleman ilk gün aletleri tanıtacam gel dedi sotu beni kaldırmalı indirmeli şeylere 5 gündür trisepsiz yaşıyorum kol havaya kalkmıyor :D

Klasik bir antreman programı varmıdır. Yani 3x bunu yap değil de, bugün önkol, şugün karın sonra bacak blabla.

Ağırlık bunun neresine sokulmalıdır mesela? Ağırlık dediğimiz dambıl setimidir, bu çekmeli itmeli aletlerde ağırlık olayına giriyor mu (benchpress falan)
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

sağlıklı vucüt için sporu ya da diyeti anlarım ama vucut geliştirme biraz gereksiz gibi geliyo. ya da neyse ya banane

Yazmıyım yazmıyım muhalif gözükücem yine diyodum ama tutamadım kendimi daha öncede burda millet ama bu spor sağlık bikbikbik diye öttü beynime ağrılar girdi.

Vücut geliştirmeyi hiç biriniz sağlık odaklı yapmıyorsunuz arkadaşlar,yapıyorum diyeninizde tatava..
Sağlık için yapılcak o kadar çok aktivite varki,ayrıca sağlık için kreatine whey bcaa bilmemneye gerek yok bu apaçık ortada.

Ha kilo vermek isteyenler diet yapanlar falan var lafım onlara değil onlara saygım büyük.
Lakin kendilerini bilir onlar supplemente abanıp hala gramaj hesabı yapıp AMA SAĞLIK diyenler,LOL diyorum kaale bile almıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

En saglikli kilo verme sekli agirlik calismasiyla ve uygulanan dogru diyetle olandir. O yuzden sahsen anormal ve asiri bir kilon yok ise (hareketlerini sinirlayacak kadar) agirlik calismasi ile cok daah iyi olur.

this.

ama bunu millete anlatmak çok zor.

adamların gözü önünde yaklaşık 6 ayda 30-35 kilo verdim. ne bir bisiklete binmişliğim var ne koşu bandına çıkmışlığım. gayette free yedim uzun bir süre tatlı tuzlu alkoldur eksik etmememe rağmen yani. halen önce 20 dakka koşu bandıdır, 15 dakka uzay bisikletine biner iyi ter attım diye sevinir. sonra bakar göbek gitmiyor sporu bırakır, seneye yaz gelmeden aynı döngüyü başka salonda dener.

adamlar bir gün düşünmedi sadece squat yapıp gitti bu neden diye.

after fotosu bu, sanırım 118 lik halimin resmi yok.

118 den 89 a + kas aldım

http://b1205.hizliresim.com/x/8/5hppz.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

OO çok iyi olmuşun. Bayadır yoktun. Selamlar.

Yağ yakma olayı tamamen beslenme ile alakalı. Ama kardiyovasküler sağlıkda önemli o yüzden mal gibi koşu bandında koşmaktan eliptikalden vs vs ziyade şöyle açık havada bol güneşle yürüyüş çok çok iyi bence. 2 yıldır salona gidiyorum 4-5 kere koşu bandına ya çıktım ya çıkmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...