Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sen bunu tayyip erdoğan'a yutturamazsın!

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

Cari açık patlamaya giderek yaklaşıyor.

tayyeeap said:

"S&P bir açıklama yaptı, ben bunu çok garipsedim. Pozitifte olan Türkiye durağana indiriliyor. Neye göre indiriyorsun? Belli süre pozitifte kalanı artırması gerekirken, Türkiye'ye artırırsam ideolojik olarak sıkıntı doğurur. İflas eden Yunanistan'ı, İrlanda'yı yükseltiyor. Böyle saçmalık olur mu? Tamamen ideolojik bir yaklaşım. Bunu kimse yutmaz. Bunu Tayyip Erdoğan'a yutturamazsın.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25345615/
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

tayyeeap said:

Bunu kimse yutmaz. Bunun bedelini 'artık ben seni bir kredi kuruluşu olarak tanımıyorum' demek suretiyle açıklarız" dedi.

lafa bak tanımazsa sanki bir şey kaybedecekler

bir sene sonra afiyet olsun derler artık heh

şahsen çok ekonomi bilmediğim için bu olaylarda yorum yapmıyorum kriz süresince iyi idare ettik gibi ama bir kaç baktığım makalede halk seviyesinde yapılan balon yorumunun doğru olabileceği yazıyordu. kısacası krizi iyi atlatıp atlatmadığımız görmek için bir kaç sene daha beklememiz gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes karşı çıkıyor ona. yeni türk ticaret kanununun bir çok kısmıyla birlikte çok yakında değişmesi muhtemel. hatta ikincil mevzuatın hala yayınlanmaması dolayısıyla yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ertelenebileceği bile gündemde.

kaldı ki zaten şirketin tüm bilançolarının, hesaplarının internet sitesinde yayınlanması kadar saçma bir şey olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

S&P ve Abergrombi Fitch'in ne kadar objektif notlandırma yaptığı tartışılan birşey. Krizdeki ülkelere 3 A'ları dağıtıp gelişmekte olan ülkelerin notunu sürekli durağanda tutması vs çoğu insanın midesini bulandırıyor.

Bir de bu kuruluşlar büyük finans kuruluşlarından ne kadar bağımsız çalışıyor o da soru işareti. Not arttırma/indirmeden hemen önce pozisyon alma ihtimali de var.

Yeni TTK'nın en büyük saçmalıklarından biri o şeffaflık dayatması.
Benim rakiplerim herşeyimi görecek internet siteme girince öyle mi ? Lolz
Sosyal ağlarda paylaş

bu kuruluşlar taraflı ve belli bir agenda'ya göre hareket ediyorlar orda hak veriyorum tayyip reis'e. dış basında da çok tartışıldı bu konu.

ama işler istediği gibi giderken bakın bu kurumlar notumuzu yükseltti bilmemne diye övünürken şimdi mi tu kaka oldular? alıştık bu ikiyüzlülüğe gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

İlluminatinin işi..

Enflasyon hesaplamalarında genel kullanım şeylerini göstermiyorlar. Durum sanılandan daha kötü anlaşılan.

Öte boka zam koydular nasıl kapatıcaklar ama yetmiyor işte..

- zorunlu sigorta denildi
- yeni araba vergilendirme sistemi dendi (araştırırsanız neyin ne oldugu anlarsınız)
- Akaryakıt fiyatlarından bahsetmiyorum

Bildiğim bir şey var çevresini ve kendisini çok güzel ihya etti. Bir 100 yıl yetecek kadar zengin etmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasılda atıp tutmuş

said:
S&P'nin görünümü düşürmesini değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Tamamen ideolojik bir yaklaşım. Bunu kimse yutmaz. Bunun bedelini 'artık ben seni bir kredi kuruluşu olarak tanımıyorum' demek suretiyle açıklarız" dedi.

VAN MİNÜT VAN MİNÜT
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

herkes karşı çıkıyor ona. yeni türk ticaret kanununun bir çok kısmıyla birlikte çok yakında değişmesi muhtemel. hatta ikincil mevzuatın hala yayınlanmaması dolayısıyla yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ertelenebileceği bile gündemde.

ben zannetmiyorum değişeceğini ve bir kaç ufak tefek saçmalık dışında %150000 arkasındayım yasanın.

10 sene önce çıksa bugün türkiye çok daha farklı bir yer olacaktı, bundan da adım gibi eminim.

tayyip de konuda haklı. 20-30 sene kendine gelemeyeceğini bildiğimiz ülkelerin S&P bahsettiği verilerde bizden kötü olmasına rağmen notu pozitife çevriliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...