Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigaraya 1,5 lira zam

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

zzuuzuzuzu rte açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü ile SGK'nın hazırladığı rapora Başbakan Tayyip Erdoğan, önsöz niteliğinde kısa bir değerlendirme yazısı yazdı. 'İntiharın özgürlüğü olmaz' başlığını kullanan Erdoğan, "Sigara tüketimine yönelik mücadeleyi çok önemsiyorum. Çünkü insanımızı çok seviyorum. Onlara zarar verecek hiçbir şeyin bizim sorumluluğumuzda hayatta kalmasını istemiyorum." diye yazdı. Dünya Sağlık Örgütü Türkiye tütünle mücadele sorumlusu Dr. Toker Ergüder ise sigaraya bağlı hastalıkların tedavisi için yapılan harcamaya dikkat çekerek, "Bu yükün finansmanı için paket başına bir maktu vergi ya da oransal bazda bir harcama vergisi düşünülebilir." dedi. Yıllık ortalama 5 milyar paket düzeyinde bir kullanım olduğuna işaret eden Ergüder, paket başına en az 50 kuruş verginin isabetli olacağının altını çizdi. 1,5 TL olması durumunda ise daha fazla insanın sigarayı bırakacağını söyledi.

Sosyal ağlarda paylaş

sağlık vergisi? ahahah

said:
İntiharın özgürlüğü olmaz' başlığını kullanan Erdoğan, "Sigara tüketimine yönelik mücadeleyi çok önemsiyorum. Çünkü insanımızı çok seviyorum. Onlara zarar verecek hiçbir şeyin bizim sorumluluğumuzda hayatta kalmasını istemiyorum.

ne biçim açıklama ya lol. bu lafın samimiyetine inanan kaç milyon embesil var acaba ülkede. sırada alkole zam.

paraları fena bitiyor yanlız, ciddi ciddi countdown'a girdik artık. konserve stoklamaya başlayın ne olur ne olmaz. ülkeyi böyle yetolara emanet edersen olacağı bu.

sefil insanlar ya
Sosyal ağlarda paylaş

Eh, madem o kadar önemsiyordun vatandaşın sağlığını, canını. Daha yeni lan, deprem vergileriyle niye yol yaptın kanka diye sormazlar mı adama?
Bir de şu halkı gerizekalı bellemek iyi bayağı ha. Toplu taşıma kullanılsın diye benzine zam, halk sağlıklı kalsın diye sigaraya zam; hani bir amca vardı bir videoda hani bize... Neyse.
Yavaş yavaş tereyağına, tuza, baklavaya vesaireye de vergi koysalar da bol bol. Zayıflarız bari.
Sosyal ağlarda paylaş

odullusoru said:

BonePART said:

avrupa fiyatlarına cıksın iste
almanyada 5 euro 18 lik paket camel

almanya da asgari ücret kaç para ?

almanyada asgari ucret onemli değil ki
en vergilendirilesi sey
hatta sigara içenden ssk daha fazla alınmalı

ben senelerce içtim
almanyada tütün sardım ictim pahalılıktan(haftada 5 paket içsen ayda 100 euro ediyo öğrenci adama koyuyo)
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

odullusoru said:

BonePART said:

avrupa fiyatlarına cıksın iste
almanyada 5 euro 18 lik paket camel

almanya da asgari ücret kaç para ?

almanyada asgari ucret onemli değil ki
en vergilendirilesi sey
hatta sigara içenden ssk daha fazla alınmalı

ben senelerce içtim
almanyada tütün sardım ictim pahalılıktan(haftada 5 paket içsen ayda 100 euro ediyo öğrenci adama koyuyo)

işine gelmedi kıvırrr
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Sigara içmeyen nolifer'lar gene nefret kusmuş.

Sigara içen birisi olarak evet zam gelsin karşı değilim ama bunu antenlik yapıp 1 tl - 1.25 tl değil adam gibi yapsınlar 2 katına falan çıksın direk. Kurbağayı ısıtma muhabetti yapıyorlar resmen. Sağlık falanda komple yalan.

onu enflasyon'u tetiklemesin diye yapmıyorlar bence. geçen yaptıklarınıda geri aldılar enflasyon'u sapıttırmasın diye..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...