Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs Kutlu Olsun!

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

tinu said:

şu yazdıkların niye yapılmıyor biliyormusun! hani diyorsun ya bunlar bir işe yaramaz, bunlar sendikaların suçu, hayır senin gibi insanların suçu,

sen haksızlıklara karşı sokaklara çıkan insanlara destek vermessen , aaa tuuu kaka bak bunlar komınıst dersen , onlar bu haklar için polisten tazzikli su , dayak, biber gazı yerken evinde mısır patlatıp televizyon karşısında izlersen, söke söke aldıkları taksimi 1 mayıs günü doldurduklarında onların yanında olmak yerine boş boş toplanmış bunlar yine dersen, bu söylediklerin olmaz işte..

tabi sana göre çıksın işciler öğrenciler bizler sokaklarda polisten dayak yiyelim , biber gazı yiyelim, sen evinde götünü yayarak seyret onları dimi, işte senin gibi insanlar evlerinde böyle koyun gibi oturduğu için, işçiler sokaklarda senin benim hakkını aradığında onların yanında olmadığı için bu durumda bu ülke,

senin gibi insalar için,
" benim rahatım yerinde kardeşim ben işçimiyim banamı çalışıyorlar, beğenmiyorlarsa grev yapsınlar, çalışmasınlar" demek kolay tabi,

hayat sana güzel sen boşver bunları en azıdan konuşmada adam bilelim.

ahah klasik savunma geldi.

hayır sendikaların solcuların değil benim suçummuş! suçu kendinizde aramayın hiçbir zaman zaten. "kenan evren yüzünden" "işbirlikçiler yüzünden" solcular her zaman elinden gelen herşeyi yapıyor ama halk destek vermediği için olmuyor hiçbirşey değil mi?

bi gidin ya. senin gibi olan solcular türkiyedeki en zavallı ideolojik kesim olabilir. senin kafada 10 milyon adam toplasan meydana gene devrim falan yapamazsınız. ödleksiniz çünkü, sorumluluk almaktan bile acizsiniz, pembe hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

SENDİKALAR NEDEN ORTALIĞIN ALTINI ÜSTÜNE GETİRMİYOR? NEDEN HEPSİ SİNDİ?

yav da sen de bu soruya cevap veremediniz. adam sanalım bilmemne diye hakaret edeceğine cevap ver şu soruya, veremiyorsan kapa çeneni otur aşağı. ağlamak için bir sonraki 1 mayıs'ı bekle.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

tinu said:

şu yazdıkların niye yapılmıyor biliyormusun! hani diyorsun ya bunlar bir işe yaramaz, bunlar sendikaların suçu, hayır senin gibi insanların suçu,

sen haksızlıklara karşı sokaklara çıkan insanlara destek vermessen , aaa tuuu kaka bak bunlar komınıst dersen , onlar bu haklar için polisten tazzikli su , dayak, biber gazı yerken evinde mısır patlatıp televizyon karşısında izlersen, söke söke aldıkları taksimi 1 mayıs günü doldurduklarında onların yanında olmak yerine boş boş toplanmış bunlar yine dersen, bu söylediklerin olmaz işte..

tabi sana göre çıksın işciler öğrenciler bizler sokaklarda polisten dayak yiyelim , biber gazı yiyelim, sen evinde götünü yayarak seyret onları dimi, işte senin gibi insanlar evlerinde böyle koyun gibi oturduğu için, işçiler sokaklarda senin benim hakkını aradığında onların yanında olmadığı için bu durumda bu ülke,

senin gibi insalar için,
" benim rahatım yerinde kardeşim ben işçimiyim banamı çalışıyorlar, beğenmiyorlarsa grev yapsınlar, çalışmasınlar" demek kolay tabi,

hayat sana güzel sen boşver bunları en azıdan konuşmada adam bilelim.

ahah klasik savunma geldi.

hayır sendikaların solcuların değil benim suçummuş! suçu kendinizde aramayın hiçbir zaman zaten. "kenan evren yüzünden" "işbirlikçiler yüzünden" solcular her zaman elinden gelen herşeyi yapıyor ama halk destek vermediği için olmuyor hiçbirşey değil mi?

bi gidin ya. senin gibi olan solcular türkiyedeki en zavallı ideolojik kesim olabilir. senin kafada 10 milyon adam toplasan meydana gene devrim falan yapamazsınız. ödleksiniz çünkü, sorumluluk almaktan bile acizsiniz, pembe hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

SENDİKALAR NEDEN ORTALIĞIN ALTINI ÜSTÜNE GETİRMİYOR? NEDEN HEPSİ SİNDİ?

yav da sen de bu soruya cevap veremediniz. adam sanalım bilmemne diye hakaret edeceğine cevap ver şu soruya, veremiyorsan kapa çeneni otur aşağı. ağlamak için bir sonraki 1 mayıs'ı bekle.

ya yemişim sendikasını , sendikalar suçsuz da demedim ayrıca, onlarda düzenin yalakası , senin gibi adamlar olmasa , evinde oturup koyun gibi yaşayanlar olmasa , az biraz haklar için adalet için mücadele etselerdi en kötü etmeye çalışanlarada destek olsalardı, sendikalarada gerek kalmazdı!

hadi biz bu böyle faşist bir düzende bu kadar yalaka köpeğin içinde ödleğiz diyelim sana göre??? peki sen nesin ??? Ne yaparsın?
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

Feamer said:

adam güzel yazmış:

"Amerikan heyeti Moskova’da inceleme yapıyor. Sovyet yönetimi var o zamanlar. Fabrika geziyorlar. İçerde binlerce işçi çalışıyor. Otoparkı bomboş. Sadece bi otomobil duruyor. Soruyorlar...

- Kimin bu?
- Müdürün.
- Fabrika kimin?
- İşçilerin.

İki ay sonra Rus heyeti iadeyi ziyarete gidiyor. Benzer büyüklükte fabrika. Otoparkı hınca hınç dolu. Rengarenk, gıcır gıcır otomobiller, iğne atsan yere düşmez.
Soruyorlar...
- Kimin bunlar?
- İşçilerin.
- Fabrika kimin?
- Patronun.

Romantik palavralarla ekonomik gerçeklerin düellosudur bu..."

sırf şu örnek bile yeter ama yazının devamında da sendika örnekleri var, solcu, mayıs, kommün geyiklerinin daha farklı bir sömürü aracı olduğunun

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20463303.asp

ebleğliğin bu kadarını bir engin ardıç yapar bide sen yapmışsın şu örneğe bak liboşlar hala nasıl bu yalanları göz göre göre atmaktan sıkılmıyorlar anlamıyorum. neden yani?

bunun aracılığı ile, doğru düzgün cevap yazmak yerine laf geveleyenlere sesleniyorum, yukarda bi fikir var, sizde fikrinizi söyleyin bilmeyen bir şey öğrensin, yok liboş yok eblek, bunu mu yani
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bunun aracılığı ile, doğru düzgün cevap yazmak yerine laf geveleyenlere sesleniyorum, yukarda bi fikir var, sizde fikrinizi söyleyin bilmeyen bir şey öğrensin, yok liboş yok eblek, bunu mu yani

neyine cevap verelim adam bir şey dememiş ki orada despot ve sosyalizm yada komünizmle pek alakalı olmayan bir ülkeden alınmış ne olduğu belirsiz bir fıkra , bol bol halkı aşağılama , bilinen şeylerin tekrarından başka bir şey mi var ? boş konuşmuş işte fikir mikir yok ortada nerede fikir ? bir çözüm mü sunmuş ne yapmış ?
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

Feamer said:

neyine cevap verelim adam bir şey dememiş ki orada despot ve sosyalizm yada komünizmle pek alakalı olmayan bir ülkeden alınmış ne olduğu belirsiz bir fıkra , bol bol halkı aşağılama , bilinen şeylerin tekrarından başka bir şey mi var ? boş konuşmuş işte fikir mikir yok ortada nerede fikir ? bir çözüm mü sunmuş ne yapmış ?

işte buda bi cevap okuyan bir şey öğrendi, yalan olduğuna dair kafasındaki fikirler netlerşti...
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

ya yemişim sendikasını , sendikalar suçsuz da demedim ayrıca, onlarda düzenin yalakası , senin gibi adamlar olmasa , evinde oturup koyun gibi yaşayanlar olmasa , az biraz haklar için adalet için mücadele etselerdi en kötü etmeye çalışanlarada destek olsalardı, sendikalarada gerek kalmazdı!

hadi biz bu böyle faşist bir düzende bu kadar yalaka köpeğin içinde ödleğiz diyelim sana göre??? peki sen nesin ??? Ne yaparsın?

önce bi sakin ol champ, konuyu niye kişisele çekiyorsun? ben 1 mayıs'ın saçmalığından bahsediyorum benle ne alaka?

benim hayata bakış açım paticik'e biraz fazla gelir, bana kalsın o. ha işçi hakları falan pek umrumda değil açıkçası, herkes hayatta neyi hakediyorsa onu yaşıyor. hiçbir zaman "random" veya "başkasının suçu" değil. çok süper zengin bi insan falan da değilim sandığın gibi. kendisi için uğraşmayan bir güruha ben yardım etmem. iyilik olmuyor onun ismi. onun dersini aldım ben daha önce.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

ha işçi hakları falan pek umrumda değil açıkçası, herkes hayatta neyi hakediyorsa onu yaşıyor. hiçbir zaman "random" veya "başkasının suçu" değil. çok süper zengin bi insan falan da değilim sandığın gibi. kendisi için uğraşmayan bir güruha ben yardım etmem. iyilik olmuyor onun ismi. onun dersini aldım ben daha önce.

hayatta malesef bazı olaylar spontene gelişiyor. Örneğin oradaki insanın ailesinin ona bazı imkanlar sağlayamaması işçinin bilinçli olarak seçtiği bir şey değil ama liberal abilerimiz bunu görmezden gelip herkesin kendini geliştirme sorumluluğu fırsat eşitliği diyerek yamamaya çalışıyorlar olayı .Burda x kişinin çocuğu robertte okurken diğerinin çoçuğu tarla sürmek zorunda ise bu hakedilmiş bir durum değildir.Bana göre bunların üzerinde düşünmek ,maddi manada düşünebilecek durumu olan insanların insani yükümlülüğüdür ve bu doğrultuda bir şeyleri görüp yapmamak suça ortak olmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

sana da haklı mücadelende başarılar lol enteresansınız hakkaten.

aynen senin gibilerde bana enterasan geliyor, hayata bakışımız tamamen farklı ortak en ufak bir nokta yok , dediğim gibi boşa tartışmışım seninle gereksiz olmuş son yazdıkların yeterli oldu bana, umarım kimseye muhtaç kalmadan , sağlıkla yaşamaya devam edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

şans, random, tesadüf gibi konseptler benim için var olan şeyler değiller. senin bakış açını anlıyorum ama katılamıyorum tamamen. herkes farklı bakıyor hayata sonuçta, kendi doğrularınla başkalarını yargılamak pek sağlıklı değil bence. suça ortak olduğumu düşünmüyorum taksimde halay çekmedim diye.

çok başka yerlere gidecek muhabbet şimdi, konuyu karıştırmak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

aynen senin gibilerde bana enterasan geliyor, hayata bakışımız tamamen farklı ortak en ufak bir nokta yok , dediğim gibi boşa tartışmışım seninle gereksiz olmuş son yazdıkların yeterli oldu bana, umarım kimseye muhtaç kalmadan , sağlıkla yaşamaya devam edersin.

boşa diye birşey yok, en rezil seviyesiz tartışma bile çok minimal da olsa bişeyler katar insana herhalde.

saol sende iyi yaşarsın umarım, kaptırma kendini bu kadar sol dalgasına :P
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

Örneğin oradaki insanın ailesinin ona bazı imkanlar sağlayamaması işçinin bilinçli olarak seçtiği bir şey değil ama liberal abilerimiz bunu görmezden gelip herkesin kendini geliştirme sorumluluğu fırsat eşitliği diyerek yamamaya çalışıyorlar olayı .Burda x kişinin çocuğu robertte okurken diğerinin çoçuğu tarla sürmek zorunda ise bu hakedilmiş bir durum değildir.Bana göre bunların üzerinde düşünmek ,maddi manada düşünebilecek durumu olan insanların insani yükümlülüğüdür ve bu doğrultuda bir şeyleri görüp yapmamak suça ortak olmaktır.

modern liberalizmde bu dediğin yok.

özellikle amerikan tipi modern liberalizmin bu konuda başarısı zaten ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

@ovchinnikov

ben öyle düşünmüyorum abi, bu konu çok derin ve offtopik olduğu için girmek istemiyorum.

ama hadi şansına sefilistan'da doğdun diyelim. determinizm kafasını kabul etmiyorum ben ne olursa olsun. rags to riches örneği çok var, olay local sosyal normlara ve koşullara boyun eğmemekte. ideallerin ve iraden, seni içine doğduğun sosyokültürel çekimden koruyacak kadar güçlü ve kesintisizse gerisi hikaye.

kimi insan zengin ve rahat bir yaşama doğmayı dezavantaj bile sayabilir, çünkü kendini geliştirme gereksinimin sefilistan'da doğan gariban'a oranla çok daha düşük olur.

koşulları ve şansı suçlamak sorumluluk almaktan kaçmak demektir. insan hareketlerinin sorumluluğunu almazsa gelişemez, hatalarını görüp değişemez, arzularını gerçekleştiremez. kendin dışında başka faktörleri suçlamak dünyanın en kolay şeyi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

ne demek istediğini anlıyorum abi ama bende diyorum ki sefillik güçlü bir motivasyon kaynağıda olsa belli yere kadar bu durumu etkiler yani şudur kısacası ; sabancının oğlu entellektüel seviyesini geliştirmek için hiç bir şey yapması gerekmeden tüm gününü tiyaro - sergi - okuma vs ayırabilirken fakir insanın okumaya-izlemeye-dinlemeye ayıracak zamanı çalıştığından arta kalan 3-5 saattir çok nadir olsa da ki bence burda şans faktörü çok etkili(karşına çıkan insanlardan , gittiğin şehirlere kadar ) kötü durumdan gelip üst düzey gelir seviyesine ulaşmış insanlar sadece kendini kurtarmıştır toplumun çoğunluğu aynı yerdedir. O ulaşamayanların düşünsel manada yanında olunması gerekir bence.

"koşulları ve şansı suçlamak sorumluluk almaktan kaçmak demektir. insan hareketlerinin sorumluluğunu almazsa gelişemez, hatalarını görüp değişemez, arzularını gerçekleştiremez. kendin dışında başka faktörleri suçlamak dünyanın en kolay şeyi zaten."
buna da katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

Örneğin oradaki insanın ailesinin ona bazı imkanlar sağlayamaması işçinin bilinçli olarak seçtiği bir şey değil ama liberal abilerimiz bunu görmezden gelip herkesin kendini geliştirme sorumluluğu fırsat eşitliği diyerek yamamaya çalışıyorlar olayı .

en basitinden bir oy hakkı var ve onu iyi değerlendirmek zorunda, eğer oda yoksa onu elde etmeye çalışmalı.

şu anki türkiye özelinde maalesef bütün sosyal sorunların çıkmasında sorumlu bu ezilen kesimin, popülist yaklaşımlara pirim vermesi yatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...