Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Talking Balance with David Kim

inyourmind

Öne çıkan mesajlar

eXistenZ said:

sözde turnuvalar filan da var da. bana göre hiçbir şey ifade etmiyor balance açısından.

diyelim ki late game pvt de bi imbalance var. zayıf olan ırk late a kalmadan oyunu bitirmeye çalışıyor ve kazanıyor.

şimdi kazandı diye balanced mı oldu oyun... pft

iyide simdi terranın early gamede yapabilcegi okadar cok sey varken hiçbisey yapmadan tossun late game hasarsız gecmesine izin veriyosa, toss latede imba demekde pek mantıklı deil

diger yandan toss acgözlü gibi late game'e focus olup early game'de etkili olmayıp late'e kalmadan yenilioyosa onada imba demek mantıklı deil

ki zaten silver golddaki çapsız abidinlerin katılmadıgı bi istatislige bakmak daha verimli olr ama blizard oyunu master ve gmler oynasın diye yapmıo o yuzden dicek pekde bisi yok balance konusunda
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle istatistikler oyunun hangi aşamasında hangi ırkın daha çok kazandığıyla birlikte değerlendirilmedikçe çok yetersiz kalıyor. Böyle olunca da örneğin TvP'de Terran lehine istatistikler oluşmaya başlayınca sorunla alakasız çözümlere gidilebiliyor, Blizzard'ın en büyük hatası da bu.

Tabii daha çıkması üzerinden 2 yıl bile geçmemiş ve bu kadar farklı 3 ırka sahip bir oyun için oldukça dengeli oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk defa Spartacus'e katılıyorum.Şu balance olayını her ligi baz alarak istatislik çıkarmaları ve sonuç olarak oyun dengeli demeleri saçma geliyor çünkü Platinum oyuncusunun çektiği all-in veya bronze'un çektiği 6 pool veya Gold'un çektiği 4 gate'in Master ve GM liglerine ne kadar etkisi olacak ? Hiç...

Tamam oyunu her ligteki adam oynuyor ama baz aldıkları oyuncular genede saçma geliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

bunun all leagus olmıyanınada, arrangedinide ayarlısını ayarsızınıda verdiler zamanında az cok aynıydı, derdini zo olmasın yanı.

mesela daha 1 ay olmadı game durationa göre olanını verdiler %20 fark vardı pvtde earlyle late game arasında bakıyoruz ilgilenmeye calısıyoruz dediler.

zaten master grandmaster dısındaki ligler oyuncuları birbirine denkleşstire denkleştire dengeleniyo, masterda grandmasterda pro olmıyan oyuncunun vuracağı skill ceiling olduğun için dyüzdeler oynamaya baslıyo
Sosyal ağlarda paylaş

hayatımda içine giripte başaramadığım hiç bir konu yok
iyi bir iş hayatım
iyi bir ailem dünyalar tatlısı bir kızım var.
şimdiye kadar bir çok plaket ödül ve takdir aldım
çok büyük bankaların güvenlik sistemlerini,
DataCenter kurulumları
türkiyeye bir çok MCT ve CCNP kazandırdım
aynı zamanda epilepsi hastasıyım.
kullandığım ilaçlar memphisin dediği gibi beni çapsız ve salak yapıyo
ama her ne hikmetse eski yorumlarımıda okuyun hangi ünite nerf geleceğini bir çok High masterden daha iyi bildim.

Lütfen arkadaşlar. alt liglerdeki arkadaşlara çapsız ve salak yakıştırmasını yapmayın alınıyoruz üzülüyoruz. Unutmayın biz sizleri örnek alıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...