Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 Mayıs Kespa, OGN, GOM ve Blizzard açıklaması

_Spartacus_

Öne çıkan mesajlar

açıkcası belli bi süre öle fazla bi aksiyon olacağını sanmıyorum

yani flashtir jaedongdur, bisudur bu herifler gelecekler sc2ye ama öle aman tanrım efsane dağıtıoruz bu oyun çok kolay 100-200 apmimiz boşta kalıyor modda şu an ki sc2 oyuncularını domine etmiceklerdir.

sonuçta önümüzde Nada, Boxer vs örneği var, bu adamlar öle bi dominasyon sergilemedi, yeri geldi ii oynadılar yeri geldi ezildiler. Ben bu bw tayfasından da başta aynı şekilde bişey bekliyorum. Belli bi zaman sonra iice alışınca, adapte olunca bi kaç tanesi sıyrılır böle atiorum MVP , MMA Gibi başarılı olmaya başlar.

Yani SC2 ayrı bi oyun sonuçta, BWciler sc2 yi değiştirmicekler, kendileri ona adapte olmaya çalışcaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Nada ve Boxer BW'den SC2'ye geçtiklerinde BW'de dominant değildiler ki SC2'de de dominant olsunlar. Mesela bir MVP bile Nada ve Boxer'dan daha iyiydi BW'de, doğal olarak SC2'ye geçtiklerinde de MVP daha iyi sonuçlar elde etti.

Modern BW'de dominant olmuş ya da istikrarlı olarak iyi sonuç almış oyuncular ilk kez geçiyor SC2'ye, önceki örneklerin bununla alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Nada ve Boxer BW'den SC2'ye geçtiklerinde BW'de dominant değildiler ki SC2'de de dominant olsunlar. Mesela bir MVP bile Nada ve Boxer'dan daha iyiydi BW'den SC2'ye geçtiklerinde, doğal olarak SC2'ye geçtiklerinde de MVP daha iyi sonuçlar elde etti.

Modern BW'de dominant olmuş ya da istikrarlı olarak iyi sonuç almış ve almakta olan oyuncular ilk kez geçiyor SC2'ye, önceki örneklerin bununla alakası yok.

bi iki yere ekleme yaptım. senin mesajın eksik anlaşılabilir, tam anlaşılsın diye.

sparta'nın dediği gibi, boxer zaten çoktandır maçlara bile çıkmıyordu nerdeyse, keza nada da öyle. kendi primelarında aşırı bi dominasyon olmuş olmasına rağmen, bu ikisi + diğer sayabileceğiniz iyi bw proları sc2 ye geçtiğinde artık bi olayları kalmamıştı zaten.

insanların bisu flash jaedong stork gibi adamların neden bu kadar övüldüğünü anlaması lazım,
1. si adamlar hala en iyilerde (hep değişiyor jaedong ve stork biraz geriledi ama yine de kespa rankinglerde en üstlerdeler)
2. si 10 yıllık, her gün dünya tarafında yüzlerce kez oynanmış bir oyuna bile yeni şeyler katabiliyor olmaları. innovation yani.

adamlarda bu ışık var, bi strateji oyununda görülmeyeni görebilme, yapılmamışı yapabilme-ekleyebilme vs.

insanların aşırı saygı duymasının ve kimine göre overhype yapmasının altındaki sebepler bunlar.

bu sebeplere ben de inanıyorum çünkü, RTS zekası diye bi şey olduğunun şahidiyim yani gördüm, var böyle bi şey. türkiye'de harris, zaphod gibi adamlara bi durumu göster adamların gördükleri şeylerle benim gördüklerim çok çok farklı olur, aynı süre çalışsak bile. bu tecrübeyle sabittir yani, olmuştur da.

o yüzden işi bilen insanlar flash'a, bisu'ya baktığı zaman burda bizim yaptığımız gibi "WC'COLORON HOPSO NOOB" "BW'COLORDON COCOK OLMOZ" tarzı bakmıyorlar olaya. onlara baktıkları zaman iyi bir BW'ci değil iyi bir RTS'çi görüyorlar olay bu.

ondan sonra şu soruya geliniyor, ki bana göre asıl üzerinde durulması gereken şey budur.
-SC2, RTS zekasını ve bu doğrultuda olan exceptional performansları ne derece ödüllendiriyor ya da hakkıyla ödüllendirebilen bir oyun mu?

çoğu türk-yabancı top bw ciye sorarsanız, cevap: hayır.
Sosyal ağlarda paylaş

broodwar başlı başına oyuncu yeteneği gerektiren bir oyundu. yeteneğin varsa çok iyi oyuncusun idi.ama sc2 yeteneğin çok iyi olmasada çok iyi oyuncu olabiliyorsun.mesela hatırlayın morrow u, adam oyundaki dengesizliklerle iem şampiyonu oldu göklere çıkartıldı,yada cinro falan. sc2 hala da öyle bana göre oyun bildiğin bozuk. move a yaparak oyun kazanabiliyorsun.mesela kızarlar niye işçinin minerale gönderilmesinden rahatsızsın diye. o bile başlı başına önemli bir iş oyunun püf noktası. minerale tıklayamadığın işçiler için kaç bin mineral kaybedebiliyorsun toplayamadığı için.

sc1 amele oyunu derler ama sc1 i iyi oynayamayıp sc2 yi oynayabilen bilmiyorum ben.stork lar jeadonglarda evvelden beri oynuyordur zaten daha yeni tanışmıyordur, geçiş süreci çok olmaz. kısa süre sonra korede yeni gelecek paketle birlikte bunlarıda salarlar piyasaya.
Sosyal ağlarda paylaş

morrow niye terranı bıraktı, o kadar imbalığını kullanıp iem aldı sonra ne kattı hiç bişi,balanslar gelincede z ye geçti. koreye dünya vs kore maçlarına naptı 10 dk da eline verdiler gönderdiler.sonra bidaha kaç kere morrow izledin.

morrow bw de de kötüydü sc2 de de kötü zero bi herif. bizim tr deki 3 5 allinden öteye gidemeyin fotokopi tiplerden farkı yok işte.
Sosyal ağlarda paylaş

morrow tlo seviyesinde
tek farkı tlo gibi dogaclaması yok yerine cok güzel timingleri var

zamanında tvt banshee vs banshee all-in iken fe alıp banshee tutmayı cıkartan adam
hala daha kullanılıo iyi oyuncu ama çapı belli bencede

maximumumu bu yani
bizim çapsız ismail köybaşı gibi hiç bi ilerleme yok kaç yıldır

bide çok uzun yazmayın okıyası gelmio adamın
bide spartacus su yeni patchle ilgili bi hemen nostradamus gibi biz neler beklio bi anlatsın bakalım bu sefer tutucakmı
Sosyal ağlarda paylaş

konu ne biliyormusunuz,koreliler ezber bozuyor. şimdi yeni neler bulurlar,timing ler nasıl değişir. blizzard kespa dan alacağı raporlara göre oyuna şekil vercek. büyük ihtimalle koreli oyuncular rapor sunacaktır bu şartlar altında bu oyun şu kadar oynanır şu kadar tutar gibisinden.kespa dibini görmediği suya girmez.

stephano eyvallah cidden aşırı sağlam ama kore deki dengelere göre blizzard oyuna balanslar çakmaya başlayınca stephanonun yalayıp yuttuğu tüm timingler çöp olucak.o noktada oyunculuk becerisi çıkacak ortaya işte yeni gelen şeylerle baş edebilecekmi.

etmesini istermiyim evet,koreye kafa tutcak adamlar gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...