Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cep telefonum çalındı stratejik yardım istiyorum

Chaotic

Öne çıkan mesajlar

Çankaya'da elektronikçilerin olduğu yerde yarın öbürgün telefonunu satarlar artık,oradan 100 tlye alabilirsin belki. En kötü ihtimal Kuruçay'da en iyi ihtimal Kadifekalededir.
Polis bile üşenir oralara gidip telefonu almaya. Taş yiyecekler,hır gür çıkacak bir telefon için değer mi diye düşünürler.

Ama belki bir ihtimal aha lan telefon diye gözü açık sıradan bir izmirli almıştır oradan polis irtibat kurup elemandan alabilir.
İşin garibi benim külüstür 3210 yolda düşmüştü aradan 5 saat geçti polis irtibat kurup telefonu ayağıma getirdi. Bazen böyle de olabiliyor ama işte şans.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar gelişmeleri size bildireyim böylece başına bu konuda birşeyler gelen kişiler için de bilgi niteliğinde bir topic olsun bu.

Bugün emniyete gittim durumu izah ettim çok güzel yardımcı oldular. Bir polis memuru benimle beraber geldi. Telefonun düştüğü yere gittik etrafta kamera var mı incelemek için. Malesef yoktu fakat eğer olsa idi kamera kayıtlarına bakıp bulabilecektik böyle bir imkan var aklınızda bulunsun.

Mağdur/Şikayetçi tutanağı tutturdum. Durumu detaylı bir şekilde açıklayan bir tutanak. kimlik bilgilerimin içinde bulunduğunu ve bu bilgilerin şu an da kullanılırsa tarafımın hiçbir mesuliyet kabul etmeyeceğini belirttim. imei numaramı verdim. telefonu kapattırmadım. telekominikasyon kurumundan kilitlettirmedim. Fakat şansıma kordondaki şubesine gittim telekominikasyon kurumunun ve görevlilerle konuştum. 2 3 ay sürmesinin sebebi evrakın posta ile gidiyor olması imiş. Yarın emniyetten tutanağımı alıp savcılığa gideceğim savcılıktan arama kağıdını da elden teslim edebiliyormuşuz ve izleme kaydı açtırtabiliyormuşuz ilgili imei numarası ile ilgili. böylece telefonunuz hemen aranmaya başalayabiliyor dediler.

şu an durum bu. imei numarasını değiştirirlerse ve yedek parça olarak kullanırlarsa yapabileceğim birşey yok. verilerimi de güvenceye aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

ben herhangi bir şifre koymuyorum telefonuma. bir kere çalınmıştı. en son ablama (telefonda abla yazıyor :D) abla kontor atarmısın diye mesaj atmış(çok akıllı ya) müşteri hizmetlerini arayıp kontorun hangi telefona yüklendiğini öğrendim. sonra sahibini öğrendim. sonra (askerde oluyor bu olay) koğuşa gittim tezkerecilerden biriymiş. ismini seslendim. ordan yerden bitme şaşı bir oç çıktı. dedim bir bayan arıyor aşağan ankesorlude bekliyor. bu terlikleriyle çap çap çap koşmaya başladı. ben tam ranzaların arasından geçerken gelişine bir koydum çocuğa ortalık savaş alanına döndü. sonra tezkereciler üzerime yürüdü falan ben de olayı anlattım. adamlarda çok kızdı lan milletini anasını bacısını mı dolandırıyorsun diye. ama dövmediler. ben bi posta da onlar döver dedim ama olmadı. buda böyle bir anımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bu işin peşine düşmeyi deneyebilirsin. hani biraz etrafın varsa, sesini duyurabiliyorsan , ulusal basına çıkma şansın varsa vs. Çünkü cep telefonları artık öyle eski nokia, ericssonlar gibi değil. 1000tl 2000tl lik telefonlardan bahsediyoruz. servet yani sonuçta.

Bizim millet koyun olduğu için bunların üzerine gitmiyorlar. Yoksa zor değil sonuç elde etmek. Sadece bu işe yönelik birim kurmak lazım. Bürokrasiyi azaltacak, işlevi arttıracak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
mani said:

sen telefonu unut banka hesaplarını güvenceye al. Nüfus cüzdanı resmini çekip telefonda bırakmak nedir ? Adama ellerinle teslim etmişsin herşeyi. Kafası az çalışan ve büyük düşünen biriyse banka hesabına dadanır. adamın elinde ad-soyad , tc numarası, anne kızlık soyadı, doğum yılı, doğum yeri var.

kimin nüfuz cüzdanında annesinin kızlık soyadı yazıyor gerçekten çok merak ettim :) (tansu çiller istisna(:D)
Sosyal ağlarda paylaş

cenx said:

ben herhangi bir şifre koymuyorum telefonuma. bir kere çalınmıştı. en son ablama (telefonda abla yazıyor :D) abla kontor atarmısın diye mesaj atmış(çok akıllı ya) müşteri hizmetlerini arayıp kontorun hangi telefona yüklendiğini öğrendim. sonra sahibini öğrendim. sonra (askerde oluyor bu olay) koğuşa gittim tezkerecilerden biriymiş. ismini seslendim. ordan yerden bitme şaşı bir oç çıktı. dedim bir bayan arıyor aşağan ankesorlude bekliyor. bu terlikleriyle çap çap çap koşmaya başladı. ben tam ranzaların arasından geçerken gelişine bir koydum çocuğa ortalık savaş alanına döndü. sonra tezkereciler üzerime yürüdü falan ben de olayı anlattım. adamlarda çok kızdı lan milletini anasını bacısını mı dolandırıyorsun diye. ama dövmediler. ben bi posta da onlar döver dedim ama olmadı. buda böyle bir anımdır.

çap çap çap ahahaha yazik lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...