Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok hoş bir sohbet yazısı, mutlaka okuyun.

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

benim anlam veremediğim şey şu

ya evrime ya tanrıya inanacaksın gibi yargı var insanlarda. ikisi birden olamıyor mu yani? tanrı böyle bir sistem yaratmış olamaz mı mesela? evrim varsa tanrı yoktur diye kestirip atmak falan da ilginç geliyor, direk tanrı var evrim yalan demek de.

her şey saçma geliyor kısacası bana. sonuçta tanrının var olup olmadığını bilmemiz maalesef mümkün değil.

Tanrı olup olmaması sorun değil, İbrahimi dinlerin hepsinde Adem ve Havva var. Peki evrim varsa, bu ikili yok yani bu dinler düzmece :). O yüzden sorun çıkıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

benim anlam veremediğim şey şu

ya evrime ya tanrıya inanacaksın gibi yargı var insanlarda. ikisi birden olamıyor mu yani? tanrı böyle bir sistem yaratmış olamaz mı mesela? evrim varsa tanrı yoktur diye kestirip atmak falan da ilginç geliyor, direk tanrı var evrim yalan demek de.

her şey saçma geliyor kısacası bana. sonuçta tanrının var olup olmadığını bilmemiz maalesef mümkün değil.

yok o dediğin olayı ben de hep savunuyorum zaten de,
o koyduğum chart "evrime inanma ya da tanrıya inanma" değil, "evrimin geçerliğine inanma ve evrimin çürütüldüğüne inanma" olayı daha ziyade.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...