Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dinsiz Toplum Düşünülemiyeceği Gibi Din Eğitimi Vermeyen Okul Da Düşünülemez

Butcherofego

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

dogmalari reddeden, bilimi herseyin onune koyan bi adamin bunu soylemesi mumkun degil.

ha anca kendi kafasindakileri uygularken din, hacihoca, seyh bagimlisi insanlarin aggrosunu cekmemek icin soylenir diycem de ataturk de insanlarin yuzune karsi yalan soyliycek bi insan degil.

Halbuki, Elhamdülillâh hepimiz Müslümanız, hepimiz dindarız.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

yav said:

geri kafali sozde ataturkcu dusunce dernegi o fonta karsi da dava acacaktir rahad olun

add geri kafalı, sen ileri kafalısın he? cesarete bak.

adam doğru söylüyor neyine şaşırdın ki?

sansürcü, site kapattırmaya çalışan, burs verirken kişinin başarısına bakmayıp milleti bizden, bizden değil diye fişleyen bir dernek için über demokrat, özgürlükçü mü diyecekti adam?
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim, add dediğiniz de insanların bir araya gelmesinden oluşan bir kurum. elbette içlerinde her türden adam olacak ama böyle bir kurum-ki son yıllarda ki olaylardan sonra tarafı gayet net olan bir kurum-için geri kafalı demek ne demek? kim daha ileri kafalı, feto'nun cemaat vakıfları mı, adnan hoca'nın motorize dernekleri mi, memleketin anası bellenirken sırf kendi ceplerine giren parayı düşünmek uğruna ağızlarını açıp iki laf etmeyen-edemeyen tüsiad'mı, muhterem insanlardan kurulu müsiad'mı, yoksa başına evrim teorisi yoktur diyen adam getirilen ve tüm yönetim kademeleri de aynı zihniyette adamlarla doldurulan tübitak mı?
bu ülkede eğitim şart; şart olmasına da, insaf daha da bir şart.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

cetoritto said:

yav said:

geri kafali sozde ataturkcu dusunce dernegi o fonta karsi da dava acacaktir rahad olun

add geri kafalı, sen ileri kafalısın he? cesarete bak.

adam doğru söylüyor neyine şaşırdın ki?

sansürcü, site kapattırmaya çalışan, burs verirken kişinin başarısına bakmayıp milleti bizden, bizden değil diye fişleyen bir dernek için über demokrat, özgürlükçü mü diyecekti adam?

yukarıda senin yazdıkların ergenekon saçmalığı iddiaları ama en azından fetocanlar gibi ışık evlerindeki çocuklara zorla ağlakzade'nin amerika'da doldurduğu ağlama seanslarını izletmediklerini ya da risale-i nur denen komiklikleri okutmadıklarını biliyorum. adı üstünde ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ, Atatürkçü olmayan adama neden burs versinler?
fişleme mi? dünyanın en büyük fişleme operasyonunun fetocanlar aracılığı ile bu ülkede yapıldığını-yapılmaya devam ettiğini sağır sultan duydu, neyin fişlemesinden bahsediyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

kimin neye göre burs verdiğini nereden bileceksin, nasıl memlekette kimin müslüman olup, kimin olmadığını anlayan abilerimiz, amcalarımız var; kimin Atatürkçü olduğunu bilenlerimiz de vardır. şaşırma ve takılma buna bu kadar.

bu burs mevzusu da abartı. netizede fetocan vakıfları gibi para basmıyor ki add?! neredeyse sıfır geliri olan, üyelik aidatlarını bile toplayamayan bir dernek. tamamen kişilerin özverileri ile ayakta kalmaya çalışan bir dernek. budur.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu enteresan, fişlemeyi "fetocan" yapınca yanlış, "ADD" yapınca mı doğru oluyor? İnsaf, birazcık objektif olun.
Add kendi gelirleriyle geçinmeye çalışıyormuş, kendi gelirleyle "geçinmeye çalışan" bir kurum nasıl burs verebilir, yemeyin kimseyi.
Sosyal ağlarda paylaş

cemaat ile dernek aynı şeyler zaten. adları nurcu ve add olunca değişen birşey yok. ikisi de belli bir fikir etrafında insanları bir araya getirir, fikri genel bir kabul görmeden değiştirmek isteyenleri dışlar.

ikisi de faydalıdır, olmaları gerekir; ama türkiye'deki hemen herşey gibi teori ile pratik arasında çok fark var. kurumları folloş olan sadece devlet değil, toplumun da kurumları acaip bir halde.
Sosyal ağlarda paylaş

JsH said:

Şu enteresan, fişlemeyi "fetocan" yapınca yanlış, "ADD" yapınca mı doğru oluyor? İnsaf, birazcık objektif olun.
Add kendi gelirleriyle geçinmeye çalışıyormuş, kendi gelirleyle "geçinmeye çalışan" bir kurum nasıl burs verebilir, yemeyin kimseyi.

kaç tane add faaliyetine katıldın, hangi add'nin kasasını tuttun, kaç tane add bursu alan tanıdığın oldu? hangi add'nin kimi fişlediğini gördün? add neyi fişleyecek, devlet içinde fetocanlar gibi bir mekanizmaya mı sahip?
sen kimsin de seni yiyeceğim (yiyeceğiz, kimsek biz?)?yamyammıyım oğlum ben?
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

cemaat ile dernek aynı şeyler zaten. adları nurcu ve add olunca değişen birşey yok. ikisi de belli bir fikir etrafında insanları bir araya getirir, fikri genel bir kabul görmeden değiştirmek isteyenleri dışlar.

ikisi de faydalıdır, olmaları gerekir; ama türkiye'deki hemen herşey gibi teori ile pratik arasında çok fark var. kurumları folloş olan sadece devlet değil, toplumun da kurumları acaip bir halde.

yok canım,ikisi aynı şey değil. derneklerin bir tüzüğü var, kanuna uygun faaliyet yürütmeleri gerekir. üstelik kanuna uygun faaliyet yürütseler bile iktidar eğer işine gelmeyen faaliyetleri tespit ederse derneği kurutur.
cemaat ise itaat eden insanların bir araya geldiği, amacı sadece öbür dünyaya giden yolu hak etmek için cemaat lideri ve yöneticilerini bu dünyada ihya etmektir. tabi cemaat yandaşlarını da kollar, korur ki saadet zinciri devam etsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle ben senin oğlun değilim, buna dikkate alırsan sevinirim.
İkinci olarak, bu millet fişlemeyi ve fişlenmeyi ilk kimin ya da hangi kurumların yaptığını gayet iyi bilir, laf cambazlığı bunu değiştirmeyecektir.
Add nin kasasını tutunca herşeye hakim mi olunuyor? Bu nasıl bir bakış açısı? Add den burs almadım öğrenmek istiyorsan, aldığım kurumlar beni idare etti, hoş muhtemelen add nin açlıktan ölsem dahi burs verebileceği bir tip değilim muhtemelen, merakım da yok, o da ayrı ;>
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

kaç tane add faaliyetine katıldın, hangi add'nin kasasını tuttun, kaç tane add bursu alan tanıdığın oldu? hangi add'nin kimi fişlediğini gördün? add neyi fişleyecek, devlet içinde fetocanlar gibi bir mekanizmaya mı sahip?
sen kimsin de seni yiyeceğim (yiyeceğiz, kimsek biz?)?yamyammıyım oğlum ben?

Bursları alanı da, bursu verenileri de tanıdım.

İddia ediyorum şu dernekten burs alan 100 kişi varsa bunun 90'ının mutlaka bu dernekte bir tanıdığı, eşi dostu, ahbabı vardır.

Salt başarısıyla gelen birinin bu dernekten burs alma ihtimali çok düşük. Çünkü adamların ahbaplarından sıra gelmiyor ki? Harbiden benzin bursu veriyorlar altında arabası olan öğrenciye.

cetoritto said:

söyleyecek sözü olmayan boş konuşur.
kendi söyler, kendi dinler, kendi güler...ağlanacak haline.

düzeltelim.

söyleyecek sözü olmayan kişi işine gelmeyen yazıların altına feto resmi koyar aka ceto staylaa.

doğrusu bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...