Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

annenizin sırtına bakmayın

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

herkes istediğine inanabilir, inanacına da istediği ismi verebilir. din yüzünden çıkan onca sorun ve kavganın çözümü olan bu düşünce biçiminin bu kadar üstüne gitmeyin bence.

aynen bu. dünyada 1 milyar insan ineğe tapıp, heykellere 3 öğün yemek verip yağmur yağdığında elbise giydiriyor.

bırakın insanlar istediğine inansın. 234324 yıl tartışılsa sonucu olmayacak bir konu. Ölünce göreceğiz.
saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Bone said:

yok ben konuyu okuma zahmetine girmiyorum, o yüzden topicte "üstün ermişlik bilgileriniz" umrumda değil açıkçası.

çünkü bu tip topiclerde bir şeyler açıklamaya çalışsan da,
bir zırtapoz çıkıp "ben kuran okumadım, islamiyeti bilmem, ama gördüğüm şeyler yüzünden inananlarla istediğim kadar dalga geçerim rörörörö" moduna giriyor.

zırtapoz türlerine örnek: aquila

kiyamam

Bone baya haklı bu konuda, aquila baya baya örnek teşkil ediyor bone'un dediğine
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

Ardeth said:

Yoksa gerçek islam bu değil mi, evlenmeden önce cinsel ilişkiye girenler ya da eşcinsel olanlar günahkar sayılmıyor mu bir çok müslüman tarafından :/

Ardeth şu yazının sonlarına koydun uyduruk smiley çok ergen bir tavır bunu belirtmek istedim,çok itici ve samimiyetsiz.
sana hiç yakış
tıramadım

:/
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Burada ikisi arasında çok fark var.

Var olan ya da varlığını kabul ettiğin bir şey hakkında elbette okursun, bilgi alırsın, tartışırsın. Mesela ben elektromanyetizmanın varlığını kabul ediyorsam gidip bunun dersini alırım, kitaplarını okurum, araştırırım. Bu gayet normal.

Ama varlığını reddettiğim bir şey hakkında gidip araştırmam, onu kaale almam vaktimi harcamam değil mi? Çünkü yok sayıyorum, yoktur diyorum ötesi var mı bunun?

başlığı okuyorum başından beri ama sadece şu kısma cevap istiyorum.

Hayır, öyle olmuyor. Bu zamana kadar (din için konuşmuyorum) varlığını reddettiğim şeylerle ilgili, varlığını savunanlarca yazılmış kitapları okuyabildiğim kadar okudum ve okumaya da devam ediyorum.

çünkü benim inandığım, bir konuda sağlam bir fikir elde etmek istiyorsan, onu tüm yönleriyle araştırmalısın.

Farazi konuşuyorum zaten dini kaynakları, kitapları da okuyorum her dine ait, ama farzedelim ki bir gün bildiğim her şeyi unuttum ve ateist oldum dini kitapları ve kaynakları okumamış gibi,işte o zaman mutlaka ve mutlaka din kitaplarını okurum sadece richard dawkins veya ateizmi savunan kaynakları okumam.

Senin din görüşünü çürütmek üzerine yazmadım bunu, yürüttüğün mantığı çürütmek üzere yaptım.

Ve de gerçekten insanların gerilmesine gerek yok diye düşünüyorum. kırmayın birbirinizi...
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

paramecium yanlış biliyorsun, ateistsen cennete gidemiyorsun. ne kadar iyi bir insan olduğunun önemi yok. kuran'da yazıyor böyle tercüme hatası falan değil.

O zaman cennete gidebilmek icin müslüman olmak lazim. islama inanmayan insan icin cennet'e gtmek söz konusu degil. Lakin listede adimiz yazmayacak. Hatta allah beni tanimiyo bile olabilir. Ama bu sartlar altinda cehennem'de söz konusu olmayacak. Yani iyi bir insan olmak icin hicbir mecburiyetimiz yok, sayet islama inanmiyorsak. Okay, yarindan itibaren hayat cok farkli olacak benim icin (:D
Sosyal ağlarda paylaş

allah tekdir muhammed de elçisidir dersen ne olursa olsun gidiyosun cennete.
hadise göre cennete son giren adama iki dünya kadar yer verilecek. yani iç sıç ne bok yersen ye, baya bi yanıyosun sonra iki dünya kadar yerin oluyo. göze alıyosan yanmayı böyle yapabilirsin. müslümanların %99u böyle yapıyo zaten şuanda.
bi de şöyle bi hadis var; ilerleyen zamanlarda fitne fesata karışmak çok kolay olacak, insan irade o kadar güçlü olmayabilir o yüzden o zaman yaptığınız salih amelllerden şimdikinden daha fazla sevap kazanacaksınız.

hadi yine iyisiniz lan çakallar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...