Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

dusuncelihayvan said:

TD)Pentagram said:

dusuncelihayvan said:

Yahu sen tanımışsında ne olmuş? Adam niye millete kendini tanıtmaya çalışsın ki? Halk konseri mi verecek?
Bağcılar şahin internet cafenin gençleri Fazıl Say'ı bilse ne bilmese ne?

hacu adamın yapacağı 2 sponsorluk anlaşması kaç konser geliri çıkartır tahmin ediyormusun.

Abi bu adam gibiler bir Nihat Doğan değil, bu adama sponsor olan firmalar zaten elitizmden ödün vermiyorlar aksine böyle şeyler sponsorları için kötü bile sayılır. Kaldı ki, bu adamın sponsora da ihtiyacı yok. Sponsor olacak firmalar da zaten borusan gibi ülke de bir şeyleri değiştirmeyi amaçlayan firmalar olur.
Ama bizim angut oğlu angutlar kalkar, borusan'ı türban yüzünden yargılayıp bmw'lerini iade ederler.
(bu gerçek bu arada, çok yakın bir arkadaşım akp zengini adam türban olayının 2. gününde gitti bmw'sini iade etti borusan'a mercedes aldı)

kıt kanaat bilgim strateji olarak bunların şekil değiştirdiği, ' kazanmak gerek reiz' diyerek.Reklamın iyisi kötüsü olmaz sistemine döndüğü şeklinde.Yoksa bir insan okadar elit olup başına silah dayasalar böyle gündeme bu şekilde gelmez.düşünsene buzlu badem sever şöyle 60 yaşındakı permalı kürklü abla nette nihat doğan vs fazıl say görüyor.????????? demez mi
Sosyal ağlarda paylaş

Piyanist adam niye kendini tanıtmaya çalışsın denmiş, tanıtmaya çalışacak elbet, çünkü ufak bir kitleye hitap ediyor normalde ve az tanınıyordu başlarda.

Oysa sanatçı pohpohlanmak ister sevilmek ister bilinmek saygı görmek ister, sponsor şu bu bağlamayacaksa bile bu egosundan dolayı daha çok tanınmak ister.

Kaldı ki bu kendini her konudan anlayan bir deha falan sanıyor, o yüzden ayrı bir medya maymunu oldu çıktı son zamanlarda, 3-5 sene sonra bakmışsın vekilliğe aday olmuş.

Herşeyi geçtim o kadar saygınsa o kadar elitse o kadar düzgünse Hande Ataizi gibi 1 numaralı magazin malzemesi olan hatta gündem olacam diye tuvalet pencerelerine sıkışan, çıplak pozlar veren vs vs bir kadınla niye onca zaman sevgili kaldı??
Yemişim öyle elitliği öyle saygınlığı ya geçiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah said:

mardox said:

ohyeah said:

Akplinin dediği saçmalık da Ömer Hayyam kimdir yav? Sufiliğin daha ilk basamaklarından geri dönen, şarap düşkünü ve dünyevi düşkünlüklerinden dolayı yapamadıklarına yazıp söven bir adamdan bahsediyoruz. Helal valla

önce ömer hayyam kim öğren, mollalardan başına ne gelmiş oku öyle gel.

Paticikte son zamanlarda meydana gelen olay da bu. Ekrandan ne kadar okuduğumu anlıyor insanlar. Mollalar ile ömer hayyam ne alaka? Hadi alakayı geçtim burada örnek gösterilen ömer hayyam ile kadın ve şaraptan başka bişey istemeyen adamdan bahsediyoruz farkında mısın ? Daha ilk zorlukta, ilk basamakta bulunduğu konumdan geri dönüp devamlı rubailerinde dinin - kendine göre- anlayamadığı noktalarını yazan adam bu.

ömer hayyamı okumuş biri dünyevi zevklerine yenik düştü diye olayı basitleştirmezdi.
ömer hayyam başarılı bir bilim adamıydı, şu anda kullandığımız takvime çok yakın bir takvimi bulduğundan bahsedilir (çalışmaları yakıldığı için kesin kanıtlar sunmak zor). mollalar ise ömer hayyam zamanında tahtı ele geçiren radikal islamcılardı. ömer hayyamın bütün çalışmalarını ve rasathanesini yaktılar. yani baskıcı rejimlerin bilime uyguladığı sansür örneklerinden biriydi ömer hayyam. bu yüzden rubailerinde eleştrdiği dinciler bunlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

hayyam'a yakıştırılmış binlerce çakma rubaiden biri bu. hayyam'a ait değil. hayyam'ın tarzında bi kere asla basitlik ve seviyesizlik sözkonusu değil. sefahat arzusunun bolca vurgulandığı anarşist bir ruh görülür genelde rubailerinde. "hayyam'ındır" denen rubaide muhakkir bi ucuzluk görüyorsanız direk şüphelenin. hatta istiyorsanız bilinen eserlerine bi göz atın: http://www.hayyam.com/omer-hayyam/dortlukler/

hayyam tarzı için örnek:

Cennette huriler varmış, kara gözlü;
İçkinin de ordaymış en güzeli.
Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz:
Bak, bir yanda şarap, bir yanda sevgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Tatarım, bu konuda aynı düşünmüyoruz. O adamın Türkiye'de tanınmaya ihtiyacı yok, zaten onun izleyicisi belli. Yurtdışında da zaten bilen biliyor ve gereken dünyalığını da yapmış çoktan. Adamın yaptığı AYDIN SORUMLULUĞU. Bu kadar korkağın olduğu sanat dünyasında böyle adamlar lazım. Yahu düşünsene Türkiye'nin <> ya da <> profilinin nihat doğan'dan ibaret olduğunu? ki ne yazık ki çoğunluk aynı kafa.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

SeaGle said:

Amaç Sam reyize hakaret değil, o eğlenceli topiği hafızalarda tutmak. O yüzden yasak değildir muhtemel.

yasaktır, yasaktır. ben de hepinizin anladığı şekilde hakaret etmedim ki o herife. ben ban aldıysam sen de alacaksın olm, kurtuluşun yok.

Şikayet et o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

cetoritto said:

SeaGle said:

Amaç Sam reyize hakaret değil, o eğlenceli topiği hafızalarda tutmak. O yüzden yasak değildir muhtemel.

yasaktır, yasaktır. ben de hepinizin anladığı şekilde hakaret etmedim ki o herife. ben ban aldıysam sen de alacaksın olm, kurtuluşun yok.

Şikayet et o zaman?

olm ben sen miyim?
B)-
o sana yakışır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana oğlum lafını kullanma mümkünse, benim senin yaşında abim var. Oğlum diye hitap edebilecek yaşta değilsin o yüzden, lütfen.

Bir kişinin şahsına küfür ya da hakaret edilmişse de kimin gözüne çarparsa şikayet eder zaten, bunda anormal bir durum yok. Böyle birşey varsa ve şikayet etmiyorsan, bu da övünülecek bi durum değil zaten.

Konuyu da kişisel tartışmaya çekip allak bullak etmeyelim arzu edersen.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bana oğlum lafını kullanma mümkünse, benim senin yaşında abim var. Oğlum diye hitap edebilecek yaşta değilsin o yüzden, lütfen.

Bir kişinin şahsına küfür ya da hakaret edilmişse de kimin gözüne çarparsa şikayet eder zaten, bunda anormal bir durum yok. Böyle birşey varsa ve şikayet etmiyorsan, bu da övünülecek bi durum değil zaten.

özür dilerim yahu :)
ne kadar alıngan adammışsın, bana sallayıp dururken böyle hassas bir adam olduğun anlaşılmıyordu yahu, kusuruma bakma...ahahahahah.
ispikçilik konusuna gelince de....dediğim gbi ben sen değilim.
kişisel tartışmaya çekmek için bir gayretim yok, Türkçemizdeki inceltme-sevgi eki olan cık-cik'i bir adamın takma isminin arkasına koydum, yahu millet başka manaya çekti, senin gibi iyi ahlak sahibi adamlar da şikayet ettiniz beni, netidede ban yedim. yaptığım şey durum tespiti, eğer sen bunu kişisel tartışmaya çekmek olarak algılıyorsan o başka.
Sosyal ağlarda paylaş

evet çetintaş dönmüş ama lütfen bi zahmet kişisel iğnelemelerle başlayıp daha ilerilere gidecek şekilde ithamlarda bulunmayın yine birbirinize. "senin gibiler..." gibi formatlarda yazı yazdığımız sürece hepimiz ban tehlikesi altındayız. çetintaş senin ban yemen de benim gözlediğim kadarıyla tek bir kelime sebebiyle falan değil. umarım düşünecek vaktin olmuştur bu konuyu. samcık meselesi bardağı taşıran damla oldu sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

yok, senin de payın vardı, gayet net hatırlıyorum olayı. yazdıklarımın işinize gelmediği muhakkak ama şurada kimseye bilerek veya isteyerek tek bir küfür ettiysem adam değilim. düşünmek konusuna gelince, benim işim düşünmek, ekmek paramı düşünerek kazanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Kasıntıyı kest
Sosyal ağlarda paylaş

bir insan sadece yazı yazılan bi yerde ban yiyorsa kusura bakma ama "senin de payın vardı" gibi bahanelere sığınacağına nasıl bir hata yapmış ona bakmalıdır.

senin yazdıkların kimin işine gelmemiş? bu forumun çoğunluğundan farklı söylediğin ne var? forumdaki genel görüşün paralelinde ama daha sivri ve dahası daha hakaretkar bir üslüp sahibi olduğun için fazla tepki aldın. yoksa bu forumda daha önce söylenmemiş hangi görüşü söyledin de kimin işine gelmedi?

malesef dakka bir gol bir hesabı başlamışsın yine saydırmaya:

cetoritto said:

içindeki türlü kılçığa, camia evladına, ergen züppeye rağmen paticik'ten hoşlanmamın nedeni de bu.

sen fikrini yaz, sana mı düşüyor insanlara etiket yapıştırmak? yaz fikrini, karşı çık başkasının yazdığına geç git. kötü lakırdı etmek zorunda mısın? hadi diyelim zorundasın biz kötü lakırdı dinlemek zorunda mıyız? illa küfür edeceksen yazdığın yerden sesli et, buraya yazma.
Sosyal ağlarda paylaş

bak ben senin yazdığın her şeyi okumadım, neden çünkü seninle ilgili değişmez bir önyargım var, tıpkı senin ve arkadaşlarının benim hakkımda olduğu gibi. ne yaptım, son alıntının altındakileri okudum, yine provokatörlük yapıyorsun, yine olmayan şeyi varmış gibi yazıyorsun, yine ispikçilik yapıyorsun. oysa ki senin benim yazdıklarımı okuma zorunluluğun yok, benim adımı gördüğünde okumazsın, olur biter. bu tavrınla mı demokrat olduğunu iddia ediyorsun? neyse, üzüyorsa yazdıklarım seni ve arkadaşlarını, okumazsınız olur biter. güzel insanlar var, okumaktan keyif aldığım ve yazdıklarımdan keyif alan. onları okumak ve onlara yazmak istiyorum. gölge etmeyin, başka ihsan istemem sizden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...