Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Komşularla full atar politikasına resmi olarak geçildi

mani

Öne çıkan mesajlar

türkiye iranla olan ilişkilerini korumak için kesinlikle rusya'yla arasını iyi tutmak zorunda çin ve afganistan'ın etkisini de yok sayamayız ama çin milyarlık nüfusuyla dünyayı çok da umursamama hakkına sahip o yüzden WILDCARD diyebiliriz çin için yani sağı solu ne yapıcağı belli olmaz öte yandan amerika dediğini yaptırma konusunda senelerdir kendini kanıtladı ve dediğini yapmayanların ne halde olduğunu görüyoruz ancak türkiye'deki mcdonalds ve coca cola satışlarını da göz önünde bulundurursak şirketler ve yahudiler tarafından yönetilen amerika'nın bu saatten sonra bu derece pazar haline gelmiş türkiye'ye güç uygulaması uzak bir hayalden ibaret onun için türkiye'nin rusyayla ve dolayısıyla iran'la olan ilişkilerini iyileştirmek için bundan daha iyi bir fırsat göremiyorum ancak başımızdaki yöneticilerin olaylara aynı şekilde bakmadığı çok açık bu da tek bir soruyu getiriyor akıllara türkiye şimdi ne yapacak? türkiye'nin önünde tek bir yol görebiliyorum o da çakıl taşlı bi yol rahatsız bi yol fakat ucunda ışık görebiliyorum yani türkiye için hala umut var ancak türkiye kartlarını iyi oynamak zorunda ve bunun için en az üç çocuk yapmalıyız
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda ne olacağı hiç belli değil ortadoğu'da. kesin çizgiler çekip, sonuna kadar kimin arkasında ya da karşısında duracağın konusunda kendini bağlamak için hiç uygun bir zaman değil.

orada bir boklar olacak ve birileri tetiği çekecek. o zamana kadar bir öyle bir böyle en güzeli zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

rusya için bölgede türkiye nin güçlenmesi dezavantaj.çünkü türkiye abd müttefikliğini düşününce iran karşısında güçlü türkiye tüm rusya politikalarını batırcak.türkiye ile iran aynı çizgide bulundukça bi noktada abd ilede bulunmuş olucak.rusya da bunu istemiyor haliyle.

iran ,türkiye nin abd ye rağmen iranla politika yapmasını görmezden gelip kuru kuruya rusya ya böyle piyon olması kendisine kötülük.meshep olarak suriye yi kendisine kalkan tutmak istemesi haklı bahane ama sonuçta ihale irana patlıcak.iran toplum olarak rusya değil türkiye ile müttefik olma taraftarı olucaktır.

iran halkı ile karşı karşıya gelemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

türkiye iranla olan ilişkilerini korumak için kesinlikle rusya'yla arasını iyi tutmak zorunda çin ve afganistan'ın etkisini de yok sayamayız ama çin milyarlık nüfusuyla dünyayı çok da umursamama hakkına sahip o yüzden WILDCARD diyebiliriz çin için yani sağı solu ne yapıcağı belli olmaz öte yandan amerika dediğini yaptırma konusunda senelerdir kendini kanıtladı ve dediğini yapmayanların ne halde olduğunu görüyoruz ancak türkiye'deki mcdonalds ve coca cola satışlarını da göz önünde bulundurursak şirketler ve yahudiler tarafından yönetilen amerika'nın bu saatten sonra bu derece pazar haline gelmiş türkiye'ye güç uygulaması uzak bir hayalden ibaret onun için türkiye'nin rusyayla ve dolayısıyla iran'la olan ilişkilerini iyileştirmek için bundan daha iyi bir fırsat göremiyorum ancak başımızdaki yöneticilerin olaylara aynı şekilde bakmadığı çok açık bu da tek bir soruyu getiriyor akıllara türkiye şimdi ne yapacak? türkiye'nin önünde tek bir yol görebiliyorum o da çakıl taşlı bi yol rahatsız bi yol fakat ucunda ışık görebiliyorum yani türkiye için hala umut var ancak türkiye kartlarını iyi oynamak zorunda ve bunun için en az üç çocuk yapmalıyız

sonunu harika baglamissin kardes. tebriks
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

6 ay önce esatla bal şekerdik,kol kola fotolar cekiliyordu,sınırları kaldırcaz diyorduk,noldu

şimdi şuan ki en iyi arkadaşın bildiğin bir büyük suç olarak hareket yapsa sen onla normal bişi yok muş gibi mi sürdürürsün arkadaşlığını? sen defalarca uyarıp gel etme eğleme dediğin halde?yada sen o böyle tavır alsan sen yanlış mı yapmış olursun?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

"nutella yerim" said:

6 ay önce esatla bal şekerdik,kol kola fotolar cekiliyordu,sınırları kaldırcaz diyorduk,noldu

şimdi şuan ki en iyi arkadaşın bildiğin bir büyük suç olarak hareket yapsa sen onla normal bişi yok muş gibi mi sürdürürsün arkadaşlığını? sen defalarca uyarıp gel etme eğleme dediğin halde?yada sen o böyle tavır alsan sen yanlış mı yapmış olursun?

:=)

devletler arası iliskiyi arkadaşlık iliskisi gibi ele alırsak söyle yapardım,önceden bu kadar büyük şerefsizlik yapcak bi adamı adam gibi tartmadan hayatımın merkezine sokmazdım,en iyi arkadaşım yapmazdım,ha bu cins adamlarla yatıp kalkıyorsam bende de bi yavsaklık vardır demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

hacı bunlarda kanki değil,erdoğanı kucaklayarak karşılıyor ahmedinejat ama gel gör bak rusya ne derse onu yapıyor.tr gidip mısırda libyada halkı korur politika güderken,sınırında hatta kendi insanıyla akrabalarının böyle olayında bişi yokmuş gibi davranmakta bu kez kendisi ile çelişir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...