Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak köpeği saldırısı / Bir turist öldü

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1 kez güncelleyerek bu cümleyi yazdığına bakılırsa konuyu bayağı düşünüp taşınmış olmalısın. sen hangi taraftansın? ya da konuya ilişkin görüşlerin neler? merak ettim doğrusu.

1- bu arada panter emeller denilen taraf, insana zarar veren, kuduz, hastalıklı, saldırgan köpeklere ilişilmesin, onlar istediği saldırganlığı yapsın demiyor. yalnızca nasıl ki, trafik kazaları nedeniyle insanlar zarar görüyor olduğu için, araba olayı kaldırılsın, motorlu araçlar trafiğe çıkmasın denmiyorsa, kimi köpekler nedeniyle tüm köpeklere tavır alınmasın, tam tersine sokak hayvanlarının sefaletini giderici insani çözümler bulunmaya çalışılsın,önlemler alınsın diyor.

2- hayvanlardan korkup, hatta nefret edenlerin çoğu ise, hayvanların itlaf edilmeleri, ya da şehirlerin dışında, yaşamlarını devam ettirmelerinin çok zor olacağı alanlara sürülmelerini istiyor. köpek ve hatta bir kısmı kedilere öylesine düşmanlar ki, bunların hangi yollarla gözlerinin önünden kaldırılacağı, sadece kendilerine ait olduğunu düşündükleri yaşam alanlarından hangi yollarla uzaklaştırılacağı umurlarında bile değil. yeter ki etrafta neredeyse insan dışında bir canlı olmasın gibi bir bakış açıları var çoğunun. ''beni ve çevremdeki beton yığınını olabildiğince rahat bırakın'' gibi bir zihniyet içindeler.

3- bir de arada, gerçekten çevresinde sokak hayvanı görmek istemeyip, ama barınak v.s gibi biraz daha insani çözümler önerenler var.

3 gurup var yani bana sorarsan.
Sosyal ağlarda paylaş

bir şeyler yazmaya geldim de yazılmış çoğu zaten. kuduz aşıları vs yapıldıktan sonra bir sokak köpeğinin zararlı olma ihtimali oldukça az. Belediye de saldırgan olanları toplayabilir zaten, hepsi toplandığı takdirde onların koyulabileceği bir yer yok. olaya bakış açınız yanlış, tüm köpekler toplatılıyorsa, tüm arabalar da toplatılsın. Ama çözüm bu değil, çözüm kötü araba kullananlara yaptırım uygulamak olduğu gibi, diğer durumda da saldırgan köpeklerin toplanması. İnsana canlı muamelesi yapıyorsanız, çevresine zararı olmayan köpekler de canlı muamelesi yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu vahşeti yapan insan olabilir mi?
Kastamonu’da 6 yavrusu olan bir sokak köpeğinin, sokak ortasında üzerine kızgın yağ dökülmesi hayvanseverler ve yetkilileri harekete geçirdi.

bu-vahseti-yapan-insan-olabilir-mi

devam, yazın kusun kininizi ki insanlar gaza gelip sağda solda kedi köpek öldürmeye devam etsinler

bu konu neden patipet başlığı altında ona bile anlam veremiyorum

aferin sizlere
Sosyal ağlarda paylaş

pati pet başlığında olmasına ben de anlam veremedim. sanki '' al işte sevdiğiniz hayvanlar neler yapıyor'' der gibi.

adam köpekler tarafından öldürüldüğünden beri (ki ölüm nedeni köpek saldırısı olmayabilirmiş) eryaman, konya ve karea'nın yazdığı son olayda kaç köpek öldü, işkence gördü. bunlar ne medyada ne bu sitede gereğince yer aldı. onların işkence ile ölümü, insan ölümü kadar üzücü değil çoğu kişi açısından. insan beyni nasıl faşizm, ırkçılık, vahşeti bu denli kabullenici hatta savunucu ve destekleyici olabilir aklım almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi her insanla bir tutmamak gerek bence de... insanların çoğundan daha duyarlı, daha vicdanlı, daha değer bilir, hatta kimi zaman daha zeki, daha sevgi dolu, daha az vahşi olduğunu düşünüyorum genelde köpeklerin. çoğu zaman insanla bir tutmak hakaret oluyor hayvana.
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 aydır sokak köpekleri saldırısına maruz kalıyorum. Yazdım forumda daha önce bunu. Daha 1 kere bile vurmadım hayvanlara ki montumu bile parçaladılar 1 keresinde. Ama geçen akşam genç kıza saldırdılar evden fırlayıp kovaladım hayvanları. Kız feci ürkmüştü. Ben bu hayvanları 3 kere beykoz belediyesine 1 kere istanbul büyükşehir belediyesine şikayet ettim sonuç 0. Şimdi ne yapmak lazım bunlara. Hayvanlar sebepsiz saldırıyor, belediye hiçbirşey yapmıyor, elinde sonunda birisinde patlayacak olay...

Sokak köpeklerine normal köpek gözü ile bakmak saçma, ben çekiyorum aylardır sebepsiz yere saldırıyor hayvanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

"Tatar Ramazan" said:

şimdi de sayı kıyaslaması mı yapacaksınız, sizden bir gitti bizden 3 gitti falan diye savaş mı bu lol

atılan postlardan şöyle bir sonuca ulaşabilmek değişik bir zeka düzeyi gösteriyor. ilginçmiş...

Ya sorunların var sanırım insanlarlan ilgili o yüzden pek cevap vermek istemiyordum.
Ama böyle zeka düzeyi zart zurt şeklinde terbiyesizlik yaptığın için mesajını sana tekrar göstereyim, gerçi anlayabilir misin bilemem ama olsun
idilik said:

adam köpekler tarafından öldürüldüğünden beri (ki ölüm nedeni köpek saldırısı olmayabilirmiş) eryaman, konya ve karea'nın yazdığı son olayda kaç köpek öldü, işkence gördü.
bunlar ne medyada ne bu sitede gereğince yer aldı. onların işkence ile ölümü, insan ölümü kadar üzücü değil çoğu kişi açısından

Altı çizili yerde bariz sayı karşılaştırması yapıyorsun, boldlu kısımda da insanlan köpeği bir tutuyorsun, yok aslında pardon sen insanı köpeğin de altında sayıyormuşsun diğer postlarına bakınca daha net görülüyor

Neyse takıl sen hayal dünyanda, bence tartışmaya değer bişey yok ortada. Sokak köpeği modern toplumda olamaz, ya barınak ya uyutulma olmalıdır nokta.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
devam, yazın kusun kininizi ki insanlar gaza gelip sağda solda kedi köpek öldürmeye devam etsinler

muhauahuahuahuah

kesin burayı okuyup "peki! tamam! gaza geldim oy aman! gidip etrafta km2'ye düşen hayvan sayısı, km2'ye düşen insan sayısına kıyasla insanlar için tehlike oluşturacak kadar fazla ise gidip bunları da uzaklaştırma, sayılarını dağıtma imkanı da yok ise bir koşu üstlerine kızgın yağ dökeyim" demiştir.

hem gerekli eğitimi aldıktan sonra, hayata devam etmesini sağlayacak bir de motivasyon oldukça bir insanın zararlı olma ihtimali oldukça az. yasalar da saldırgan olanları toplayabilir zaten.
PS:
said:
kuduz aşıları vs yapıldıktan sonra bir sokak köpeğinin zararlı olma ihtimali oldukça az. Belediye de saldırgan olanları toplayabilir zaten

o değil de
son kez gözünüzü kapatırken, son nefesinizi verirken çocuğunuzu ve gelecek nesilleri düşüneceksiniz ve işte tam o anda diyeceksiniz ki
"neden çocuğuma uçan otomobilleri bırakacak kadar sanayileşemedim?"

son anda demeyin. çünkü pişmanlık iyi değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Ama böyle zeka düzeyi zart zurt şeklinde terbiyesizlik yaptığın için mesajını sana tekrar göstereyim, gerçi anlayabilir misin bilemem ama olsun
idilik said:

adam köpekler tarafından öldürüldüğünden beri (ki ölüm nedeni köpek saldırısı olmayabilirmiş) eryaman, konya ve karea'nın yazdığı son olayda kaç köpek öldü, işkence gördü.
bunlar ne medyada ne bu sitede gereğince yer aldı. onların işkence ile ölümü, insan ölümü kadar üzücü değil çoğu kişi açısından

Altı çizili yerde bariz sayı karşılaştırması yapıyorsun, boldlu kısımda da insanlan köpeği bir tutuyorsun, yok aslında pardon sen insanı köpeğin de altında sayıyormuşsun diğer postlarına bakınca daha net görülüyor

Sokak köpeği modern toplumda olamaz, ya barınak ya uyutulma olmalıdır nokta.

ha mantıklı bir açıklama yaptın yani?!
e herkesin algılama ve zeka düzeyleri elbette farklı. burada bir çok kişi yazdıklarımı, he ''sizden 1 bizden 2 gitti'' şeklinde algılamayacaktır eminim. bu da sözünü ettiğim konularda bir değişkenlik olduğunun göstergesidir. bunu ifade etmenin terbiyesizlik olduğunu sanmıyorum. moral konularda da herkes farklı düşünüyor yani.

SenariouS said:

Ben bu hayvanları 3 kere beykoz belediyesine 1 kere istanbul büyükşehir belediyesine şikayet ettim sonuç 0.

yazılı başvuruda bulundun mu? işe yarayabilir.

Karea said:

burada söylenmek istsneni nasıl bu kadar yanlış anlamışsın dasaaa şaşırdım. genel olarak medya ve toplumun bakış açısından söz edildiğini anlayamamış olamazsın. ama hayvan hakları savunulduğunda otomatik bir tepki verme gereksinimin varmış gibi gözüküyor ki karea'nın sözünü ettiği de tam olarak bu bana kalırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

3-4 aydır sokak köpekleri saldırısına maruz kalıyorum. Yazdım forumda daha önce bunu. Daha 1 kere bile vurmadım hayvanlara ki montumu bile parçaladılar 1 keresinde. Ama geçen akşam genç kıza saldırdılar evden fırlayıp kovaladım hayvanları. Kız feci ürkmüştü. Ben bu hayvanları 3 kere beykoz belediyesine 1 kere istanbul büyükşehir belediyesine şikayet ettim sonuç 0. Şimdi ne yapmak lazım bunlara. Hayvanlar sebepsiz saldırıyor, belediye hiçbirşey yapmıyor, elinde sonunda birisinde patlayacak olay...

Sokak köpeklerine normal köpek gözü ile bakmak saçma, ben çekiyorum aylardır sebepsiz yere saldırıyor hayvanlar.

o köpekler hep orda mıydı.eskiden saldırıyorlar mıydı.bunlar önemli

eğer birden degiştiyse köpekler kesin biri kötü davranıyordur

yemek vermeyi denediniz mi mesela etki edebilir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
burada söylenmek istsneni nasıl bu kadar yanlış anlamışsın dasaaa şaşırdım. genel olarak medya ve toplumun bakış açısından söz edildiğini anlayamamış olamazsın. ama hayvan hakları savunulduğunda otomatik bir tepki verme gereksinimin varmış gibi gözüküyor ki karea'nın sözünü ettiği de tam olarak bu bana kalırsa.

valla ben de tam aksini kavrayamadığımiçin bunu yazdım aslında.

yahu insanların bu durumlara tavrı belli, şimdi yapılacak iki şey var. ya zorlayıp "hayvanseverlerin insandan nefret edip onların saldırıya uğramasını dahi normal bir olay gibi göstermesi"gibi uç bir algılamaya kayacak saçmalık içinde kaybolunacak.

çok dolaylı anlatım oldu bu; insanlar feministleri sevmezler. çünkü, zamanında feministlerin salak olanları feminist değil erkek düşmanıydılar sadece. Sıradan halk da onları böyle belledi senelerce.. aynı yanılgı -evet hayvanseverler için de geçerli.

devam ediyorum açıklamadan sonra; ya da daha orta yol bulunacak ve mesela taraflardan birisi diyecek ki "evet, başıboş dolanan itin fazlası hakikaten zararlıdır. ufaktan gördünüzse dışarıda başıboş dolanan köpecik, alın sahiplenin sokaktan kurtulsun işte. eksilmiş bir hayvan en azından sokaktan eksilmiş bir hayvandır be!"

ama "yooook benim köpeğim adam ısırmaz, sorun çıkartmaz!" denildiğinde

hadi lan oradan seviyesinde bir tepkiyi hakkedilyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

3 kere internetten 1 kere telefonla başvuru yaptım. Dedemde bir kere belediyede başvuru yaptı. Yapabilecekleri bişey yokmuş.

Köpekler önceden orda mı bilmiyorum. 4 ay oldu taşınalı hayvanlar ilk günden saldırıyorlar bana.

Yemek denedim hala yapıyorlar.

Çözüm yok... Varsada ben bulamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

panter emel gibi davrandigin icin yanlis anlasiliyodur demek istediklerin belki?

sayfanin basinda sen hangi taraftansin diye sormussun mesela. ne bu savas mi var da taraflar olucak?

sen de yanlış anlamışsın, tam tersine olayı taraflandıran kişiye verdiğim kinaye içeren cevaptı o. bak sen de aynı taraflandırmayı yapıyorsun. panter emellik ne ya? küçümsenmesi gereken bir kişi öyle mi? tek başına belediyeler ve hayvanlardan nefret eden insanlarla mücadele ettiği için mi? bu soruyu ciddi anlamda soruyorum, tam olarak bilmediğim için... ne yapmış bu denli tepki çekecek, gerçekten bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hayır 2 metre adamım korkuyorlarda gavatlar. Artık çantamda küçük bi sopa var fazla yaklaşırlarsa çıkartmam yetiyor. Biri feci dövmüş bunları... Hem acıyorum, hem de sinirleniyorum... Belediyenin bu tip sorunlu köpekler için daha fazla barınak yapması lazım. Barınak varda beykozda tolmuş taşmış...
Sosyal ağlarda paylaş

hayvanlar korktuğu için saldırıyordur zaten, ha sen de dövsen senden de korkacaklar fakat kalabalık oldukları zaman sen de üstüne korktuğunu belli edersen yine saldırırlar. en mantıklısı suyuna gitmek abi, et pişirdiğin gün koy önlerine et suyundan biraz ekmekle, 1-2 seferde sahip bellerler seni korurlar bile.
Sosyal ağlarda paylaş

barınaklar yeterli değil. dolayısıyla çözüm değil. hayvanları öldürmek, ormana şuraya buraya atmak ta çözüm değil. sokaklarda aç, susuz, korunaksız, bir de insanlar tarafından dövülüp işkence edilen hayvanlar zamanla, özellikle de sürü halindeyken saldırganlaşabiliyor.

kişilerin ve örgütlerin; bir politika geliştirilmesi, insani çözümler bulunabilmesi konusunda devlet ve belediyelere baskı yapmaları, avrupa, amerika'da olduğu gibi kişi ve örgütlerin konuyla ilgili farkındalık düzeylerinin artıp, güçlerinin elverdiğince bağışta bulunmaları gerekiyor.

paticik profiline bakıldığında bile ütopik gözüküyor ne yazık ki... ama hiç değilse bu hayvanseverlik bilincine sahip olan kişiler, ev ya da dükkanlarının önüne su ve mama koysalar, (otel-motel gibi yerlerde ne biçim yiyecek ziyanı oluyor örneğin) hayvanlar hem belli bir bölgede toplanmaz, hem de çok sefil olmayacakları için, özlerine dönüp, daha dostane davranırlar.

elbette her şeye karşın çeşitli nedenlerle saldırgan hayvanlar olabilir. bunlara belediyenin müdahalesine eleştirel bakan hayvansever olacağını sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...