Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak.

Vendy

Öne çıkan mesajlar

şu sıra başbakan kız cocuklarını okutun vs. derken tv ekranlarında kadınlar hakkında bunları içeren kitabın müfredata konması manidar.

nisa 34: erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. fakat itaat ettikleri takdirde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki allah çok yüce ve büyüktür.'

nisa 3: ve eğer yetimler konusunda adalete riayet edemeyeceğinizden korkarsanız, o taktirde hoşunuza giden (size helâl olan diğer) kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikâhlayın. fakat, eğer (onlara da) adaletle davranamayacağınızdan korkarsanız o zaman bir tane ile veya elinizin altındaki sahip olduklarınızla (cariyelerinizle) yetinin. işte bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

talak 65: kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. kim allah’a karşı gelmekten sakınırsa, allah ona işinde bir kolaylık verir.

rahman/55/56. orada, bakislarini yalniz eslerine cevirmis, daha once ne insan ve ne de cinlerin dokunmus oldugu esler vardir.
rahman/55/57. oyleyken, rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlarsiniz?
rahman/55/58. onlar yakut ve mercan gibidirler.
rahman/55/70. oralarda iyi huylu guzel kadinlar vardir.
nisa/4:11: allah size, çocuklariniz hakkinda, erkege, kadinin payinin iki misli (miras vermenizi) emreder.
bakara / 282: iki kadının tanıklığı bir erkeğin tanıklığına bedeldir.
duhan/44/54. bu boyledir; onlari iri siyah gozlu hurilerle eslendiririz.
tur/52/19-20. onlara soyle denir: "islediklerinizden oturu, dizi dizi tahtlara yaslanarak afiyetle yiyin icin.onlara, ceylan gozlu esler veririz."
Sosyal ağlarda paylaş

islamdan başka dine/inanca bağlı olanlara şunları söyleyen,bütün dünya dinlerini/inanclarını kucaklayan bir kitap aynı zamanda,islam dini sevgi barış kardeşlik dini.

cuma 5: tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir.
bakara 65: şüphesiz siz, içinizden cumartesi yasağını çiğneyenleri bilirsiniz. biz onlara, “aşağılık maymunlar olun” demiştik.
bakara 171: ve o kâfirlerin (keferû) durumu, haykırması sebebiyle bağırıp çağırmadan başka bir şey işitmeyen (anlamayan) kimsenin durumu gibidir. (onlar) sağır, dilsiz ve kördürler. bu yüzden onlar akıl edemezler (idrak edemezler).
a’râf 176: ve şâyet dileseydik onu, onunla (âyetlerimizle) elbette yükseltirdik. ve fakat o dünyaya meyletti ve hevasına (nefsinin afetlerine) tâbî oldu. artık onun hali, köpeğin hali gibidir ki; onunla ilgilensen de solur, onu terketsen de (kendi haline bıraksan da) solur.
a’râf 179: ve andolsun ki; cehennemi, insanların ve cinlerin çoğuna hazırladık (yarattık). onların kalpleri vardır, onunla fıkıh (idrak) etmezler. onların gözleri vardır, onunla görmezler. onların kulakları vardır, onunla işitmezler. onlar hayvanlar gibidir.
furkân 44: yoksa onların çoğunun, işittiğini veya (böylece) akıl ettiğini mi sanıyorsun? onlar sadece hayvanlar gibidir.
tevbe 28: ey âmenû olanlar (allah'a ulaşmayı dileyenler)! müşrikler sadece `bir necistir (pisliktir).`
mâide 60: de ki; "bundan daha şerli olup, allah'ın katında kesinleşmiş olan cezayı, size haber vereyim mi? onlar, allah'ın lanetlediği ve gadap duyduğu ve onlardan maymunlar, domuzlar yaptığı ve tâguta kul ettiği kimselerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

gercek islam bu degil diyen cıkarsa doğrudan kurandan c/p yaptım,a dur bir de arapca anlamlar cok farklı aslında muhabbeti vardı he mi

yanlış çeviri canım, art niyet var B)- hee, bir de "kadınlar sizin tarlalarınızdır,dilediğiniz gibi sürebilirsiniz" var. Ama o da muhtemelen art niyetli birinin yanlış çevirisidir. :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ohyeah said:

Bu ders seçmeli yav seçmeli. Seçmeme hakkın var yani. Okul tavır mı alıcak sana anlamadım ki? Kaldı ki öğrenmenin nesi kötü aga? Ben tevratı da incilide önemseyen biriyim ama müslümanım yani. Öğrenmenin nesi kötü? Uygulamak istemiyorsan uygulama ama öğren

ohyeah said:

Yazılanların tamamı AMA YA BÖYLE OLURSA ile başladığından daha birşey olmadan bu kadar yaygara boşa. Doğmamış çocuğa don biçmekten öteye giden bi yorum değil bu. Anlatılacak olan seçmeli ders çocuğu yoldan çıkarmaz. Ateist olacaksa olsun bu onun kendi kararı olur. Ancak ateist bile olacaksa ahlaklı olsun en azından. Haydi selametle

ohyeah said:

Seçmeli ders olayında da eğer çocuğunun bu dersi almasını istemiyorsan dilekçeyle halledebiliyorsun.

ohyeah said:

Seçmeli derslerin zorunluluğu sizin ses çıkarmamanız kaynaklı dayatma oluyor. Ben 4 sene aldığım tüm seçmeli dersleri istediğim ders olarak aldım. FArklı bir ders dayattıklarında yönetmelikle adamların karşısına çıktım çatır çatır verdiler o dersi. İnsanlar seni koyun gibi güdüyorsa yapacak bişey yok.

Türkiyede bu dersi seçmemek g*t ister diyenler de vardır eminim. Bu dersi almak istemiyorum diyebilir öğrenci.

http://www.aksam.com.tr/secmeli-kuran-dersi-zorunlu-oldu--113042h.html

http://haber.mynet.com/kuran-zorunlu-secmeli-ders-627653-guncel/

http://gundem.milliyet.com.tr/zorunlu-secmeli-ders-/gundem/gundemdetay/27.04.2012/1533461/default.htm

seçmeliydi dimi bu ders? istemeyen almak zorunda değildi dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

e biz dedik türkiyede bu iş yalan olur diye. ama açıkçası ben büyük şehirlerde olmasını beklemiyordum. ankara gibi bir yerde bile yalan olduysa doğuda herkes kafasına eseni yapar, sokaktan üfürükçü hocayı getirtip kuran anlattırırlar ona ondan sonra görürüz tacize uğrayan çocukları.
Sosyal ağlarda paylaş

şunu da yapacaklarından eminim, mesela öğrencinin 2 tane seçmeli ders alması gerekiyorsa, bazı küçük/dandik okullarda açılan tek seçmeli dersler kuran dersi ve ek din dersi olacaktır hahah seçmezsen mezun olamıyorsun yani sdf

bi tane süper bilinçli arkadaşımız vardı o da gelir der şimdi "e onlar da kuzu gibi almasın dersleri şikayet etsinler okulu" diye lol. eminim üniversitelerin sorunlarıyla bile ilgilenilmeyen bir ülkede, MEB koşa koşa yardım eder ilk öğretimdeki çocuklara
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır zaten hükümetin başındaki adam kendi ağzıyla müslüman bir nesil yetiştirmek istiyorum diyor. Bu seçmeli derslerin söylendiği gibi kalacağını sanmak en basit tabiriyle saflık olur. Adamların kafa yapısını anlamak çok zor değil. Birilerini müslüman yapmaya çalışmak onlar için en büyük iyilik, onlara su, elektrik hizmeti götürmek gibi bişey. Bu da güyya zorla değil ama o tarafa doğru hafif bir dokunuş gibi hahah. Bugün olmazsa yarın olur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ahah onu viktorla konuştuyduk bi ara. ben eskiden richard dawkinsi sevmezdim misyonerlerle aynı kafada olduğundan (ateizm misyoneri gibi ama heheh). şimdi adama sempati duymaya başladım resmen.

bence dawkins misyonerin tam tersi, bi kere o tavirlarla, asagilamalarla mumkun degil inanan insanlarin onu dinlemesi.

ama belki onceden, sabrini tuketmeden once o da guzel guzel konusup anlatmaya calisiyodu dusunduklerini.

simdi karsisindaki ne derse desin ISLAM FUCK YEAH diye cevap verecek kivama gelmis adamcagiz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...