Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çalışma sürenizin %kaçını gerçekten çalışarak geçiriyorsunuz

Chaotic

Öne çıkan mesajlar

Gözlemlediğim birşey var. Birçok kişi işlerini hep son güne sıkıştırıp kalan sürelerde aylak alyak vakit geçiriyor iş yerinde. Fiziksel güçle yapılan işlerde böyle midir bilmiyorum ama mühendislik bürolarının çoğunda böyle olduğunu farkettim. Bunun sebebi özünde insanların hazza odaklı olmaktansa hep acıdan uzaklaşma eğilimi ile ancak işler teslim edilmek zorunda kalınca mı çalışıyor olmasından kaynaklanıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

iş yerinde çalışma süresi / yaş ile falan da orantılıdır bu.
ben günbegün yapıyorum bütün işimi planlı şekilde. yığılma olmasın diyerekten. hayvan gibi abanıp sonunda tıkanma da hatalı. stabil hızda aralara küçük molalar sıkıştıracak kadar da zaman bırakaraktan iyi oluyor problemsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela ben ayda 6 7 gün çalışıyorum toplam çalıştığım gün saat olarak düşünülürse. yani aslında hergün tam performans çalışsam 3 kişilik iş daha yapabilirim rahatlıkla. ama olmuyor işte. bi bakmışım filme dalmışım, diziye dalmışım, komikli şakalı resimlerden birşeylere bakmaya başlayıp kendimi arifin mençıstıra attığı golu izlerken bulmuşum. hep böyle oluyor.
çok üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Chaotic said:

mesela ben ayda 6 7 gün çalışıyorum toplam çalıştığım gün saat olarak düşünülürse. yani aslında hergün tam performans çalışsam 3 kişilik iş daha yapabilirim rahatlıkla. ama olmuyor işte. bi bakmışım filme dalmışım, diziye dalmışım, komikli şakalı resimlerden birşeylere bakmaya başlayıp kendimi arifin mençıstıra attığı golu izlerken bulmuşum. hep böyle oluyor.
çok üzülüyorum.

is yerinde nasil dizi bakiliyor bi anlatsana bana. patron degilsen tabi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...