Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Havalimanı Lounge

kithnos_1

Öne çıkan mesajlar

kithnos_1 said:

cetoritto said:

Miles&Smiles THY'nin mil kartının adı. Garanti Bankası ve diğer bazı bankalar da kredi kartları çıkarttılar sonu miles'lı falan. Alışveriş yapıp uçuş mili kazandıran kartlar bunlar. Garanti Bankası'nın da Shop&Miles'ı vardı mesela. İş Bankası'nın salonu ile Miles&Smiles'ın alakası yok. İş Bankası salonundaki yemekler tabi daha hafif, sandviçler var, piza var, çorba var. Ama her türlü alkollü-alkolsüz içki var. Ne kadar yiyebilirsin ki ya da içebilirsin ki diye soran arkadaşım; çok hem de pek çok yiyip içebilen insanlar var. Kendi adıma yemekten ziyade içerim, 3-4 saatlik bir bekleme sırasında 7-8 bardak (50cclik)bira içiyorum misal. Tüm kartlar da geçerli değil, yanılmıyorsam Korax arkadaşın dediği gibi sadece kredi kartları geçerli çünkü neticede sembolik de olsa 1 Kuruş çekiyorlar salona girerken.
Ama THY'nin CIP salonu gibisi harbiden de yok. Efsane o salon.

Hmm kredi kartı özelliği olmadan THY'den Miles&Smiles edinip , CIP leri kullanıyorsun yani . İstersen Garanti'den başvrup Shop&Miles ile kombine edip , mil toplayarak k kartı olarak kullanıyorsun . Doğru mu anladım ?

M&S loyalty kart , S&M ise k kartı + loyalty gibi birşey

THY ile yaptığın uçuşlarda mı geçerli CIP hizmetleri bir tek ?

Evet, loyalty kart konusu doğru.
Hayır, STAR ALLIANCE grubu üyesi tüm havayolları ile uçuş yaparken bulunulan ülkedeki CIP salonlarından yararlanabiliyorsun eğer o havayolu STAR ALLIANCE üyesiyse.

hamsilipilav said:

cetoritto said:

kredi kartı sahibinden 1 Kuruş, yanındaki ekstra 1 kişiden 20 Lira alıyorlar İş Bankası salonunda.

bu nası iş la? kartla girip bedava yiyip içio musun iyi bi olaymış

Evet, iyi bir olay, aynen öyle oluyor, 1 Kuruşa yiyip içiyorsun İş Bank salonunda. THY'nin CIPsinde 1 Kuruş'u da vermiyorsun. :)
Sosyal ağlarda paylaş

İç hatlar ağırlıklı uçanlar için
[list]
[*] Wings Black
[*] Garanti Shop Miles Platium
[/list] almaları mantıklı gibi. 2 sininde AHL iç hatları var .
Kart aidatları 110 TL ye 100 TL

Wings de herşeyden puan toplayıp her havayolunda kullanıorsun.

Garanti de Star Alliance da . Daha çok THY'de yani. Air Canada'dan falan alan çok olucağını sanmıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

diğer loungeları kullanmadım ama iş bankasınınki iyidir. ayrıca antalyada iç hatlarda da var.
maximiles'ın milleri de çok avantajlı,
-puanlar mile çevrilebiliyor.
-avans mil olayı kredi kartını aktif kullananlar için çok iyi, adeta faizsiz kredi demek bu avans mil
-yurtdışı uçuşlarında miller 1.5 veya 2 katı. 1 mil 1 tl.
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

miles and smiles var
biznıs uçuyosan yada elite yada elite plus kartın varsa girebiliyosun
ne istersen var
pide, köfte filan yapan aşçılardan imaclere kadar

biznis yada elite ucuyosan zaten muhtemelen o lounge'lara giris ucretsizmi degilmi gibi biseyi dusunmene pek gerek yok sanirsam :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...