Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar nasıl akort edilir ?

karabocek

Öne çıkan mesajlar

ya benim bi gitarım var habire bozuluyor akortu profesyonelde bişey bundan 3 sene önce çalıodum gitar akorları fln biliom ama nası akort yapılır bilmiom ve evde bazen çalmak istiom akortu bozulmuş oluyor nasıl akort edebilirim bunu ?[signature][hline]Çıtır Çıtır İnsanı Çıldırtır !!! Nasıl birşeysin sen,için kıpppır kıpppır mauaha la havle..
E-Mail: [email protected] | ICQ: 124744
Sosyal ağlarda paylaş

www.gitarrepertuari.com
Bu sitede bi program vardı. İndir onu mikrofonu daya gitara yada kristal varsa yapıştır gitara tek tek çal akorları biliyorsan zaten kolay 0 a ayarlayacaksın her teli...[signature][hline]XaeroFarb, 25 Ocak 2003 18:51 tarihinde demiş ki:
Benim hatunun simsteki erkek arkadaşını katletmiştim havuza soktum sonra havuzun merdivenini sattım eleman boğuldu öldü Sonrada bide saveledim manyak oldu...
Sosyal ağlarda paylaş

programı açınca ibre var görürsün mesela mi teline vurunca E görünecek yada görünene kadar o tel ile oynayacaksın göründükten sonra o ibreyi 0 noktasına getirmeye çalışacaksın yazıyorda zaten aynen bir akord aleti gibi programı açınca anlarsın...[signature][hline]XaeroFarb, 25 Ocak 2003 18:51 tarihinde demiş ki:
Benim hatunun simsteki erkek arkadaşını katletmiştim havuza soktum sonra havuzun merdivenini sattım eleman boğuldu öldü Sonrada bide saveledim manyak oldu...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada gitar akord edilirken referans almak istersen telefonun ahizesini kaldır, duyduğun çevir sesi bir La. Gitarın ikinci teli de la, direk akord et sonra gerisini hallet. Baya eski bi numara bu.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gitarın akoruda böyle bozuluyo allah allah,buda profosyonel bişey.Demekki kazıklamışlar :D
Şaka bi yana;
Hissedersin ve yaparsın,daha doğrusu ben böyle yaparım.Tuner almayı düşünüyosan bi 30 $'dan falan başlar.
Program kullanabilirsin ama "bilgisayarı başlat,programı aç,akort et,programı kapat" deheyy ne anladım ozamana kadar ben 5 kere akort ederim gitarı :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

tunerlar pahalıya gelebilir gercekten .. En iyi yontem telefon yontemi ..[signature][hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti

nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
puahau lameriz zaten!!!
Sosyal ağlarda paylaş

bi klavyen falan yok mu evde?yada akort düdüğü al bi tane mi. ondan sonra zaten 5. perde 5. perde diyerek üst tele çıkıyorsun.ancak sol telinde 4. perdeye basman gerekiyor.nota farkı yarım ses düşüyor çünkü orada.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

processor'ın varsa onunda üzerinde tuner olabilir[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

gitar akort etmek icin yetenek lazım..kulak dedikleri şey lazim :) ama artik teknoloji o kadar kolaylaştıki bunu yapan aletler var hoş benim ihtiyacım yok walla kulak rules :P[signature][hline]k i n g p i n the striked sazan
lord_elvyn, 14 Ekim 2004 20:24 tarihinde demiş ki:
ya bu adam ne zaman banlanacak?
Sosyal ağlarda paylaş

nerdeyse bütün processor'lerde tuner var hatta yanlış bilmiyorsam.

bu arada dün e-gitarıma yeni tel takımı aldım. telleri takdım akort ettim. şöyle iyice bi çekiştirdim, bend yaptım, gerdim. kaydı akordu, biraz sıkınca yerine geldi. bi daha da kaymadı.

klasik gitarda da bu kaymalar benzer şekilde önlenebiliyor. ilk önce normal akort'dan 1-2 ses ince akort ediliyor ki teller gerilsin. sonra elle çekiştirip geriliyor ki teller iyice otursun. belli bir süre bir kenara bırakılırsa daha bi iyi oluyor, hele arada yine gelip çekiştirirseniz telleri daha iyi. daha sonra teller gevşetilerek akort tekrar yapılıyor. böylece yeni tellerde akort bozulma derdi azalıyor.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

Once ilk teli bi referans ses alarak akord et. Tondan tatin olunca 5. pereye bas ve heen altındaki tele boş vur. aynı ses olana kadar alttakinide üsttekine göre akord et. Oda bitince aynısını 3. ve 4. tellere uygula 5. telin akord u için 4. telde 5 değil 4 numaralı perdeye basıp akord et. bitince en aşağıdaki tel içinde alltan ikinci telin 5. perdesni referans al. Bişey anladıysan süper ben bile okuyunca tekrar anlamadım.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...