Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CHP'li vekilin uyuşturucusu

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

Topiki okumadım baştan sonra, belki söylenmiştir. Vekile geçirmişler köyde, eroinin paketi 5 tl antalyada. Kokain dediği de kristalleştirilmiş kokain düşük kalite yani. 50 lira aracılara verdim dediği de yalan. Peyniciler 50 lirasını çarpmış o aracıya verdim sanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Ağır saçmalanmış çoğu postta, evrensel olarak esrarın zararlı olduğu gerçeği var mı? var. Olay bitmiştir. Esrarın sigaradan daha zararlı olduğunu söyleyenlerde klişeleşmiş rakı iç sigara içme tavırları görüyorum. Yapacak birşey yok bu meret bağımlılık yapmadığı bu kadar talibi var topuna 10 lira ödetebiliyor yani. Ayrıca sigarasız saf içiyorum diyeniniz de tatava. Gidişat uyuşturucuya teşviğe doğru kaymaya başlamış konunun kilitlenmesini talep ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Esrar geçiş maddesi değil.
Esrar bağımlılık yapmaz.
Nargile filan hatta daha çok çarpar, etkisini zor atarsınız, bağımlı olursunuz. Nargileyi iki ayda bire indirmeye ne kadar uğraştığımı ben bilirim, başka bir şey için uğraşmadım ama hiç, anla yani.

Eğer bu dedikleriniz gerçek olsaydı ortalıkta üniversite öğrencisi kalmazdı şakirtler dışında. Bunları bir yerden okuyup öğrenmiş olarak söylemiyorum bu arada.

Uyuşturucuya karşıysanız aklı başında (arada sırada esrar filan da takılan) insanların karşı olduğu bir sürü uyuşturucu var: Meth, eroin, ecstasy, daha sayarım epey...

Uyuşturucuyla savaşın yolu esrarı yasaklamak değil, daha ne maddeler var gerçekten bağımlı yapan ve öldüren.
Sosyal ağlarda paylaş

bağımlılık kısmını anlamadım ama
ben zamanında kokusuna bile dayanamazdım. daha sonra iyi bir yerde biraz içtim ve hoşuma gitti. zamanında hergün içtiğim oldu ama hiçbir zaman bağımlılık derecesinde bir durum olmadı. aylarca içmem, asla da aramam

hani içinde bağımlılık yapıcak bir madde var ben mi bilmiyorum ?
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi olayın bi yönünü anlatacam

chp'li vekil gibi bizde birgün araştırma yapıyorduk istanbulun dik yokuşlu mahallelerinde
biz bu araştırmaya cıkmadan birkaç gün önce emniyet mensupları mahalleyi iyi bi temizlemiş,çoğu görüştüğümüz insan ya kaçmış ya gözaltında
geri kalanlarda sadece "peynir" dedikleri bi maddeyi satıyor,söz konusu olay 5-6 yıl önce oluyor,ben daha peynir nedir bilmiyorum
ısrarla soruyorum eroin mi bu? kokain mi? adam bize düzgün cevap veremiyor,vermiyor,peynir diyor koteks diyor geçiştiriyor.

bizim içimize sinmedi alışverişi yapmadık,ama birkaç hafta boyunca eski abiler saklanmadan çıkana kadar o mahallede çolugun cocugundan tut normalde takılan halkın %90'ı takılmaya devam etti.
tek farkı esrar değil eroin kullanmalarıydı

ha şu aralarda bonzai diye bi illet ve türevleri var mesela
yine %100 sentetik
taşıması kolay satması kolay kokusu yok akarı yok fln,torbacı kardeşlerimizin çok hoşuna gidiyor
ama ne kadar ilelt birşey oldugunu çok kısa bir sürede belli ediyor
yinede millet takılıyor,takılacak,alıyor kullanıyor.
ve inanın eroin'den pek altta kalır yanı yok zarar bazında

anlatmak istediğim şudur;esrar kontrollü olarak satılsa,belki uyuşturucu "sorununu" çözmek için daha mantıklı bir adım atılmış olur.

ayrıca bir diğer düşüncemde uyuşturucuya olan talep asla ve asla bitmeyecektir,bunla mücadele edilebileceğini düşünmek bile komik geliyor bana.
en çok bulmak zorlaşır,oda sıradan vatandaş yahut ilk defa kullancak için,eskiden tarlabaşından alınıyordu el kol sallaya sallaya,şimdi başka mahalleden,ama bu talep nası bitsin.

keza son 10 yılda tüm dünya çok ciddi atılımlar yapıyor bu konuda
bknz: portekiz,çek cumhuriyeti,güncel olarak latin amerika ülkeleri(latin amerika ülkeleri çok önemli çünkü onların politikası kuzey amerikayı dogrudan etkileyecek)

belki bi 10 yıl sora türkiyedede olur,olmaz demeyin.

her halükarda ben çok gördüm yeşilaycının elinde bayrakla gezenlerinin bir öğrenci yurdunda yahut benzeri anan baba otoritesinden uzak bir ortamda müptezel kralına dönüşünüşü.

neyse,saygılar

çok içmeyin ama; işten güçten alıkoyuyo ,başka bi zararı oldugundan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

Ağır saçmalanmış çoğu postta, evrensel olarak esrarın zararlı olduğu gerçeği var mı? var. Olay bitmiştir. Esrarın sigaradan daha zararlı olduğunu söyleyenlerde klişeleşmiş rakı iç sigara içme tavırları görüyorum. Yapacak birşey yok bu meret bağımlılık yapmadığı bu kadar talibi var topuna 10 lira ödetebiliyor yani. Ayrıca sigarasız saf içiyorum diyeniniz de tatava. Gidişat uyuşturucuya teşviğe doğru kaymaya başlamış konunun kilitlenmesini talep ediyorum.

yok.
ayrıca bu mantığa göre evrensel olarak insanların çoğu tek tanrılı dinlere inanıyor. demekki evrensel olarak oluşan yargılar bi işe yaramıyor
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

7thBreath said:

kullandıklarını itiraf eden arkadaşlar, suçunuzu da itiraf etmiş oluyorsunuz haberiniz olsun.

yasalara göre yani.

bu da yanlış

madde 191

(1) Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi, bir yıldan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...