Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rothschild Hanedanlığı - Söylenenlerin Ne Kadarı Gerçek ?

paparnoz

Öne çıkan mesajlar

yanlız biraz okudum da abilerin olaylarını

adamlar biraz savaş üzerine kurmuşlar stratejilerini

savaşacak ülkelere ( artık o savaşların çıkmasında rolleri var mıdır bilinmez- ki 5 ayrı dalı ailenin avrupanın en büyük ülkelerini yönetiyor uk almanya isviçre fransa vs ) sonra savaşı finanse ediyorlar 1800 lü yılların milyon pound luk saçma büyük paralarla

savaştan sonra hayvan gibi o devletin banka bonolarını tahvillerini alıp merkez bankalarını elegeçiriyorlar
sonra bütün ülkeyi domine ediyorlar - zaten ülke savaştan çıkmış harap bittap vs ama bu agalarda para bitmiyor bi türlü
Sosyal ağlarda paylaş

benim okuduugum mücevher satan alman yahudisi bi adamın cocuklarına bıraktıgı vasiyetten kendi kanları dısında kimseyle evlenmemeleri ve bu sekilde miraslarını sadece kendi içlerinde tutmalarıydı ki banada sacma geldi adam 2 erkek yapsa illaki dıaşrdan birisinin gelmesi gerekio neyse red shield order dikkatimi çekti bi ara acıp bakiyim cnkü ilk defa öle bisey duydum. red shieldı duymustum fakat orderı duymamıstım.
Sosyal ağlarda paylaş

orası gülünsün diyeydi hehe

neyse wiki de
1700 küsülerde bilinen ilk baba rot şilt hazır öküzgibin para varken dışarı yabancıya gitmesin diye hep 1. yada 2. dereceden kuzenlerle evlendiriyor

ama 1800 ortalarına falan gelince birden bütün rotşit ler diğer aristokrat ve zengin ailelerle evlenip aileyi birden genişletmeye başlıyorlar, aile de burda abarıyor , aile babası sanırım burda taktik değiştirmiş bariz
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

süper gizemli güçler atfetmenin bir anlamı yok adamlara. bu kadar uzun süre para ve gücü elinde tutabilmek için çok kereler boyun eğdikleri, eyvallah deyip görmezden geldikleri olmuştur. bu dünya kanunu, para herşeyi çözmeye yeterli değil.

abi.

savaşa girecek devletler adamlardan borç istiyor. savaşı tek başına finanse ediyorlar

bi keresinde japonya dayanmış kapılarına adamlar direk finanse etmişler falan

boyun eğmek yerine o devleti tarumar etmiş olma ihtimalleri çok daha büyük bence
Sosyal ağlarda paylaş

From London in 1813 to 1815, Nathan Mayer Rothschild was instrumental in almost single-handedly financing the British war effort, financing the shipment of bullion to the Duke of Wellington's armies across Europe, as well as arranging the payment of British financial subsidies to their Continental allies. In 1815 alone, the Rothschilds provided £9.8 million (in 1815 currency, about £566 million today when using the retail price index, and £6.58 billion when using average earnings) in subsidy loans to Britain's continental allies.[15]

The Japanese government approached the London and Paris families for funding during the Russo-Japanese War. The London consortium's issue of Japanese war bonds would total £11.5 million (at 1907 currency rates; £902 million in 2012 currency terms).[20]

daha neler vardır herhalde bunlar 100 küsür yıllık
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

bumu yönetiyor şimdi gezegeni?

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01013/nat-rothschild-460_1013154c.jpg

lol

dünyayı yöneticek parası var ama bir saç ektiremiyor 5 yıla kel kalır yanlardan açılmış bile

kelliğin çözümü bunlarda değilse peh yemişim o kadar parayı
Sosyal ağlarda paylaş

bunu aradım yapıştırcaktım bulamadım :D

ama gerçekten bunları sölediğine inanmıyorum gerçekten

adamların servetini ne kadar parasını olduğunu nerede sakladığını kimse şimdiye kadar öğrenememiş
adamlar hep büyük bir gizlilik içinde yaşamışlar

yaşam felsefeleri : paranı saklarsan elinden alamazlar ( gibi bişi )

üstüne böle bişi demez bence
Sosyal ağlarda paylaş

bak bunu da yeni gördüm güzel ayrıntı

However, in the early 19th century, the Rothschild family of Naples built up close relations with the Vatican Bank, and the association between the family and the Vatican continued into the 20th century. In 1832, when Pope Gregory XVI was seen meeting Carl von Rothschild, observers were shocked that Rothschild was not required to kiss the Pope's feet, as was then required for all other visitors to the Pope, including monarchs.[28]

"Rothschilds... are the guardians of the papal treasure."
-Encyclopedia Judaica, 1901–1906, Vol. 2, p.497

papanın eteğini öpme zahmetine bile girmemiş rotşilt abi

ahahha
Sosyal ağlarda paylaş

bunların bide ayin fotografları vardı lan sikkofield koymuştu google yazınca çıkıyo zaten garip garip adamlar.

Hep bi hayalim vardı bu rothschildın genç kızı maceracı bi kız falan evden uzaklaşsın türkiyeye gelsin istanbulda tinerciler bunu kapatacakken ben kurtarcam benim telefondan ailesini arıyacak falan.
Eee aile tabi bana minnettar borcumuzu nasıl öderiz bilmiyoruz falan diycekler hoop onlar için çerez 200milyon dolar ateşliycek babası. Ama gizli saklı herifler malum parayı kimden aldıgımı hayatım boyunca söylemiyceğime yemin edecem. Böyle hayal aga. Hep loto hayalimi kurcaz farklı hayaller ile evrene bu enerjimizi göndermek lazım asdasdasdksajkdaklsad
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...