Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurtlar Vadisinin Insanlar'a Verdigi Pskoloji !

Arcadium

Öne çıkan mesajlar

jaan son derece haklı . ve insanlar gittikçe otomatikleştirilio . kendileri olamadan başkaları olmaya calışıolar . bu da cok kolay etki altında kalmalarına neden oluo. populer olan herseye karsı youn bi istek oluşuo halbuki insanlar o şei populer yapanın kendileri olduunu tamamen özgün bi birey olabileceklerini bilemiolar . bu da medyanı youn cabasından dolayı gercekleşen bi hadise .
hazır olana karşı youn bi rağbet var. ele alıp bişiler ekleip kullanmak insanlara cok zor gelio. gittkçe kötüye gidioruz ((
Sosyal ağlarda paylaş

said:
asinanyavuz, 13 Ekim 2004 19:05 tarihinde demiş ki:
Kurtlar Vadisi'nin varlığından pek haz alan birisi değilim. Yani özetle sevmem ve izlemem de. Ama asıl konu verdiği psikoloji. Emin olun (bir lise 1 öğrencisi olarak söylüyorum) bir lise veya ilköğretim öğrencisinde (özellikle ergenlik e yeni girmişlerde) zaten özenme dönemi iken tam bir özentilik furyası başlıyor.

Ne mi oluyor? Bana ne mi dokunuyor? Arkadaşlarımdan biri gelip tenefüste kafama yapışıp "Racon kesmiyorum kafa kesiyorum" diyor ve kafamı çekiştirip illaki şiddete başvurmak zorunda bırakılıyorsam bana dokunuyor. Arkadaşlarımın kabadayı gibi yürüyüşleri ve davranışları dokunuyor. Cuma günleri KV konuşmalarını başımın dibinde (sabahın köründe) bana anlatmaları dokunuyor. Ve izlemediğimi ve sevmediğimi bilmelerine rağmen olm izle süper gibi laflar etmeleri dokunuyor. Ve son olarak gittikçe (çok afedersiniz) hayvanlaşan ve nezaket mi delikanlı adam delikanlı gibi davranır diyen arkadaşlarım bana dokunuyor. Bu sanırım özetliyor genç bireyler üzerindeki etkisini. Bir de delikanlılık triplerinden nefret ediyorum. Delikanlılıkmış peh! Böle delikanlılık olmaz olaymış. İki tespih sallayıp mafya rolü mü yapmak delikanlılık ya! Delikanlı adam iki sağa tükürüp iki de tespih sallayan bayana karı diye bağıran nezaket nedir bilmeyen, (yine affınıza sığınıyorum) ayı ise ben DEĞİLİM kardeşim delikanlı falan. Herkese karşı gösterilen nezakete light-erkek, olm sen erkek değilsin diyenlerden bıktım. Eğer erkeklikte buysa o da değilim ben başka bişeyim. Nezaket ne ki ya??!?!? Afedersiniz erkek olacaksan hayvan mı olacaksın bu mudur yani?!??!?! Biz neyiz?!? Töbe töbe ya. Akşam akşam attı yine sinirlerim. İşte TV gençliğinin sonu... Bir çok dizi bir çok arkadaşı bu hale getirmiştir emin olabilirsiniz...

Emin olun Kurtlar Vadisi dizisi genç bireylerleri çok etkiliyor. Ne mi sonuçları yukarıyı 1-2 defa okuyun anlarsınız. Görüyorsunuz izlememe rağmen nasıl psikolojik etkilerine maruz kalıyorum. Afedersiniz başınızı şişirdim :) Ama açıkça ifade edeyim ben KV'nin tamamen yasaklanması taraftarıyım. (İzleyenler kusuruma bakmasın)

Kv yasaklansın demen çok kötü.Hızlı Tren kazasından sonra hızlı tren olayı kalksın dediler ve türkiye cumhuriyeti Devlet demir yolları gelişcekken yine gerilicek.Bu 2 sini nası karşılaştırabiliriz.Tamam bazı insanların psikolojisi bozulabilir ama diziyi izlemiyorsun sorun burda izleseydin ve anlasaydın eminim türkiyenin gerçeklerini biraz daha anlardın.Tren seferlerinde insanlar öldü die direk bıraktılar tren halbuki hem ucuz hemde çok yolcu taşıyor şimdi erzincan depreminde binlerce insan kurtuldu açlıktan sefaletten nie çünkü yol yoktu erzincanın yolları kapanmıştı.Burda yüz insan ölmüştür zaten önemli olan hatalardan ders çıkarmak değilmi? Gençler Polata taktı die türkiyenin gerçeklerinden mahrummu olalım hep karanlıktamı oturalım.Genç beyinler böyle olumsuz düşünmeleri benide üzüyor(ben yaşlımıyım bende gencim:D )[signature][hline]"Ekmek bulamıyorlarsa Pasta Yesinler"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
asinanyavuz, 14 Ekim 2004 16:52 tarihinde demiş ki:
said:
MoMo, 14 Ekim 2004 13:22 tarihinde demiş ki:
eger o arkadasının hareketlerınden de hoslanmazsan kopar ırtıbatı bıtsın gıtsın.

olur canım (bence) kıytırık bir dizi yüzünden 3 yıllık arkadaşımı sallayayım.

e o zaman ınsanları oldugu gıbı kabulleneceksın sitem etmeden.[signature][hline]isteseydi onun kulu olurdum,
çiğneyip geçtiği yolu olurdum.
bi ömür aşkıyla dolu olurdum,
ne yazık bunlar bilmeden gitti...
Sosyal ağlarda paylaş

MoMo iyiki bu diziden etkılenen bı tip olmadın, cunku nefret edıyorum bu dızıden etkılenen tıplerden...

Kesiceksin iliskini begenmıyosan demıssınde sende simdi oyle bi tip olsaydin ben senle 17 yıllık arkadaslıgımı mı bıtırecektım yanı?

sacmalama, hemde kıytırık bi dizi yüzünden![signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.

Sosyal ağlarda paylaş

cok alakasiz ama kurtlar vadisini eger 4-5 kisi izlerseniz bi bolumde ceneniz agriyacak kadar guluyosunuz
mesela bi bolumde sevko olmus savci cagirmis polatla cakir ifade vermisler

adliye cikisinda

sevkonun konusacagi icin olduruldugu soyleniyor. ne diyorsunuz?
polat: biz yasiyaninda oleninde arkasindan konusmayiz
siz kimsiniz?
polat: yerinde ve zamaninda konusanlar ekibi

biz bunu duyduk 3-4 dakka gulduk[signature][hline]café del mar´dan carte blanche´ye
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LoMBaK, 15 Ekim 2004 00:29 tarihinde demiş ki:
Kv yasaklansın demen çok kötü.Hızlı Tren kazasından sonra hızlı tren olayı kalksın dediler ve türkiye cumhuriyeti Devlet demir yolları gelişcekken yine gerilicek.Bu 2 sini nası karşılaştırabiliriz.Tamam bazı insanların psikolojisi bozulabilir ama diziyi izlemiyorsun sorun burda izleseydin ve anlasaydın eminim türkiyenin gerçeklerini biraz daha anlardın.Tren seferlerinde insanlar öldü die direk bıraktılar tren halbuki hem ucuz hemde çok yolcu taşıyor şimdi erzincan depreminde binlerce insan kurtuldu açlıktan sefaletten nie çünkü yol yoktu erzincanın yolları kapanmıştı.Burda yüz insan ölmüştür zaten önemli olan hatalardan ders çıkarmak değilmi? Gençler Polata taktı die türkiyenin gerçeklerinden mahrummu olalım hep karanlıktamı oturalım.Genç beyinler böyle olumsuz düşünmeleri benide üzüyor(ben yaşlımıyım bende gencim:D )

Hızlı tren kazası ile KV yi karşılaştıramayız. Ama KV'nin en azından 1 bölümünü izleyip iğrenip kapatmışımdır bunu biliyorum. Bir de açıkçası bence yetişkinlere hitap eden bir dizi. Bu nedenle daha başlarken daha geç bir saatte başlatılmalıydı. Ne bileyim biraz da aileler sorumsuz bu konuda. Örneğin ilköğretim çağındaki bir kişiye ( Özellikle 6.,7.,8. sınıflar [ Ben Lise 1 im çok büyük değil ama olsun] ) izletilmemeli. Hatta Lise 1 e bile izletmemeli veliler ya :)[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

kımısı ızler kımısı ızlemez.kımı kıytırık der kımı demez.bu ınsanın kendı ıstegıdır.ızleyenlere de kımse karsı cıkamaz.ızleyenlerı de 1 dızı yuzunden bırakabılecek olan varsa (kı 17 yıllıksa hıc yorum yapmam) takdır sızındır...[signature][hline]isteseydi onun kulu olurdum,
çiğneyip geçtiği yolu olurdum.
bi ömür aşkıyla dolu olurdum,
ne yazık bunlar bilmeden gitti...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...