Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hidroklorik asit

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Piyasada tuz ruhu diye satılan ürünlerin seyreltilme oranları nedir? Yoksa saf hidroklorik asit mi almış olacağım?

Ayrıca nötrlemek için su+çamaşır sodası karışımı yeterli midir; evet ise bu çamaşır sodasını nereden bulacağım :)

Kimya okuyan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Tuz ruhları saf değil abi.

Saf olanları metal işleri, özellikle oluk işleri yapanlar kullanıyor. Lehim yaparken önce lehim yüzeyine sürülüyor, sonra üzerine lehim geçiliyor.

Dükkanda lehim işi de olduğu için ara sıra, bizde de bulunuyor bi miktar ordan biliyorum.

Babama sordum şimdi kalaycılardan alıyoruz dedi. Onlar da izmit'ten büyük toptancılardan alıyormuş. Kalay işleri yapan dükkanlar varsa etrafında ordan bulurmuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Elimde sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmış profiller var. Bunları TIG kaynağı ile birleştirebilmem için kaplamayı sökmem gerekli. Aksi halde kaynak rezil ötesi oluyor, elektrot zarar görüyor, duman ise fena kafa yapıyor :P

Flap disk zımpara ile kaplamayı sökmeye çalıştım ama işçilik çok artıyor ve malzemeyi de kontrolsüz şekilde inceltebiliyorsun.

Bana asit şart! Buradaki kimya firmalarına sorayım bakalım. Standart satılan tuz ruhu işimi görse süper olurdu =)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

40x40mm boyutlarında ve 2mm et kalınlığına sahip galvaniz kaplı profilleri alınlarından birleştireceğim. Bu işlemi de TIG ile yapmak istiyorum çünkü çok daha temiz bir işçilik ortaya çıkıyor.

Daha sonra boy ayarlaması yapılacak ve tam ortasından Ø16mm delinecek.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...