Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metropol İstanbul reklamı

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

ilk yorum

said:
bu reklamı cok aradım tekrar izlemek için sonunda buldum süper reklam türkiye gercekten cok buyuyor 9 yılda nerelere geldik demekki darbeler bu atatürkcü zihniyet olmasa kimbilir nerelere gelicektik :)

su kafa cok iyi ya

rakamlara bakiyorsun, 1960 da bir turk vatandasi bir ABD vatandasinin %17si kadar kazaniyor

1970 %17
1980 %16
1990 %17
2000 %17
2010 %17

evet cidden turkiye cok gelismis, buyume rakamlarini bole gidip gelismis ulkelerle kiyasliyorlar, adam sana tur bindirmis yarista sonra yavaslamis sen ayni tempoda kosmaya devam ediyorsun, bak ben saatte 50 ile gidiyorum o 40 ile gidiyor diye ovunuyorsun oturup

petrol ve dogalgaz uretmeyen
tam sanayilesememis
universiteleri tatava olan
herhangi bir teknoloji uretip ihrac etmeyen

bir ulkenin gidipte superguc olucagina, global aktor olucagina, vurdugunu titreticegine filan inananlar var, daga tasa attigin bombayi bile amerikadan aliyorsun, ucagi yapan amerikali, sonra kicikirik bi kac ulkeye ne oldugu belirsiz askeri ihracat yapildi diye 7 KITIAYA TURK SILAHI YOLLADIK, oysa camasir bezide olabilir, hastane yatagida olabilir, ordekte olabilir savunma kalemi altinda

"ignorance is a bliss" diye bosuna dememis gavur, kendi cehaletleri icinde seviniyor iste garibanlar boel turkiyenin cok super yerlere gelicegini filan saniyorlar bu tempo ile, memleket o kadar kotu yonetilmiski ortalama yoneten muhafazakar bir partiyi ilahlastiriyoruz bi bok olucagini saniyoruz lol
Sosyal ağlarda paylaş

Aaa ole demeyin, abilerinden ogrennis iste "siz bu kadar sene ne yaptini, ne faydaniz oldu" diye, basbakan ve saz arkadaslarinin klasik chp elestirisi iste

Sihirli bir degnegim olsa memleketinin altini petrol, marmara denizini dogalgaz ile doldururdum, bu kaynaklari elinde tutmayan ulkelerden bi cacik olmiyor

Sirf petrolle, dogalgazlada olmiyor bu isler, vatandasina insan yerine kole muamelesi yaparsan, otokrasiye kayar belli bir kesim zenginken digerleri surunuyorsa o zamanda bi cacik olmiyor, gelir dagiliminda adalet onemli o konudada surekli daha geriye gidiyoruz BM rakamlarina gore

Petrol yok, teknolojik ustunluk yok, vatandasa insan degeri veren devlet yok, gelir dagilimi yok sonra rusya sunu dedi, abd bunu dedi ortadogu kaplaniyiz vs vs, ucuz milliyetcilik ve din ile bu gazi pompaliyinca iktidara karsi en buyuk tehdit olan egitimsiz, dunyevi islerw kafa yormayi cok sevmiyen insanlari kazaniyorlar iste, geri kalanlar ise ozal doneminden beri kurulan duzenden ve cemaat kadrolarindan nemalananlar iste, her ihale bunlara gidiyor ve siradan vatandasin gelirinden alinan %55 i asan vergiler buralara transfer ediliyor

Ama muhalefette bu perspektiften elestirmez iktidari cunki mhp, chp ve bdp icindende bu carktan nemalanan, ihale sampiyonlugu ile varlik transferine katilanlar var, siyaset oportunizm ile ic ice gecmistir, oportinis olmayan biri zaten siyasetci olmayida beceremez

Sni gundem maddeleri ve ucuz milliyetcilik ve salak sacma polemiklerle zaman gecirmeye devam, 4.(8-2)/2 olucakmis yeni egitim sistemi, hadi onu tartisalim
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

su kafa cok iyi ya

rakamlara bakiyorsun, 1960 da bir turk vatandasi bir ABD vatandasinin %17si kadar kazaniyor

Bu kafa ne kafası söyleyim sana, yabancı filmlerde İstanbul lafı geçince "Oha istanbul lafı geçti" diye heycanlanıp bu olayı "demek ki artık Türkiye'nin dünyada önemli bir yeri var" diye yorumlayan insan kafası sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

@Viktor peki sen ne yaptın vatana millete hayırlı?
Hiç yapmıyorlar etmiyorlar diyip atıp tutması kolay.
Sen ne yapıyorsun, ne yaptın?

Şş hükümet olmadıysan eleştiremezsin hükümeti kardeşim yassak. AKP'nin CHP'ye birebir bakış açısını görüyoruz burda hahah "ülkenin %60ı beni seçti seni değil o yüzden beni eleştiremezsin"
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

vatana millete hayırlı bişey yapmak için illa hükümetmi olmak gerekiyor? komikmisiniz nesiniz.

valla standartların düşükse adam okuduğu bölümün hakkını vererek okumaya ve kendini bilgi ile donatmaya uğraşan bir kişi. kısacası vatana millete hayırlı olma potansiyeline sahip ilerde. şimdi eleştirebilir mi hükümeti yoksa daha büyük bişeyler mi yapması lazım? puana dökebiliyor muyuz bunu? sorduğun sorunun saçmalığını fark etmeye başladın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bu reklamı cok aradım tekrar izlemek için sonunda buldum süper reklam türkiye gercekten cok buyuyor 9 yılda nerelere geldik demekki darbeler bu atatürkcü zihniyet olmasa kimbilir nerelere gelicektik :)

üretim ve bilimiyle değil de tüketim ve bina yüksekliğiyle övünen bir türkiye.
gözlerim yaşarıyor.
sanırım ağlayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Joker said:

@Viktor peki sen ne yaptın vatana millete hayırlı?
Hiç yapmıyorlar etmiyorlar diyip atıp tutması kolay.
Sen ne yapıyorsun, ne yaptın?

eet viktor iktidarken baya kötüydü de mi

viktor ekmeği karneyle sattı, onun yüzünden şimd bu haldeyiz.

viktor raus!
Sosyal ağlarda paylaş

abi aşın şunları ya 5 sene öncede akp chp den başka bişi demiyordunuz hala aynı şey.. anladık cevap verebilcek argüman'ınız yok bari sataçtığınız şeylerde çeşitlilik yaratın. her işinize gelmeyen şeyi istediğiniz gibi anlamayı seviyorsunuz. öyle anlayın bildiğinizi okuyun bakalım sizi bir adım ileri götürcekmi.. çok kötü ezdiniz beni valla kazandınız aferin size. madalyayı kargoluyorum.

kaç yaşına geldiniz büyüyün azıcık.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

abi aşın şunları ya 5 sene öncede akp chp den başka bişi demiyordunuz hala aynı şey.. anladık cevap verebilcek argüman'ınız yok bari sataçtığınız şeylerde çeşitlilik yaratın. her işinize gelmeyen şeyi istediğiniz gibi anlamayı seviyorsunuz. öyle anlayın bildiğinizi okuyun bakalım sizi bir adım ileri götürcekmi.. çok kötü ezdiniz beni valla kazandınız aferin size. madalyayı kargoluyorum.

ahaha büyüyün artık kartını çektiğine göre senin durum daha fena
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ilk yorum

said:

O bina, şu yorumu yapana ve bu zihniyettekilere ......

noktalı yeri hayal gücünüze bıraktım
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

cevap veremeyen sensin. konuyu cevirme yukarıda yapılan yorumlara cevap ver verebiliyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...