Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

omuz çıkığı

Valeron

Öne çıkan mesajlar

Omzu daha önce çıkmış ve omuz bağını yırtmış biri olarak anlatıcaklarım var.
Öncelikle omzun çıkmışsa iki şekilde çıkmış olabilir.
-Ya hiçbiyerini yırtmadan yer değiştirmiştir ve hemen yerine oturmuştur.
-Ya da çıkarken üst veya alt lif grubunu yırtarak çıkmıştır ki bu en kötüsü
Kötüsü ve benim başıma geleni anlatayım, 3 hafta askıda kalacak en az, yıkana bilirsin ama öyle zırt pırt üstümü değişeyim falan gibi hedelere giremezsin haftada 1 yıkan.
omuz askısından çıkarma kolunu.
askı sonrasında kolunun ne kadar zayıfladığını farkedeceksin resmen kasların erimiş gibi hissedeceksin.
Normal kolunla duvara yaslanıp yüzün yer bakıcak şekilde çıkmış olan kolunu aşağıya sallandırıp havaya ufak daireler çiziyormuş gibi hareket ettirmeye başlayacaksın. Kolunu bu şekilde açmış olacaksın.

Şimdi test ettireyim sana aklında bulunsun iki kolunu da yanlara aç, avuçların tavana baksın bu şekildeyken dirseğini kır, şimdi kolun L harfi şekinde dururken yumruk yapıp kolunu geriye doğru itmeye çalış eğer bu hareket seni tedirgin ediyorsa - Tekrar çıkacakmış gibi hissediyorsan kötü haberlerim var dediğim lifleri yırtmış olabilirsin.
Tabi MR kesin cevap olur :)

Kol çıkması hayatımda tattığım en berbat acılardandır. ilk çıktığı anda değilde hastaneye gidene kadar şişen ve moraran kolunuza aynı oranda ağrı da yapar.

biraz wot oldu ama tam iş çıkışıma denk geldim yoksa daha yazardım :)
Sosyal ağlarda paylaş

photographer said:

Öncelikle omzun çıkmışsa iki şekilde çıkmış olabilir.
-Ya hiçbiyerini yırtmadan yer değiştirmiştir ve hemen yerine oturmuştur.
-Ya da çıkarken üst veya alt lif grubunu yırtarak çıkmıştır ki bu en kötüsü

geçtiğimiz yaz havuzda simitin içinden atlayayım diye şu ilkini yaşadım galiba, hani bişey yırtılmadı falan ama bikaç ay çıkırt mıkırt yerine oturamadı eskisi gibi
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun
omzunu takmayı öğrenmeye başla
ayrıca parmaklarını tek tek kontrol et sinir kaybı yaşadığın var mı diye. özellikle çeşitli kombinasyonlarını dene çünkü sinirler omuzdan geçiyor doktor takarken zedeliyse sinirleri karışıyor. doktor benimkini takarken zedeledi orta parmağımın siniri serçe parmağıma bağlandı. ama bir sorun yaratmadı pek, hatta gitar bile çalıyorum sadece çok saçma bikaç hareket yapamayınca farkettim
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun en boktan yerin kırılmış 1 diz 2 omuz ikna olmuyor sonrasında omuzmu kırmadım ama 4 metreden üzerine düştüm bir kaç kezde kayarken üstüne düştüm şimdi kafasına göre atıyor attığında bi anda inanılmaz yoruluyor omzum falan filan bunlar sırf kasları zedelediğim için oldu sen omuz kırıldı diyorsun valla şifa versin de tez zamanda eski haline dönesin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...