Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

omuz çıkığı

Valeron

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar pazar gunu bi kavgada sag omzum çıktı,genel anestezıyle taktılar 1 gun yatırdılar sonra saldılar beni.2 hafta sora mr çekılcek,3 hafta sargılı bı aparatta kalcak vs.

şimdi sorum şu bu durumu yaşayanlar ne kadar sure cektıler,doktor banyo yapablrsn dedi ama kımıldatmak bile zor. çift ağrı kesici içiyorum falan filan.

ne kadar surer bu agrı,doktor 3 4 gun dedı ama cok ınandırıcı olmuyor doktorların gecer demesi

bide bu süreci daha hafif atlattırılacak vitamin veya şunu ye iyi gelir dceğnz gıdalar falanda var mı

tşkkur ederm şmdiden
Sosyal ağlarda paylaş

Hazir doktor ile gorusebiliyorken doktor yerine burada sorman garip degil mi ?

edit : Kirik cikik durumlarinda kaslar da zedeleniyor. Kaslar hizlica iyilesir fakat kirik cikik etrafinda zedelenen kikirdak dokunun iyilesmesi seneler surebilir zira o bolgelere kan gitmediginden iyilesmesi icin gerekli maddeler cok zor tasiniyor.

Tastamam iyilesene kadar zorlamayacaksin, kas kismi iyilestikten sonra doktor onayli egzersizlerini yapip yuku eklemden alip kasa bindireceksin falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Omuz çıkığı pis birşey ve yer yapabiliyor yani tedavinin tam olarak bitmesini beklemen lazım tekrar nüksettirmemek için. Süre konusunda kesin bişi diyemicem genelde doktorun verdiği sürelerin 2-3 katı zaman geçer iyileşme süresi olarak.
Omuzu çıkarttında tutturdun mu yumruğu yoksa havaya mı salladın?
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Omuz çıkığı pis birşey ve yer yapabiliyor yani tedavinin tam olarak bitmesini beklemen lazım tekrar nüksettirmemek için. Süre konusunda kesin bişi diyemicem genelde doktorun verdiği sürelerin 2-3 katı zaman geçer iyileşme süresi olarak.
Omuzu çıkarttında tutturdun mu yumruğu yoksa havaya mı salladın?

vurdum burnuna abi öyle çıktı valla

ayrtıca bazı şeyleri drek sorunu yasayanlara srmak daha ıyı doktordan zıyade

elbette ki doktorada soruyorum ama bu ortopedi işi tamamen yasayanın çektiği bişi bence
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

di said:

Hazir doktor ile gorusebiliyorken doktor yerine burada sorman garip degil mi ?

adam doktora gitmis, hastanede yatmis. Benzer bi olay yasayanlardan tavsiye almak istemis. adam gibi oku yazilanlari.

Otur anlat hadi o zaman su kadar surer bu kadar surer su zararli bu degil diye.

Hani bu kadar kitken baskasina adam gibi oku demek soytariliktan otesi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

di ' nin tavsiyelerine uy +

yoğut süt vitamin özetle beslenmene dikkat et kavgadan uzak dur. kuzenimin çıkmıştı sonra iyileştim dedi zorladı 3 ay sonra tekrar çıktı , ondan sonrası da geldi zaten eklem yeri yalama yaptı diyim en alaşılabilecek şekilde. son çare ameliyat oldu ve 6 aydır fizik tedavi görüyor. ama eskisi gibi olmuyor tabi zorlayamıyorsun hiçbir şekilde. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen kış çıktı benim omuzum basketbol oynarken, hastaneye gitmeye kalmadan 2dk sonra oturdu yerine, öyle bir ağrı acı yok tabi ki, kusacaktım nerdeyse...

sonra doktora gitmedim, 2 gün askı yaptım kolu, bir haftada ağrı azalarak kayboldu, fakat omuzum eskisi gibi değil artık onun farkındayım, tedirgin oluyorum, ters bir harekette sızlıyor, bazen hiç ummadığım bir anda ağrı giriyor. Bir gece kolumu geriye
atarak uyumuşum, zor yerine getirdim vs.
Sosyal ağlarda paylaş

di ye laf yok lafını vuruyor ama yardım da ediyor on numara birisi vaktinde bana da laf vurmus ama yardımını esirgememişti

benim kucukken omzum cıkmıstı ilgilenmedim oynayıp duruyor yalama oldu ayarı yok artık bazı yerleri deri tutuyor heralde -heralde diyorum suan hala omzumda ne var bilmiyorum-
Sosyal ağlarda paylaş

Nako said:

geçen kış çıktı benim omuzum basketbol oynarken, hastaneye gitmeye kalmadan 2dk sonra oturdu yerine, öyle bir ağrı acı yok tabi ki, kusacaktım nerdeyse...

sonra doktora gitmedim, 2 gün askı yaptım kolu, bir haftada ağrı azalarak kayboldu, fakat omuzum eskisi gibi değil artık onun farkındayım, tedirgin oluyorum, ters bir harekette sızlıyor, bazen hiç ummadığım bir anda ağrı giriyor. Bir gece kolumu geriye
atarak uyumuşum, zor yerine getirdim vs.

başlatmayın şimdi kavganıza 2dk rahat durun, bir şey anlatıyoruz burda

çay verin ordan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...