Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dungeons & Dragons Online: No PVP

Qui

Öne çıkan mesajlar

asla uber olamassin ki

her zaman senden uberi mutlaka olacaktir,

muhim olan birliktelikten dogacak uberlik benim icin, tek basina uber olsan neye yarar... ne kadar uber olursan ol EQ veya benzeri PvE lerde tek basina asla bir halt degilsindir. sadece parlak kilicli kalkanli zirhli kaskli bir dusunen npc den farkin yoktur. muhim olan uberligini toplum icersinde gosterebilmekte. oda iki mob kesmekle olamiyor maalesef :)[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey bireyin arayışında biter. Kommün aramayan, oynarken chat penceresiyle zerre kadar ilgilienmeyen powerplayer'lar da bu oyunun parçası. Söylediğim şeyi tersine çeviripte kullanabilirsin. PVM seven birine de PVP dayatamazsın. Kişisel alma.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

Qui ben zaten yazdiklarimda her zaman PvP ve PvE olgularindan bahsetmeye calistim ve dedigim PvP olmadigi icin bir oyunun kotu olarak yargilanmamasi, sonucta EQ seven biriyim EQ2 yi kesinlikle oynayacagim ki pre orderladim bile , ayrica WoW da alacagim... PvP ve GvG ye karsida degilim. sadece PvE nin guzel yanlarindan bahsetmeye calistim...umarim bu sefer anlatabilmisimdir.[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2

[Bu mesaj NexcaT tarafından 14 Ekim 2004 22:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

en cok tutulan mmo larin pvp icermedigini belirtmek isterim. pvp turkiyede ve bencede olmasi gerekdigi gibi onde tutulan bir kavram. fakat duzgun oynanan cogu yerde gereksiz insanlarla ugrasmamak icin kaldirilmis bisi.

illa yok diye oyun koyu olmaz. ayrica d&d icin de beklenen bisiydi, yurt disinda nerde ise her yerde d&d cocuk oyunu olarak lanse ediliyor ki oyle de. fazlasini beklememek lazim.[signature][hline]nuit sombre
Sosyal ağlarda paylaş

ben açikçasi sirf pvm bir mmorpg düsünemiorum bile, daocta pvm çok iyidir
hele son gelen expensionlarla bosslarin çogu bir playerin aklina gelemicek seyler yapior ama her zaman pvm nin bir trickini yakalarsiniz bir bug cikar cunku programdir matematige dayanir mukemmel olamaz kendini baskasi ellemedikce gelistiremez haa simdi asil meseleye geliim
mesela daocta su vardir pvpde adam kesersin
ama hiç kimse uber deildir çünkü bir limit vardir belli bir seviyeden sonrasi oyuncunun yetenegine kalior , karsindaki adamdada benzer itemler belki daha iyileri belki daha kalabalik oyuncu sayisi oluor ama sen iyi oynarsan kesebiliorsun
bu suda demek deil oyun mekanigini cok iyi bilen bir adam herkesi kesebilir hayir yok ole bisey cunku bir karaktere ayni anda doru zamanda saldiran herkes onu kesebilir arada 100000 hitpoint farki 30 lvl farki olmuor.
ben bir oyunu oynerken ilk pvp sistemine bakarim.power player oldugum icin deil super bir karakterim olur herkesi keserim deil ama zevk aldigim budur aptal programlari tricklerini bulup kesiceime, her gun kendini gelistiren bir sitili olan insanlarla savasirim ha kaybederim kazanirim o ayri sonucta amac zevk almak herkes neyi seviorsa onu yapar. ben pvp seviorum daocun en buyuk avantajida budur karsindaki oyuncuyu analiz edip oyun stilinden bir sonraki davranisi ne olucak az cok anlarsin o kisi ile savasa savasa kendi hatalarinida duzeltirsin eglenirsin.budur.[signature][hline]homo homini lupus
Sosyal ağlarda paylaş

NextoR'ün yazdıklarında doğruluk payı çok malesef. Bir çok mmo oyuncusu oyunda güçlü olmaya çalışarak, pvp'de herkesi ezerek kendini tatmin etmeye çalışıyor, gerçek hayatta yapamadıklarını yapma imkanı buluyor.

Hatta bence Türkiye'de UO'nun bu kadar tutulmasının nedeni de buydu. Gençler arasındaki uo muhabbetlerini dinlersiniz görürsünüz. Geçen gün şu dungeon'a gittik, çok zevkli oldu gibi bir şeyi nerdeyse hiç duyamazsınız.. olay bu "dün şunu kestim, geçen şu guild'i bastık, salakların hepsi yalan, dağıttık heğsini"[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 15 Ekim 2004 21:04 tarihinde demiş ki:
NextoR'ün yazdıklarında doğruluk payı çok malesef. Bir çok mmo oyuncusu oyunda güçlü olmaya çalışarak, pvp'de herkesi ezerek kendini tatmin etmeye çalışıyor, gerçek hayatta yapamadıklarını yapma imkanı buluyor.

Hatta bence Türkiye'de UO'nun bu kadar tutulmasının nedeni de buydu. Gençler arasındaki uo muhabbetlerini dinlersiniz görürsünüz. Geçen gün şu dungeon'a gittik, çok zevkli oldu gibi bir şeyi nerdeyse hiç duyamazsınız.. olay bu "dün şunu kestim, geçen şu guild'i bastık, salakların hepsi yalan, dağıttık heğsini"

PVE de insanlar birbirlerine muhtactir, yardim asla esirgenmez tanidik olun olmayin daha cok belli yas ustunede hitap ediyor diyebiliriz ama tabi genelleme degil.

NextoR da guzelmis bu arada :)[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakma ya iyi yazmışım :)

katılıyorum, ama PvE bir yerden sonra kendini tekrarladığı için PvP'nin olmaması eksiklik bence.

sonuçta level limiti var. bulabileceğiniz item'ların limiti var. dungeon'lar belli. bir yerden sonra değişiklik ister insan.

sadece oyunun zevkini çıkarmak, dünyayı dungeon'ları gezmeyi; level'a, item'a ve güce tercih ediyorum.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 15 Ekim 2004 22:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dedigin dogru limit var ... ancak o limitlere ulasmak cok ama cok zor eq da.. ornek ilk ciktiginda level 50 idi sonra 65 simdi son ek ile 70 ... itemlerin sonuna ulasmak gercekten cok zor. misal gene eq da time lootlarina ulasmak benim oynadigim serverda sadece 3 guilde hasdi geri kalan 30-40 kadar guild yakinina bile yaklasamiyorlardi... o kadar zor yani askeri disiplin gerekiyor bir yerden sonra. bazi guildler gunde 12 saat online olma kosulu falan ariyorlar basvurularda yada level 65 10 larca key 100 lerce level harici AA denilen ozellik. AA denilen sey level 50-51 arasindaki xp ye esit dersem sanirim biraz anlatabilirim guclugu. 70 e yakin her karakterin AA ozelligi bulunuyor bunlar karakterlerin skill gibi ozellikleri diyebiliriz. omur torpusu gercekten. level 65 olmak normal bir oyuncu icin 6 ay kadar suruyor ki sirf level kasarsaniz... eq yu meth etmiyorum gene yanlis anlasilmasin ama pve lerinde insanlari inanilmaz sekilde doyurdugunu soylemeye calisiyorum.[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

said:
NexcaT, 15 Ekim 2004 22:57 tarihinde demiş ki:
dedigin dogru limit var ... ancak o limitlere ulasmak cok ama cok zor eq da.. ornek ilk ciktiginda level 50 idi sonra 65 simdi son ek ile 70 ... itemlerin sonuna ulasmak gercekten cok zor. misal gene eq da time lootlarina ulasmak benim oynadigim serverda sadece 3 guilde hasdi geri kalan 30-40 kadar guild yakinina bile yaklasamiyorlardi... o kadar zor yani askeri disiplin gerekiyor bir yerden sonra. bazi guildler gunde 12 saat online olma kosulu falan ariyorlar basvurularda yada level 65 10 larca key 100 lerce level harici AA denilen ozellik. AA denilen sey level 50-51 arasindaki xp ye esit dersem sanirim biraz anlatabilirim guclugu. 70 e yakin her karakterin AA ozelligi bulunuyor bunlar karakterlerin skill gibi ozellikleri diyebiliriz. omur torpusu gercekten. level 65 olmak normal bir oyuncu icin 6 ay kadar suruyor ki sirf level kasarsaniz... eq yu meth etmiyorum gene yanlis anlasilmasin ama pve lerinde insanlari inanilmaz sekilde doyurdugunu soylemeye calisiyorum.

buradaki 70 AA 700 AA olacakti pardon[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

tartismaya pvm acisindan bende katilmak istiyorum. oncelikle bir oyunun pvp icermemesi onun bittigi anlamina gelmez. bir script e karsi savasmayi belli bir sure sonra sikici bulan oyunculari gercekten cok iyi anliyorum, ama "pvm oyun single player gibidir, pvp de insan faktoru var pvm de yok" diye dusunenler bir hayli yaniliyorlar.

bakin everquest pvm uzerine ilerleyen bir oyun. ortalama bir guildde yaklasik 40 ila 150 arasi oyuncu olur. oyuncu sayisina gore guild taktikleri degisir. kalabalik guildler daha direk yontemlere basvururken tenha guildler daha item agirlikli ama daha zorlu taktiklere basvururlar. iki guild cesidininde kendi icinde avantajlari vardir. ama amac aynidir, kendi guildinizi diger guildler icinde bir yaris halinde en tepeye tasimaya calismak. bir defa level alinirken grup zorunlu bir oyundur, single hic bir sey yapamazsiniz (eq2 de bu biraz degisecek) oyun belli bir sure sonra diger oyuncularin etkisi olmazsa tikanir, hem item, hem level hem de belli zonelara giris haklari acisindan ve kendinizi bir guild in askeri olarak buluverirsiniz.

bazen cok zor tek bir mob karsiniza cikar. eger yeni bir genisleme paketi ise bilinki en az 6-7 guild daha o mobu o asmaya calisiyordur. hem mobu kapmak icin yarisirsiniz (instantenous degil ise dungeon), hem de o scripti yenecek taktikler icin ugrasiyor olursunuz. bu moblarin scriptlerinin bugun vardigi noktalari anlatmaya kalksak hakikaten insanlarin agzi acik kaliyor. cok karisik, bazen cok uzun ve hatasiz taktikler gerektiren, 50-70 kisilik bir raid force unun hic hatasiz dengeli class lar ile tek bir vucut halinde calismasini gerektiren seylerden bahsediyoruz, ve bu mob ilk basta tam bir bulmaca, kimse hangi taktik ne yapar henuz bilmiyor. wipe ustune wipe geliyor baslarda. bu tur bir deneyim tanidigniz insanlarla yanyana aylarca mucadele ederek elde ettiginiz bir sey. eq da en tepedeki guildler hep bu yuzden kemiklesmis olanlardir.

bazi insanlar bunu pvp nin birine karsi ustunluk saglama hazzina tercih edecektir. basarma hissi pvp olmadan da elde edilebilen bir sey.
Sosyal ağlarda paylaş

eq da ornegin 3 tane pvp serveri var. ebonlore ornegi verilmis zaten bu serverlardan. epic questlerinin final kavgalarinda birbirini basan guildlerin de hikayelerini kendi oynadigim pvm serverlarinda guild arkadaslarimdan defalarca duydum. ama sonucta hepsi pvp serverlarini terketmis durumdalar, 3 serverda in cin top oynuyor. sebebide pvp oyunlarinda oyunun yaslanmasi ile breaber yeni gelen icin rekabetin bitmesi, serveri ve oyunu yavas yavas oldurmesi.

wow da bildigim kadari ile eq ve eq2 gibi pvp ye ayri server acarak pvp ihtiyacini karsilayacak, ama kaderleri eq nun 3 pvp serverindan farkli olmayacaktir. bu oyunlari oynayanlarin aradiklari bu degil cunku. bir cok insan pvm nin sinle player olmadigini en az pvp de oldugu kadar sosyal oldugunu onceki pvm oyunlarinda gordu, yasadi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 14 Ekim 2004 17:25 tarihinde demiş ki:
İçinde Dungeons & Dragons ibaresi geçen birşeyin Sims'den daha gay olmayı başarabileceği 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi...

tam cartman cümlesi hehe[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

buarada demoyu izledim bana daha çok strret fighterı hatırlattı ama dur bakalım neyse. Gerçi bir mağrada başka bir grupla karşılaşıpta tozolun burdan burası bizim deyip adamları biçememek kötü olur :p[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 17 Ekim 2004 13:21 tarihinde demiş ki:
Bir mmorpg de PvP bence şarttır, mutlaka olması gereken bir öğedir. Çünkü bilgisayarın yönettiği bir mobile ı yenmenin verdiği keyifle bir başka insanoğlunu mıhlamanın verdiği keyif bir değildir. Burada kasten mıhlamak diyorum, çükü bir başka adamı yenmenin düşüncesi bile beni mutlu ediyor :)

NexCat Pvp si olupta sükse yapmış bir mmorpg söyleyin demiş. Bunu sorarken UO aklına gelmemiş herhalde :) Tüm Dünya'da 6 yılı aşkın bir süredir popülerliğini yitirmeden oynanmasının tek sebebi pvp sidir bence.

Bunun dışında shadowbane de pvp ve gvg siyle meşhur bir oyundur. Ancak bu pvp sinin yaında başka hiç bir şeyi olmadığından fazla tutmamıştır. Yani bir oyun ne sadece pvp olmalı ne de sadece pvm ya da crafting. Hepsinden tadımlık diyebileceğimiz şekilde barındırmalıdır...

PvP siz mmorpg lerin de büyük bir kitle tarafından oynanmasının sebebini daha kolay olmalarına bağlıyorum şahsen. Bir yerden bir yere giderken yolunuzun kesilip loot için öldürülmekten korkan ve bu gibi beklenmedik saldırılarla başa çıkamayanlar pvp siz oyunları tercih ediyor bence. Sonuçta onlarca insanla beraber hareket edip quest yapmayı pvp li oyunlarda da yapabilirsiniz...

uo lol .. tek basarisi beles ve ilk mmo lardan olmasi :)
SB : 300 kisilik serverlere basarili denen bi sey ...

hele su son cumlen olayi kopardi zaten pve lerin kolay oldugunu soylemen ...

[Bu mesaj NexcaT tarafından 17 Ekim 2004 15:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

nexcat osi deki ortami nebulayla karistirma alakasi bile yok uo beles bi mmorpg flm değildir..sb nin basarisiz olmasinin sebebi pvp oyunu olmasindan kaynaklanmiyor(lag sb.exe vs)
bende boccob gibi pvp nin oyunalrda sart olmasindan yanayim...ama pve de olacak tabiki raidler de olacak illa pvp raidleri gibi değil.mesela daoc ta atiyorum dragon kestiginiz zaman 100 kisiyle lootladiginiz itemlarin bir degeri oluyor.mesela size pvp de daha fazla ustunluk sagliyor.ama pve gibi bi oyunda uber itemlara sahip olsan ne yazar zaten raid bitince o yaratik kesilmis olcak sen 5dmg erine 10 wersen nolur uber yaratiga...ya da hit points in 50 fazla olsa nolur.ama pvp de onem kazaniyor en ufak ayrintiyi bile hesapliyorsun.....pvp oyunun verdigi zevki bence hic bi pve oyunu veremez bence tabiki gorus meselesi ama wow gibi daoc gibi hem pvp hem pve yi iyi harmanlayan oyunlar en başarılılaridir
Sosyal ağlarda paylaş

cikmayan oyuna basarili demekde bir baska gorus tabii ...

UO icin basarisiz demiyorum ancak populer olmasinin sebebini pvp ye baglayamiyorum.. osi de bir kisi ise beles serverlerde 70 kisi oynuyor.

shadowbane ise kendinizde diyorsunuz zaten basarisiz, pvp tek kurtaramadi...

hala yazdiklarimi yanlis anliyorsunuz pvp siz oyunlarin cope atilamayacagindan bahsediyorum ama cogu arkadas nedense pvp ye karsiymisim gibi cephe aliyor. WoW oynayacagim, pvp ye karsi degilim ancak pvp nin yanlis ellere gecince mmolari bitirdigi yonunde gorusum ve bunu ispatlayan bir suru pvp bazli mmo var ortalikta.

BoccoB sana everquestte 3 sene veriyorum soyledigim targetlere ulasabilmen icin :)

kolaymi zormu anlarsin :))[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...