Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce En İyi Mage Hangi Irk Ve Hangi Class !!

ShadowbAnE

Öne çıkan mesajlar

herzaman sorabilirsin (en azindan ben bole dusunuorum)... bu arada bugun oyundaki olay icin kusura bakma o arada pk oluodumda cvp veremedim bi an sokam ya yine d-lvl oldum ama :( çinli farmerlar gibi gunde 1 lvl aliom sora d-lvl yapiom cnm sikildi yaw[signature][hline]Elastor 40+ Prophet
Solymr 20+ Darkelf Assasian(Ailenizin pk si solymr herzaman hizmetinizde :))
Siyah 20+ Scavenger
BARTZ
Sosyal ağlarda paylaş

Human in INT i DE den 3 dusuktur Wit i DE den 1 yuksektir. O yuzden hiz acisindan pek bir farklari oldugunu dusunmuyorum. Ancak INT yuzunden DE Human dan cok daha fazla dmg yapar. Yani hiz icin LE, dmg icin DE yapmali.

Moblara karsi bence en ii karakter DE lerdir. Human in 3 buyude, Elf in 3-4 buyude indirdigi MOB u DE 2 buyude indiriyor.

Ama PvP oldugu zaman durum farkli. Buyuculerin ilk yaptigi sey karsisindakine Sleep atmaktir. Bu yuzden DE ler digerlerinden sleep i cok daha kolay yerler.

PvP de buyuculere karsi yapilacak olay DE icin, oncelikle 40 oldugun zaman Karmian Set giymek ve saglam bir MDEF elde etmek bu sayede Sleep ten yirtabilirsin. Ilk saldiriyi yaparken Blessed ile Sleep ardindan Blessed ile Silence cakmak. Ancak ayni sekilde giyinmis ve Blessed kullanan LE ye karsi DE olarak sansin pek yok, aksini dusunen kacirdigim bir nokta varsa anlatsin.

Bende LE Spellsinger i bir kenara koyup DE kasmaya basladim cunku lvl alirken LE 45 den sonra zorlanmaya cabuk mana tuketmeye basladi. Her nekadar mana regen en yuksek char olsa da en dusuk INT e sahip oldugundan diger irklarin buyuculeri ayni mobu daha az mana indirip benden daha uzun sure avlanmaya devam edebiliyorlardi.

Irklar arasi Mana konusuna gelince, LE lerin MEN puani 40 oldugundan toplam manasi digerlerinden daha fazladir. Ancak bu oyunda MANA giydigin robe dan aldigin bonus ile artmakta. Ornegin Lvl 40 bir DE nin mana si ayni lvl LE den 50-60 daha azdir. Ancak DE nin Body to Mind ve Corpse Life drain i oldugundan pratikte bu farki kapattigi gibi cok daha uzerine cikabilir. Asagida Base statlari ve ne ise yaradiklarini yazdim. Sanirim faydali olabilir.

Elf ------ 37(INT) 23(WIT) 40(MEN)
Hum ---- 41(INT) 20(WIT) 39(MEN)
DE ------ 44(INT) 19(WIT) 37(MEN)
Orc ---- 31(INT) 15(WIT) 42(MEN)

STR - Physical damage

DEX - Normal attack, skill attack (Swing-speed), Accuracy,Evasion, Critical Rate, Shield block rate, Movement (Speed)

CON - Total HP, HP Regen rate, Weight Gauge, Breath, Shock Resistance, Bleed Resistance

INT - Magic damage, Curse/debuff success rate

WIT - Magical Crit rate, Casting Speed, Curse/debuff resistance

MEN - Magic resistance, Total MP, MP regen rate, Magic cancel rate (when under attack, chance of casting-interruption), Poison resistance

[Bu mesaj HaploNexus tarafından 15 Ekim 2004 10:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrica C2 den sonra gelecek Tatoo ve B grade setler ile DE hiz konusunda ki eksikligini digerlerine gore daha kolay kapatabilir.

Cunku, henuz kesin olmamakla birlikte Tatoo ile INT arttirmak istersen ayni derecede WIT kaybediyorsun. Yani Tatoo yaptirip +4 INT almak WIT degerinin 4 dusmesine sebep oluyor.
Ve ayni Base stat i max +5 e kadar yukseltebiliyorsun

Eger Tatoo ile anlatilanlar dogru ise;
LE +5 INT yaptigi anda 42 INT puanina ulasir ama WIT 18 e duser ki LE olmanin tek faydasi casting speed DE den de asagiya iner ve INT degeri hala DE den 2 puan asagida kalir.

Human +3 INT yapar ve -3 WIT yerse, DE kadar yuksek INT i olur ama WIT degeri 17 e indiginden yine LE gibi DE den casting speed olarak asagida kalir.

Ancak DE LE ile arasindaki WIT puanini kapatmak icin +4WIT alip -4INT e razi olsa bile. 23 WIT ve 40 INT ile LE ile ayni hizda buyu yapip LE den daha fazla dmg verir, Humandan 1 puan daha dusuk INT e sahip olsada bu pek bir sey degistirmez. DE ortami yikar gecer.

Ki DE nin Elf hizinda buyu yapmak icin INT puanindan bu kadar dusurmesine B grade setler sayesinde gerekte kalmaz. Cunku C2 ile gelecek Avodon SET, Karmianin muadili olan B grade robe seti. %15 Casting Speed bonusu olan Avodonu giyen DE, INT kaybina ugramadan Casting speed ini arttirabilir. Arada kalacak farki da Tatoo ile kapatir. Bu sayede en hizli ve en yukse dmg i veren olumcul bir nuker haline gelir.

Asagida C2 de cikacak, B grade setleri yazdim. Verdikleri bonuslara baktiginda yine INT puani yuzunden en sansli irkin DE ler oldunu goreceksin.

Shrnoen Robes
+10%Matk, -5%MPregen

Avadon Robes
+5%Pdef, +15%Castspeed

Blue Robe
-2INT, -1MEN, +3WIT,+206MP(max), +5%MPregen

Doom Robe
+2INT, +1MEN, -3WIT, +7speed, +waterbreath, +5%MPregen

[Bu mesaj HaploNexus tarafından 15 Ekim 2004 11:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Son bir ekleme daha yapayim biliyorum cok uzun yazdim.

C2 den sonra C grade Demon Robe un setini tamamlayacak Demon Gloves oyuna dahil olacak. Bu sayede Demon Set tamamlanacak.

Demon setin bonusu ise +4INT -1WIT -270HP.
Yani bir Human mage Demon set giydiginde DE den daha yuksek INT ve DE ile ayni Casting Speed ine sahip olacak.

Demon set alan LE nin durumuda gayet guzel, +4 INT ile Human değerine kavusurken, -1WIT ile hala oyunun en hızlısı olmaya devam edecek.

DE demon giyerse bilmiyorum durum ne hal alır. -1WIT ile zaten yavaş olan casting speed daha da düşer ancak +4 INT ile ulaşacağı MATK ve DMG inanılmaz olur. Ancak yinede bence Demon ismen olsada işlev olarak pek DE lerin kullanabileceği cinsten değil.

-270HP ye gelince, HP wizardlarin pek tasalanacağı bir konu değil . Genelde MOB yaklaşmadan öldüğünden ha 1200HP ha 1000 farketmez. Aynı şey PvP içinde geçerli rakip yanınıza yaklaşırsa zaten Allahrahmet eylesin.

[Bu mesaj HaploNexus tarafından 15 Ekim 2004 14:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yazdığın bilgiler için teşekkürler...uzun olması benim açımdan çok çok ii ...bilmediğim çok fazla şeyi senin sayende örenmiş oldum ( wit ,con olsun bunların ne işe yaradığını )..
tekrar tekrar bilgilerini paylaştığın için saolasın...artı bunların üstüne oyuna yeni başlmış mageleri yararlanacağı her türlü bilgiyi buraya yazarsan sevinirim ....
Sosyal ağlarda paylaş

3 kez çıkardım yaratık sadece. yarar sağladığı tek alan (unicorn boxer'dan bahsediyorum, diğerlerini bilmiyorum) manamı doldurmasıydı. o sayede daha uzun süre oturmadan kasmıştım ama d crystal gerektirdiğinden pek tekrarlamadım.
sp artarsa al. önceliklerin damage veren büyüler olsun.[signature][hline]Cherish your life while you're still around
Sosyal ağlarda paylaş

Lvl atladıgında ilk alman gerekenler robe mastery, weapon mastery, wind strike, manayla ilgili skiller, eğer büyü atan mobları kesiyorsan anti magic gibi savaşırken kullanacağın büyüler olmalı. curse poison lvl 3'ten sonra etkili olmaya başlıyor sonrada alabilirsin. summoner olmayacaksan kesinlikle harcama derim splerini. hatta summoner olcaksan bile lvl 40tan sonra al butun summon skillerini çünkü o zaman işe yaramaya başlayacaklar.lvl 40 hatta 45lere kadar golem gibi yavaş yaratıklar kesebilecegin için windstrike yeterli.40tan sonra summoner olursan summonlar tanklık görevini başarıyla yapıyor hatta çok feci mob kesiyorlar:) lvl 56 summonerin bir şehir guardini hiç zorlanmadan kestiğini görmüştüm bir videoda. cure'u en son olarak al. zaten 20den sonra wizzy olarak devam edeceksen cure skilli bir daha gelmiyor ve lvl1 cureda pek işe yaramıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Cure Psn deil Curse Psn alacaktin. Umarim dogrusunu almissindir.

Her skill alma lvl inda oncelikle attack buyulerini ve weapon masteryi al. Hatta Robe mastery ve Anti magic bile 2. sirada. Cünkü birincisi büyü atan mob pek yok. Ikincisi MDEF taktigin mucevherle artar ve üçüncüsü lvl 40 dan önce arenaya gidersen zaten herkes seni döver hiç zevk alamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...