Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

olasılık sorusu...

L'amante

Öne çıkan mesajlar

Mertk said:

Sınavın konusu veya tipi (test mi degil mi, testse kac şık vs) bir bilgi yok. Sınava giren insan sayısı da belli degil. O zaman butun insanları sıralamak gerekirse: en cahil insan hic bilemez, en bilgili insan hepsini bilir dersek, 11 tip insan oluyor (10 soru icin). Dunyada bu 11 tip insandan eşit sayıda oldugunu varsayalım cunku pek bilgi yok elimizde. Rastgele sectigimizde bu 11 tipten işimize sadece 4 tip yarıyor. yani herhangi birinin kazanma şansı 4/11 (7 bilen, 8bilen, 9 ve 10 bilen) mi bilmem uydurdum...

editler: zeki/bilgili ve testse kac soru/testse kac şık

throine said:

L'amante said:

cevap olarak 4/11 veriliyor...

Kim nerde veriyor, hangi kitapta yazıyor, hangi hoca sordu bu soruyu?

ov ye
Sosyal ağlarda paylaş

Mertk said:

Sınavın konusu veya tipi (test mi degil mi, testse kac şık vs) bir bilgi yok. Sınava giren insan sayısı da belli degil. O zaman butun insanları sıralamak gerekirse: en cahil insan hic bilemez, en bilgili insan hepsini bilir dersek, 11 tip insan oluyor (10 soru icin). Dunyada bu 11 tip insandan eşit sayıda oldugunu varsayalım cunku pek bilgi yok elimizde. Rastgele sectigimizde bu 11 tipten işimize sadece 4 tip yarıyor. yani herhangi birinin kazanma şansı 4/11 (7 bilen, 8bilen, 9 ve 10 bilen) mi bilmem uydurdum...

that's bullshit.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Mertk said:

that's bullshit.

http://img.anongallery.org/img/6/2/deal-with-it-turtle.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

eheeh olasılık sorusu olarak böyle bir şeyi sunman güzel olmuş.

o zaman ben de şöyle bir soru sorayım bu olasılık sorusuysa.

bakkal mehmet amca marketindeki ürünleri piyasa etiket fiyatının yüzde 1 altında satıyor. mehmet amcanın zengin olma ihtimali??

tek bilgi verip , çok parametreli bir şey sorarsan en ideal şartlarda o oran epsilon yaklaşık 1'dir. tamamen şartları ne kabul ettiğinle alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...