Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro gitar çalan arkadaşlar az bakınız efendim :)

kingpin

Öne çıkan mesajlar

7ender suiqer bir elektro gitarım varda .. perdeleri kilitli(uyuz oluyorum buna zamanında almı$ız işte) normalde teller ile perdeler arası bayağı bir boşluk var akor basarken veya solo atmaya çalışırken rahatsız ediyor klasik gitar gibi gibi .. ama o kadar değil :) tellerin perde ile arasındaki boşluğu minimum ne kadar azaltabiliriz öyle bir imkanımız var mıdır ?

gitarımın resminide koyayım bari ;
[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
lord_elvyn, 14 Ekim 2004 20:24 tarihinde demiş ki:
ya bu adam ne zaman banlanacak?

Sosyal ağlarda paylaş

tel yüksekliğin fazla diyorsun yani :) şimdi git onu bir gitarcıya indirt kendin yapma bence. kendin yaparken tremolo ayarlarının içine edebilirsin. telleri indirdiğin zaman cızırtı olabilir gitarda manyetiklerine bağlı olarak. ona göre ayarlarsın yüksekliği. mesela ben ibanez rg1570te bayağı indirebiliyorum telleri.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 15 Ekim 2004 19:07 tarihinde demiş ki:
tel yüksekliğin fazla diyorsun yani :) şimdi git onu bir gitarcıya indirt kendin yapma bence. kendin yaparken tremolo ayarlarının içine edebilirsin. telleri indirdiğin zaman cızırtı olabilir gitarda manyetiklerine bağlı olarak. ona göre ayarlarsın yüksekliği. mesela ben ibanez rg1570te bayağı indirebiliyorum telleri.

doğru söze ..[signature][hline][i]I'm done feeling like a skeleton, no more sleep walking dead.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

ya fretlere yapıştırmıcam ki ? biraz daha yakışladırıcam ..
istediğim görüntüden fotoğraf çekicem koyucam o zaman daha iyi anlarsınız belki :)[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
glamdring_S, 15 Ekim 2004 19:45 tarihinde demiş ki:
Taksim-Tünelde Yüksel Usta var bu işin kralı odur :)

ewt kartı var o adamın bende:)mümkün bir zamanda benim gitarı götürüp jack girişinin arkasındaki yerde çarpmış olduğum yeri tamir ettirecem:)cillop olacak:)süper gitarlar var o adamın yerinde ya:)vintage vintage süper böle:)[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

Bak orda tremolo nun üzerinde iki tane koca koca vida var. Onları (abartmadan) sıkarak tremoloyu indirebilirsin aşağı. Teller fretlere çarpabilir çarpmasına ama amfiye girdiğinde yüksek tonlarda çalarken çok belli olmaz abartı çarpmadığı sürece. Manyetiklere çarparsada manyetikleri indir ama manyetik indirme daha hassas bir olay, istenmeyen feedback lere yolaçabilir.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

tramola diye birşey var mı bilmiyorum ama biz burada tremolo dan bahsediyoruz...[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

son projem:yemek yerken ağzından ses çıkaranları öldürme derneği

progresifim progresifsin progresif

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 15 Ekim 2004 19:09 tarihinde demiş ki:
yok götürürüm elbet te eleman ayar yaparken içine etmesin bu arada kilitli gitar kullanan varmı hiç aranızda ?

Ben kilitli kullanıyom ve çok memnunum yani.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
fedaykin, 29 Eylül 2004 12:41 tarihinde demiş ki:
Cehennemde Hollandalılar, Brezilyalılar olacak zira onlar kafir...
Cennette Araplar olacak zira onlar Müslüman...

Benim yerim şimdiden belli, kombine bilet aldık :)
Sosyal ağlarda paylaş

kilitle tel yuksekliginin alakasi pek yok (var azda olsa ama yuksek olmasinin nedeni kilitle degil). neck ayari lazim iste, arkadaslarin dedigi gibi kesin bilen biri yapsin, yanlis ayarla necki kirilir, sonra ayikla pirincin tasini.

bide cok kalin tel kullaniyorsan oda gerginlestirip tel yukseliginin azalmasini onliyebiliyordur. ne kullaniyon tel olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

D'addario walla hangisi oldugunu söylemicem ama yazmıyor çünkü :) kutusunda.[signature][hline]KinGpiN the striked sazan

[Bu mesaj theKingpin tarafından 16 Ekim 2004 21:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gitarin ayarini senden abska kimse yapamaz ebnce benim gitar ayarim bnm ayarimdir yuksel ansi ayarlicak ben yukselden alinca gitari yukselik ayarlarini kendim yaptim
gitarin da ztn iyi bi gitar deil oyna ayarlariyal bisi kaybetmezsin derim

telin yukseligini bridge ayarliosun darilein dedigi gibi 2 ynnda vidalar wardir 3 numara alyan ile yawasca ayarla kendim kiltielr adcik olsun bu arada sonra akor et biraz akorlu seyler cal akordu kacsin bi daha akor 4 5 kere yap sonra bi de ikolla oyna akor et sonra kiltielrini tak kolla bi daha zcik oyna sonra gene akor et fine tunerlardan
ayarlarken tel yukselgini hic bi telde 1. perde de carpmasin tele ya da cok abanirsan carpsin[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...