Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdisina Para Transferi

Darqainu

Öne çıkan mesajlar

Turkiyede banka hesabimdaki 10bin dolar civari parayi Amerika'ya en ucuz, hizli ve rahat sekilde nasil alirim ?

Chase Bank hesabim var, Paypal hesabim Chase hesabima bagli ordan para aktarabiliyorum. Isbank'taki kredi kartim da ayni Paypal hesabina bagli. Isbank kredi kartiyla normalde 2-3 dolar ucret ile TL hesabimdan dolar cekebiliyorum ama yuksek miktarda hayvan gibi kesinti olur sanirim.

Kredi kartimi dovizli verseydiler hic boyle bir derdim olmayacakti da TL oldugu icin her harcamamda kur farki falan derken giriyor bir miktar.

SWIFT masrafi ne civardadir onu da hatirlamiyorum disari cikinca bir ara bankaya sorucam..
Sosyal ağlarda paylaş

Bankada calisan bir arkadas/tanidik buluyorsun, bedava SWIFT yaptiriyorsun. =)

Paypal'da ise 600 dolar ustundeki paralar icin komisyon olmamasi lazim ama paypal TR'den direkt dolar almiyor. Her halukarda dolar->tr->dolar olacagindan belli bir kaybin olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Bankada calisan bir arkadas/tanidik buluyorsun, bedava SWIFT yaptiriyorsun. =)

Paypal'da ise 600 dolar ustundeki paralar icin komisyon olmamasi lazim ama paypal TR'den direkt dolar almiyor. Her halukarda dolar->tr->dolar olacagindan belli bir kaybin olacaktir.

Hmm Hsbc, Sekerbank'ta falan tanidik var da Isbank simdi aklima gelmedi o cakallik hic aklima gelmemisti surekli online bankacilik yaptigimdan :D

Adam bulamazsam. parayi once TR'ye cevirip kredi kartina hepsini atip, ordan Paypal'a atinca artik alis-satis arasindaki o makas ne kadar aciksa o kadar girecek.

600 dolar'in ustu komisyonsuz ise zaten super, Paypal burdaki hesabima da kesintisiz atiyor o parayi.

Su anki gibi olsa dolar'in durumu :

Serbest Piyasa Alış Satış
Dolar 1,7575 1,7585

Cok girmeden bu isi kotarabilirim gibi gozuktu.

Turkiye'de zamaninda vaktim olaydi da, citibank hesabi acaydim hic boyle seyimle oynamayacaktim.

Sagol Di bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden Hsbc hesabim vardi en yakin Hsbc subesi 1.5 saat uzaktaydi, baska bankalardan cekip "her seferinde 3er dolar girmesin" dedim kapattim 2 yil once. Turkiye'de de kisitli sure kaldim kolayca Isbank kredi kartimi dovizli yaparim sandim, "onun icin elindeki kapatip yenisini acman lazim" dediler.Kisitli vakitte Citibank hesabi fln da acamayinca kendi kendimi sefil ettim.

Simdi oturup kalem kagitla acayip yollar calisiyorum durduk yere >.<
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolosluğa git, güvendiğin birisine bankalarda senin adına hesap açabilmesi, hesaplarını kullanabilmesi, para çekebilmesi vs. gibi işlemler için vekalet ver. Daha sonra vekalet sahibi senin için citibank'ta hesap açsın ve paranı oraya yatırsın.

Ben Türkiye'deki halkbank euro hesabımdan parayı öyle çekip işbankası hesabıma yatırmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...