Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mor ve otesı amator mu?

puzzles

Öne çıkan mesajlar

ben cok amotor olduklarını dusunuyorum ıyı sarkılar belkı kendı caplarında ama muzık olarak bakarsak cok amator ıstanbulda ankarada oorda burda bılınmeyen bı cok ıy muzık yapan gencler var mor ve otesıne bın basar derım.bılınmeyen ısımlerı desteklıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Mor ve Ötesi konserine gideceğine surround sisteme cd yi tak cillop gibi dinle. Hem kabalık derdi de çekmezsin.

Adamların cd den farkı yok.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
fedaykin, 29 Eylül 2004 12:41 tarihinde demiş ki:
Cehennemde Hollandalılar, Brezilyalılar olacak zira onlar kafir...
Cennette Araplar olacak zira onlar Müslüman...

Benim yerim şimdiden belli, kombine bilet aldık :)
Sosyal ağlarda paylaş

Haha amatörmüş.. Tabii siz gençler bu kasediyle ünlü olduğunu bildiğiniz için size oyle geliyor.. Sizin yaşınız kadar müzik deneyimleri var.[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Anne PmaAbsoluteUri değeri konfigurasyon dosyasının içinde verilmelidir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..
Sosyal ağlarda paylaş

Dendiği gibi amatör le prof. in anlamını öğrenmek lazım önce. İki tane şarkısını da dinleyip hede hödö demek doğru değil.[signature][hline]
[/b] Aşka dair ne var ne yoksa, al giderken
İşime yaramaz.. Bana yaramaz..
Çünkü artık çok zor aşık olmak
Ama bir de olursam, bu son olacak [/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nedanko, 14 Ekim 2004 13:40 tarihinde demiş ki:
Haha amatörmüş.. Tabii siz gençler bu kasediyle ünlü olduğunu bildiğiniz için size oyle geliyor.. Sizin yaşınız kadar müzik deneyimleri var.

+1
adamların bu albümleri piyasa oldu die bu baz alınarak yorum yapılıo ilk albümleri choq daa süfer yani..senin dediin gruplar 2 tane solo atıo dio sevinmişindir sen bence..ankara da kimler war ki böle söle bilelim görelim yorumlayalım di mi ?[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Alexi_Septimus,23 Ağustos 2004 18:23 tarihinde Mavi'ye demiş ki:
Kuzucum, "My way or the highway..." diyeceksin.
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

amatör, pro diyince hemen sözlük anlamına inen arkadaşların anlamasına yardımcı olayım, oradaki amatör bir benzetme.amatör grup gibi çalıyorlar demek istemiş.bu kadar göz önünde olan bir grubun hayrına çaldığını düşünmemiştir herhalde?[signature][hline]Azmo demiş ki:
olm beckhama cok gulduk ondan oldu
Sosyal ağlarda paylaş

canlı performanslarını izlemedim ama albumlerine bakınca, gerek şarkı seçişleri gerekse sözleri açısından ticari anlamda profesyonel olduklarını söyleyebilirim[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Kime ve neye gore amator ya da profesyonel?

Garip bir tartisma bu!

Nirvana'nın muzigi sadelik ve basitlik doludur, bu onları amator mu yapar? Ya da profesyonel olmak için saniyede milyon tane nota basabilen bir gitarist olmak sart midir?

Duzenlemeleri ya da sarkilari size uymuyan bir grup amator mu olur? Ya da sırf sizin zevkinize uygun muzik yaptigi icin bir grup profesyonel olarak tanımlanabilir mi?

Muzik yaparak para kazanmak ticari olmak midir? İnsanlar bu isi amme hizmeti icin mi yapiyorlar? Kose basina acilan bi cesme midir ki muzik bu isten para kazanilmasin?

Mor ve Otesi'ni pek begenmememe ragmen ilk albumlerinden beri asama kaydettikleri rahatlıkla soylenebilir.

Muzik gruplarinin iyi/kotu ya da su sundan daha iyi/bu kotu diye siralanmasi biraz hatali geliyor bana. Size gore kotu olan bir baskasina iyi gelebilir. Bu onlari ne amator ne de profesyonel yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mor ve Ötesi'nin son albümü gayet iyi ve başarılı bir albüm? Ha başka ondan iyi gruplar olabilir tanınmayan. Ne yapalım yani? Bilmediğimiz grubu mu dinleyelim? :) Mor ve Ötesi aynı zamanda yeni bir grup da değil, yıllardır olan bir grup ve bundan önce birkaç tane çok iyi diye nitelendirebileceğim albümleri mevcut.[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Sosyal ağlarda paylaş

profesyonellikten mana metal grubu olmak deli gibi sololar atmaksa eğer kesinlikle profesyonel olmadıklarını söyleyebilirim sana..
bu soruyu neden sordugunu bi düşün bakalım..
ve daha iyi müzik yapıyorlar derken hangi kriterleri göz önünüe alıyosun biraz aç bakalım mevzuyu. bizde öğrenelim..[signature][hline][b]
Niceleri kendi zincirlerini cözemezler de, dostlarinin azatcisidirlar[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 14 Ekim 2004 16:58 tarihinde demiş ki:
Mor ve ötesini bırakında,ben konuyu açan arkadaşın yazı yazma konusunda çok amatör olduğunu düşünüyorum.

Bu, buralara ozgu bir aliskanlik mi? Nedendir bu konuyu saptirma hevesi?

İnsanlarin kendi imla hatalarina bakmayip, konu ile alakasiz bi sekilde baskalarina Turkce, imla kurallari hakkinda satismasi adetten mi?

-da ekini ayri yazmayan, ozel isimden sonra kesme ile ayırma yapmayan biri neden baskasini yazi yazma konusunda amatorlukle suclar ki?

Ayrica neden konu basligi birakilip da baska konu tartisilacak?
Cidden garip!
Sosyal ağlarda paylaş

death metsal fani olan 5 yili askindir hardcore dinleyen binleyen biri olarak piyasaymis oymus buymus seklindeki sacma yorumlari kaale dahi almadan hergun dinliorum mor ve otesinin sehir albumunu ve son albumu
son album digerlerine gore cok daha basarili hatat kendi iclerinde bi evrim gecirmisler
isteyen istedigini der ama bu sfer gercekten iyi bir is cikardiklari gercegi deismez
iyi muzik sert muzik deildir
metal demek iyi muzi kdemek deildir
ben sonuna kadar destekliorum mor ve otesini[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
torba, 14 Ekim 2004 18:47 tarihinde demiş ki:
Bu, buralara ozgu bir aliskanlik mi? Nedendir bu konuyu saptirma hevesi?

İnsanlarin kendi imla hatalarina bakmayip, konu ile alakasiz bi sekilde baskalarina Turkce, imla kurallari hakkinda satismasi adetten mi?

-da ekini ayri yazmayan, ozel isimden sonra kesme ile ayırma yapmayan biri neden baskasini yazi yazma konusunda amatorlukle suclar ki?

Ayrica neden konu basligi birakilip da baska konu tartisilacak?
Cidden garip!

Edebiyat dersinde değiliz heralde burda,adama mükemmel türkçe ile yazı yaz demiyorum ama adam gibi yazda bizde rahat rahat okuyalım diyorum tabi senin kafan bunu basmıyosa yapacak birşey yok[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
Sosyal ağlarda paylaş

Mor ve Ötesi teknik olarak bakarsak evet amatörler.Belki uzun bi müzik geçmişleri olabilir.Örneğin gitaristleri satriani gibi solo atamaz bu konuda amatördür.Ama yaptıkları işten para kazanıyolar,bu durumda profosyoneller.Örneğin,okuduğum okuldada deli gibi müzisyenler var,onlardan çok çok iyi çalarlar teknik olarak.Ama piyasa deneyimleri yok ve para kazanmıyorlar,işte bu açıdan amatörler.

İlk albümlerini ben okadar çok beğenmemiştim.2. albümlerindeki cambaz isimli parçaları güzel olmuş,Beğendim.
Tabi "abi girişte tambur olsun" diye onlarmı seçti bilemem ama güzel olmuş yani.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..