Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir garip soğukluk

NolaxThensbane

Öne çıkan mesajlar

Derdini anlatinca direkt kan tahlilini dayiyorlar zaten.

Vitamin vucutta depolanmadigindan bir zarari yok. Boyle bilindik bir alerjin falan yoksa deneyebilirsin kendince. Pharmaton gibi bir multivitamin alip gunde bir tane ic istersen. Ilk iki gun sabah aksam icebilirsin ama abartma tabi. Gunde 3 taneden sonra baya baya zehirlenme riskin var.

Bir de bazi maddeler vucuttan kendiliginden atilmaz. Demir mesela. Doktorlar verirken evli misiniz ? diye sorar bazen. Hani yaziyorum ama sevisebileceksen yaziyorum gibisinden. =)
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Bir de bazi maddeler vucuttan kendiliginden atilmaz. Demir mesela. Doktorlar verirken evli misiniz ? diye sorar bazen. Hani yaziyorum ama sevisebileceksen yaziyorum gibisinden. =)

başka bir sebebi vardır, demirle sevişmenin alakasını bulamadım :) demirin fazlası atılır. ben hiç hayatımda demir zehirlenmesi görmedim (genetik hastalık hemakromatozis hariç) zaten bizim toplumun çoğu demir eks. anemisidir :)
NolaxThensbane said:

Bir haftayı geçkin süredir kendimi halsiz ve soğuk hissediyorum ancak bir yandan da sıcak basıyor. Sanki bütün gün içip uyumamışım gibi. Sürekli eklemlerim ağrıyor romatizma ağrısı gibi. Neden oluyor acaba böyle çaresi nedir?

Not: Doktora gidemiyorum

viral bir enfeksiyon geçiriyosun muhtemelen,
üşüme, sıcak basması ve eklem ağrısı hatta kas ağrıları tipiktir. burnun akmayabilir, öksürük boğaz ağrısı olmayabilir veya ileri günler de bunlar da eklenir.
benim tavsiyem bol su iç(veya sıcak içecekler) + vitamin takviyesi. 7-10 gün içinde eklem ağrıların ve üşümelerin geçmezse doktora git.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

başka bir sebebi vardır, demirle sevişmenin alakasını bulamadım :) demirin fazlası atılır. ben hiç hayatımda demir zehirlenmesi görmedim (genetik hastalık hemakromatozis hariç) zaten bizim toplumun çoğu demir eks. anemisidir :)

Abi demir degilse de demirle ilgili birsey. Ferritin olabilir belki bir ihtimal ama emin degilim tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...