Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni başlayandan fotoğraf makinası soruları - (Canon 600D)

Smoke

Öne çıkan mesajlar

ucundan kenarından ben de bulaştım bu işe.

Şimdi eşimde fi tarihinden kalma Canon 350D makina var, bi makina daha alacağız 60D ve 600D arasında kaldım. Özellik olarak pek bir fark gözükmüyor ama arada 1.000 liradan fazla fiyat farkı beni 600D'ye itiyor. Nikonu direk eledim çünkü objektifleri iki makinada da değiştirerek kullanabiliriz diye düşündüm.

Yalçınlar'da baktık CANON EOS 600D+18-135MM LENS KİT 2.500 TL civarı bir rakama geliyor. İyi midir? Tavsiye edeceğiniz başka bir şey var mı bu fiyat aralığında. Ankara'dayım şuraya da mutlaka bak diyebileceğiniz bir yer var mı?

Aslında iki makinadan ziyade 350D'yi tutup parayı lense yatırmak daha iyi gibi duruyor ama el mahküm 2 makina şart :)

Şimdiden teşekkürler... yakında bende açarım fotolarım diye bir başlık
Sosyal ağlarda paylaş

bende de canon 600d var. sirkecide yuvam fotoğraftan aldım, 18-55mm lens ile birlikte 2050 TL.

şimdi bana sorarsan 18-135mm alacağına benim yaptığım gibi yap, 18-55'liği al bi de üstüne 55-250mm al, öyle 2500 2600 falan oluyor. hem 18-135 ile en fazla 135'e çıkabilecekken aynı parayla 250mm'ye çıkabileceksin. ha objektif çıkar-tak mevzusu olacak ama o da işin zevki zaten.

60D ile 600D arasındaki benim bildiğim fark, video çekiminde 600D 720p'de 50 fps çekebiliyor fakat 60D'de bu özellik yok. her türlü 25 fps çekiyor. 60D neden daha pahalı ve daha üst model peki, o konuda net bi bilgim yok açıkçası. daha iyi fotoğraf çekiyodur diye çok genel bi tanım yapayım sdfg.

benim 60D değil de 600D almamın başlıca sebebi şu 50 fps olayıydı. bi de 600D'nin ekranı dönebiliyor falan. bilmiyorum 60D'de var mı bu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
60D genel olarak daha iyi. 600D nin avantaji daha hafif ve daha ucuz olmasi.

Buna nazaran 60D daha fonksiyonel, fotograflardaki renk tonlari daha dogal, daha hizli vb vb.

Neyse 600D al isini gorur her turlu. Lens icin daha iyi alternatif bulabilirsen bir incele. Baska kampanyalari var mi? Eger yeni ogreneceksen 1 yil kadar severek kullanirsin o lensi. Ileride ihtiyacina gore farkli lensler alabilirsin.

Onun yerine uzun vadeli yatirim olsun ileride fotografciligi iyice gelistirince dahi kullanayim dersen tavsiyem kamerayi lenssiz alip yanina 50mm f1.8, 35mm f1.8, 17-55mm f2.8 lik lenslerden birisini edinmen.

70mm ve uzeri lensler icin henuz acele etme derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat için de şunu söyliyim, yurtdışından getirtme/alma şansın varsa; (mesela pasaportun ve vizen vardır :P )

600D mesela Almanya'da 600 euro 18-55 lensle beraber, 18-135'le de 760 euroydu en son bana mail attıklarında. 760 euro 1800 lira gibi bir şey yapıyor. İşin güzel tarafı 760 euro'dan 80 euro civarı tax refund alırsın, o da dönüş biletinin parasını öder, hem gezmiş olursun, hem de 500 600 lira daha hesaplı almış olursun makineyi.

http://www.saturn.de/mcs/catentry/EOS-600D-EF-S-18-135mm-IS,48352,241271,197925.html

İndirim bitmiş ama düzenli olarak tekrarlıyorlar. Kaldı ki yine daha ucuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
çok iyi bir seçim yapmışsın bende aynı senin şekilde almıştım.teknosadan o fiyata + sirkeciden 50mm-1.8 mis gibi.fakat benim alma amacım video içindi.post ile uğraşıyorum en azından iyi resimler çıkarabiliyor makine.550d niye almadım diyede hiç üzülmüyorum.dönen ekran olması inanılmaz fayda sağladı bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...